Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Élő Kövek - Ezek mi alapján...

Élő Kövek - Ezek mi alapján beszélnek így? Jézus nevében? Isten nevében? "Gyere térjél meg!" "Fiatalok!" "Gyertek az Úrhoz!" Ez lenne a megtérés?

Figyelt kérdés

Csak általuk van megtérés és üdvösség, ott helyben az Örsön? Ami annyi, hogy utánuk mondod, amit a bibliájukból mondanak, miközben a fejedre nyomják a kezüket?


[link]


Minden ember perverz - De ha megtérsz ott helyben, akkor is ember maradsz, tehát perverz maradsz... Cserébe elmehetsz az összejöveteleikre és csápolhatsz velük az Örsön szerdánként.


Van valaki, akinek van tapasztalata velük? Mit éreztetek? Tényleg megtértetek és azóta nem "drogoztok, cigiztek, piáltok, perverzkedtek, gyilkoltok és káromkodtok"?



2023. júl. 30. 23:28
 1/3 anonim ***** válasza:
77%
Kis szekta, mivel mással nem tudják magukra felhívni a figyelmet, megpróbálják ezzel. Németh Sándor is hasonlóan kezdhette a hitgyülivel.
2023. júl. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 KZitus ***** válasza:
100%

Szia

Péter apostol elmagyarázza mik az "élő kövek".

„Jöjjetek Őhozzá, mint élő kőhöz — amelyet bár az emberek elvetettek, de Isten kiválasztott, mint értékeset —, ti magatok is mint élő kövek, felépültök szellemi házzá, szent papság céljára, hogy Isten előtt elfogadható áldozatot mutassatok be, Jézus Krisztus által. Mert az Írásban ez áll: ,Íme, elhelyezek Sionban egy követ, értékes alapszegletkövet, és aki hitet gyakorol benne, semmiképpen nem fog csalódni’” 1Péter 2:4–6. Mit jelentett ez az első századi keresztények számára?

Azáltal, hogy Uruknak ismerték el Jézus Krisztust, valamint azt, hogy általa részesülnek megmentésben, őhozzá járultak mint „élő kőhöz”. Az ,élő kő’ kifejezés igen találó. Jézus Krisztus nem egy közönséges, hideg, halott kőszikla, amelyből semmi életfenntartó dolgot nem lehet nyerni. Az Isten Fia ahhoz a sziklához hasonlít, amelyből az izraeliták a pusztában csoda által vizet fakasztottak. „A sziklatömb pedig Krisztust jelentette”, ahogy azt az ihletett Pál apostol leírta. Ez Isten Fiának jelképe vagy festői ábrázolása volt 1Korinthus 10:4. Jézus is ezt mondta:

„Ha valaki szomjazik, jöjjön énhozzám és igyon” János 7:37. „Aki abból a vízből iszik, amelyet én adok neki, egyáltalán soha meg nem szomjazik, hanem az a víz, amelyet én adok neki, örök életet nyújtó víz forrásaként buzog fel benne” János 4:14.

Isten Fia ezzel értésünkre adta, hogy ha az ő tanítását mint frissítő vizet fogadjuk el, az megmentéshez, vég nélküli élethez vezet. Azonkívül Jézus Krisztus rendelkezik életadó erővel is. Így tehát Atyjához hasonlóan, engesztelő áldozata alapján életet adhat másoknak és feltámaszthatja őket a halálból: János 5:28, 28.

2023. júl. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
66%

Nekem nincs velük személyes tapasztalatom,de megnéztem a hitvallásukat,szerintem semmi probléma nincs ezzel a gyülekezettel.

Hiszik, hogy egyedül Jézus Krisztus vérén keresztül létezik megváltás, üdvösség az ember számára. Hisznek Jézus Krisztus kereszthalálában, testben való feltámadásában, mennybemenetelében, és abban, hogy jelenleg főpapi szolgálatot végez az Atya jobbján. (Efézus 1:7, ApCsel 2:31-33, ApCsel 1:9, Zsidók 7:24-25)

Hiszik, hogy csak a Jézusba vetett hit által igazul meg az ember, és hiszik az újjászületés fontosságát, ami minden személy üdvösségéhez szükséges. (Galata 2:16, János ev. 3:5-7)


Ez csak néhány a hitvallásaik közül.Ha igazából érdekel szerintem menj el egy alkalmukra és meglátod.

2023. júl. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!