Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A "ne paráználkodj" parancsola...

A "ne paráználkodj" parancsolat mit takar pontosan?

Figyelt kérdés
Csak a párunkat megcsalni tilos, vagy minden házasságon kívüli szexuális kapcsolat?
2023. aug. 10. 20:46
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
75%
Ne élj egyházilag szentesített házasságon kívül szexuális életet és ne maszturbálj.
2023. aug. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
2%

A házasságon belül szexelni is csak akkor lehet, ha kizárólag gyereknemzés a cél.

Tehát pl. orál, anál kizárt.

Sőt bizonyos napokon, pl. vasárnap, még úgy sem lehet, ha a gyerek a cél.

2023. aug. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első hozzászóló írta.


#2

Ez valótlanság, amit gondolom te is tudsz :) Mindössze annyi van, hogy egyes felekezetek szerint bűn a mesterséges születésszabályozás. Viszont a természetes módszerek nyugodtan használhatók. Vasárnapra vonatkozó szabály sincs...

2023. aug. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 hosszúhajú ***** válasza:
90%
ezt sokan értelmezik több féle képpen, ld. pl. az előttem szólók is. meg valaki szerint magadhoz nyúlni az nem az, meg a melegek kapcsolata sem az ha hűségesek, de valaki szerint az, mert azonos nemű. alapvetően mikor íródott a biblia már kb minden az volt ami nem gyereknemzés a házastárssal. ma ezek fellazultak, ezért a sok értelmezés. de hogy isten valójában hogyan ítéli meg...? szerintem alapvetően az hogy hűség a házastárssal.
2023. aug. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 hosszúhajú ***** válasza:
16%
ja ha úgy érted hogy ne vagytok házasok, az paráznaság e, a régi időkben az volt, ma is sokak szerint, de alapvetően ma már nem számít annak - kor vallás kérdése..
2023. aug. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
65%

Felekezetektol es azon belul is emberektol fugg.

Papiron a hazassagtorest jelenti a paraznalkodas, es prostitualttal folytatott szexualis aktust.

Vannak egyhazak, ahol csak hazassagban lehet szexualis eletet elni, es van olyan (pl. a katolikus) ahol igazabol vedekezni sem lehet hazassagban, es pettingnel nem lehet megallni, nem lehet megszakitani stb. Mas egyhazak engedobbek a hazassag elotti szexualis elettel kapcsolatban, engedik fogamzasgatlast, nincsenek kijelolt tiltott poziciok. Altalaban a hazassagtorest sehol nem tartjak jonak, de van, ahol a valast elfogadjak. Vannak egyhazak (ugy tudom, hogy Mo-on nem, de lehet), ahol elfogadjak az azonosnemuek hazassagat, elettarsi kapcsolatat. Vannak egyhazak Mo-on, ahol a valast joreszt akkor fogadjak el, ha ez egyik fel megcsalta a masikat.

Szoval valtozo.

2023. aug. 11. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
15%
Eredetileg azt jelentette, hogy férfi nem dughat más feleségével. A rabszolgát vagy hajadon nőt továbbra is lehetett akkor is, ha a férfi házas.
2023. aug. 11. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
0%
Semmi jót...
2023. aug. 11. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
0%

Az én Istenem a megemésztő tűz.

Amennyiben más módon akarok eljutni hozzá, akkor paráználkodok.

A paráználkodás nem a szexualitásra vonatkozik az írásokban.

2023. aug. 11. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:
34%
Igazuk van a fentieknek, én még annyit tanultam mellé, hogy lányként ők nem veszek fel olyan rövid szoknyát, hogy semmit sem takar, stb
2023. aug. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!