Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Muszáj megkeresztelkednem?

Muszáj megkeresztelkednem?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy akik nincsenek megkeresztelkedve, azok haláluk után a Pokolba kerülnek. Névadó anyám (szàndékosan nem keresztanyát mondtam) kommunista elveket vallott, pàrttag is volt, és nem hisz Istenben, meg az ilyen dolgokban, ezért nem keresztelt meg. Én hiszek Istenben, Jézusban, a túlvilágban. (Ha mindenképpen kell párthovatartozást mondani, akkor Fideszest mondanék). Néha szoktam járni Istentiszteletre, hiszek a keresztény vallásban. De nem tudom, hogy megkeresztelkedjek-e.

2023. júl. 27. 15:24
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
10%
A megkeresztelkedés annyit jelent, hogy bekapcsolod a biztonsági övet abban az 'autóban', amit önátadásnak neveznek. Ha hiszek Krisztusban és a tanításai szerint élsz /nem csak felszínesen, de ahogy a Biblia előírja/, akkor ennek a világnak a közeli végét túlélheted és bejuthatsz Krisztus ezer éves milleniumába, ahogy a föld paradicsommá válik.De ahhoz alapos bibliatanulmányozásra van szükség, mert oda a Bibliát össze-vissza értelmezők nem jutnak be, cvsak akik az igaz imádatot gyakorolják. (János 4:23-24). Ateistáknak meg esélyük sincs.
2023. júl. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Inkább motiváljon az amit Krisztus mondott ne a pokol félelme.
2023. júl. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
10%
Először is hitre is kell jutnod mielőtt megkeresztelkedsz,mert a vizketesztseg a hit utan jön,de attol hogy azt mindod magadban hogy hiszel attol meg az nem hit! A hit isten igejenek hallgatasabol jön letre a szivben ahhoz meg kell aki predikalja neked az iget az meg közössegben az egyhazban valosil meg ugy hogy az ember elkezd jarni istentiszteletre! Csak megkeresztelkedni azert hogy elmondhasd magadrol hogy na ez ki van pipalva es utana nem jarsz nem hallgatod a predikalt iget teljesen ertelmetlen dolog...ahogy szoktak mondani vizesbűnösnek lenni nincs ertelme!Keress egy teljes evangeliumi gyülekezetet ahol hirdetik az evsngeliumot es ha nyitott szivvel hallgatod az isten fog szolni a szivedhez es ha arra indit terj meg! Ez sz első lepes a bűnős ember es isten között a megteres!! Ezt viszont sajnos törtenelmi egyhazak nem hirdetik de az legyen az ő bajuk viszont tudom javasolni a hit gyülekezetét ahol az emberek valosagosan megternek azaz ujjaszuletnek majd bizonyos ido mulva vizketesztsegedre is sor kerul es aztan pedig hogy teljes erteku keteszteny legyel szent szellemben is bemeritkezel majd!! Ezek a hívőve valas kulcslepesei!! Bocsi,ha ezt en az igéből mondtak neked mert nalunk az a lenyeg amit az ige mond nem pedig amit az egyhazi liturgiak mint a törtenelmi egyhazakban!! Hsjra sok sikert!!
2023. júl. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

#10 "Istennel szövetséget kötni lehetőség s nem kényszer!"

"Ez az én szövetségem veled és magzataiddal, akik utánad lesznek, melyet meg kell tartanotok: Körül kell metélni minden fiút köztetek." - Mózes elsõ könyve, 17. fejezet, 10. vers

2023. júl. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
46%

14.Hsz!


Amit idéztél,az Ószövetség idején aktuális szövetségkötés,melynek érvénytelenítéséről és az új szövetség kötéséről az Újszövetségben sok példát találhatsz.

2023. júl. 30. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

15. Hsz

Amit idéztem, a Tóra egy little.

A Tóra örök, örökérvényû. Soha senki és semmi nem érvénytelenítheti.

Ezt még a keresztény egyházak is elismerik. Olvasd el p a Második Vaticani zsinat "Nostra aetate" kezdetû nyilatkozatát. ( [link]

2023. júl. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Bocs, a link nem jó, remélem ez jó lesz: [link]
2023. júl. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 IstenGyermeke1 ***** válasza:
Keresztség: 1. szentség, Istennel kötsz vele szövetséget. Aki nem keresztelkedett, még üdvözülhet. Az ítélet joga Istené, nem próbáljuk elvitatni tőle.
2023. júl. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!