Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vajon mi a magyarázat a korán...

Vajon mi a magyarázat a korán csodáira ha valóban azok?

Figyelt kérdés
Most nem a szúrák előtti rejtélyes betűkre gondolok vagy hogy bizonyos szavak csak bizonyos számok szerint vannak benne hanem a tudományos tényekre amit bizonyított mint hogy a vas az égből jött meg hogy a hegyek ékek és hogy a földrészek vándorolnak meg hogy az óceánok nem keverednek egymással meg hogy a szél miatt van eső, vagy hogy 7 szférája van a légkörnek 7 ég meg a magzatfejlődés.

2023. júl. 30. 17:50
A kérdező szavazást indított:
Valóban Isten szava és valóban szent .
Hamisan belemagyarázzák.
Démonok súgták.
UFO-k súgták .
Ősi civilizációktól van akiknek a nyomát később eltüntették.
Pusztán véletlen.
13 szavazat
 1/9 A kérdező kommentje:
Meg hogy megjósolta hogy hogy bizánc veresége után győzelmet fog aratni a perzsák felett a leglaposabb földön Jerikóban.
2023. júl. 30. 17:55
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

"a vas az égből jött"

Na, például pont ez nem igaz.

Ugyanis ez arról szól, hogy A MÁR KÉSZ Földre dobta le a vasat Allah.

Ez pedig nagyon nem így történt.


Mondanál még ilyen csodát?

2023. júl. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Meg még azt is megjósolta hogy hogy Mekka elfoglalása előtt még egy kissebb győzelmet aratnak és tényleg egy zsidó erőd felett.
2023. júl. 30. 18:08
 4/9 anonim ***** válasza:
50%

Ezekről lehetne részletesen beszélni, de akkor írj le pontosan egy ilyet.

Ahogy én tettem.

2023. júl. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%

"a vas az égből jött"

A bolygónkon található vas egy csillag belsejéből érkezett, nem az égből. Ahogyan a bolygónk belsejébe sem az égből került oda. Azért hihették régen, hogy az égből érkezett, mert egyes meteoritok tartalmazhattak megfigyelhető mennyiségű vasat.


"a hegyek ékek"

A hegyek nem ékek.


"a földrészek vándorolnak"

Nem vagyok róla meggyőződve, hogy a Korán írásakor lejegyzett földrész szó megegyezik a szó mai jelentésével, értelmezésével.


"az óceánok nem keverednek egymással"

A legprimitívebb hétköznapi hajós is könnyedén meg tudta figyelni, hogyan viselkednek a vizek, amikor találkoznak. Jellemzően nem pont egyszínűek szoktal lenni, így a jelenség felismerése nem igényelt különleges képességeket.


"a szél miatt van eső"

Szélcsöndben is tud esni az eső. Nem igaz, hogy a szél okozza.


"7 szférája van a légkörnek 7 ég"

Milyen szférákról beszélsz?


"meg a magzatfejlődés"

Nem tudom mire gondolsz. De a korabeli kecskepásztorok már jelentős tudásra tettek szert a vemhes állatok és megszűlt vagy elvetélt magzatjaikról. (A Bibliában is olvashatsz hasonló témában.)


"megjósolta hogy hogy bizánc veresége után győzelmet fog aratni a perzsák felett a leglaposabb földön Jerikóban"

Melyik évre jósolta meg konkrétan a győzelmet?


Nem látom ezek egyikében sem a korát megelőző bölcsesség jelét, csupán az akkori ember tudományos szintjét tükrözi vissza az írás.


Nem írtál az egyértelmű tévedésekről, mint például arról, hogy a Hold kettészakadt. Amiről tudjuk, hogy soha nem történt meg.

2023. júl. 31. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Nem írtál az egyértelmű tévedésekről, mint például arról, hogy a Hold kettészakadt. Amiről tudjuk, hogy soha nem történt meg."


Honnan tudod hogy nem történt meg mikor a Hold kettéválasztása kis ideig tartott majd visszaállt az eredeti állapot? Ezt tudományosan nem lehet cáfolni. Ahogy azt sem tudod cáfolni hogy Mózes kettéválasztotta a tengert.Ez is rövid ideig tartott majd visszaállt az eredeti állapot.

2023. júl. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
45%

"A bolygónkon található vas egy csillag belsejéből érkezett, nem az égből."


Ugyanazt jelenti. Lényeg hogy nem itt a földön keletkezett.



"A hegyek nem ékek."


Gondolom a hegy a föld alatt is folytatódik, de ez szimbolikus inkább szerintem.



"A legprimitívebb hétköznapi hajós is könnyedén meg tudta figyelni, hogyan viselkednek a vizek, amikor találkoznak. Jellemzően nem pont egyszínűek szoktal lenni, így a jelenség felismerése nem igényelt különleges képességeket."


Nem a szín a lényeg hanem a sótartalom. Nem keveredik a édes és a sós víz.

Ezt viszont nem tudhatta mindenki akkoriban.



"Szélcsöndben is tud esni az eső. Nem igaz, hogy a szél okozza."


Szél nélkül nem esne az eső a szárazföldekre.



"Nem tudom mire gondolsz. De a korabeli kecskepásztorok már jelentős tudásra tettek szert a vemhes állatok és megszűlt vagy elvetélt magzatjaikról. (A Bibliában is olvashatsz hasonló témában.)"



Az embrió kialakulásáról ír ami sejtszintű kezdetben. Erről sem nagyon tudhattak akkoriban.



"Melyik évre jósolta meg konkrétan a győzelmet?


A háború már folyamatban volt mikor megjósolta a kinyilatkoztatott vers hogy a bizánciak előbb veszítenek majd megnyerik a háborút a perzsák ellen.

2023. júl. 31. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
https://www.youtube.com/watch?v=9secfvdMGDA&list=WL&index=21.. Itt láttam ezen a youtube csatornán és szöge ütött a fejembe nem vagyok muszlim de elgondolkodtatott. És itt van a 7"menyország" is.
2023. aug. 1. 11:24
 9/9 anonim ***** válasza:
Keresztényből lettem muszlim. Fél évig!! Tartott mire rájöttem.. pedig nem azért kezdtem olvasni, hogy elfogadjam, pont ellenkezőleg
2023. aug. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!