Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan található meg az igaz...

Hogyan található meg az igaz vallás a Biblia alapján?

Figyelt kérdés
Arra gondolok van-e olyan egyház, amely szorosan az első századi keresztény mintát követi? S mik azok a bibliai alapelvek,versek, melyek segítenek dönteni ?
2009. jan. 1. 09:35
1 2
 11/15 anonim válasza:

Az Biblia alapján úgy található meg az igaz vallás, hogyha elolvasod a Bibliát, és összeveted a vallásokkal.


Amit én eddig megtudtam, az az, hogy a Jehova tanúi tagadják Jézus Krisztus istenségét, és épp ezért mellőznek bizonyos részeket a Bibliából. Több időpontot mondtak a világ végére is, de a Bibliában azt mondta Jézus, hogy "sem a napot, sem az órát nem tudjátok amelyen eljön az Emberfia.” (Mt 25,1-13)

A hetednapi adventisták protestáns alapú egyház, és a Biblia alapján várják Jézus második eljövetelét, megtartják a Szombatot, a halottakról pedig azt tartják, amit a Biblia ír - "semmit nem tudnak", tehát tudattalanul várják a feltámadást a földben.

2010. márc. 3. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:

[i]Amit én eddig megtudtam, az az, hogy a Jehova tanúi tagadják Jézus Krisztus istenségét, és épp ezért mellőznek bizonyos részeket a Bibliából.[/i]


Bocs, de szerintem félreértettél valamit, különösen a mondat "B" részét illetően.


Megköszönném, ha esetleg példákat is mondanál, mely Bibliai részek azok.

Mert lehet, hogy én értek félre valamit.


Köszi.

2010. okt. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:

Én Szerintem is az igazi vallás a Jehova Tanúi, mert ők az egyetlen vallás akik megfelelnek a bibliai alapelveknek vagy is a szerint élnek!


Pl: Honnan lehet tudni, hogy Jehova Tanúi az igaz vallás?


1.-nek leírnék 2 biblia verset az egyik a Zsoltárok 83: utolsó verse!

amely így szól:

„Hogy megtudják az emberek, hogy te akinek neve Jehova,

Egymagad vagy a Legfelségesebb az egész föld felett.”

Tehát ebből kiderül, hogy isten neve Jehova és nem pedig,ahogy téves tanítások tanítják, hogy Jézus az isten, másfelől az is kiderül, hogy nincs más isten csak egy isten van mégpedig Jehova!


A második pedig az Ézsaiás 43:10

amely így szól:

„Ti vagytok az én tanúim-ez Jehova kijelentése - , igen, szolgám, akit kiválasztottam, hogy ismerjetek és higgyetek bennem, és megértsétek, hogy én ugyanaz vagyok. Előttem Isten nem formáltatott, és utánam sem lett egy sem.”

Tehát ebből is kiderül valami már az elején így kezdi „Ti vagytok az én tanúim ez Jehova kijelentése”

Vagy is egyértelműen kiderül, hogy Jehova kijelentette, hogy ők az ő tanúi akiket kiválasztott…..!

És van még valami benne ami ez előző bibliai vershez részben kapcsolódik ahol ezt írta, hogy „Egymagad vagy a Legfelségesebb az egész föld felett.”

Itt ebben a versben megerősítette, azt hogy ő az egyetlen Isten azzal a részel, hogy „Előttem Isten nem formáltatott, és utánam sem lett egy sem” ebből is kiderül, hogy Jézus nem lehet isten, pedig sokak szerint igen, de ez egy téves tanítás, hogy Jézus Isten volt!


Másfelől Jehova Tanúi akik azok akik ténylegesen a Biblia szavát úgy fogadják el mint Isten szava és alkalmazzák az alapelveket mint például, hogy őszintén szerit egymást vagy hogy kizárólag Jehovát imádják, és ismertté teszik a nevét vagy hogy nem alkotják a világ részét és két fontos dolog még, hogy azt prédikálják, hogy isten Királysága az emberiség egyedüli reménysége és hogy a Bibliára alapozzák a tanításaikat vagy is nem csak úgy beszélnek össze-vissza hanem meg is mutatják, hogy az tényleg ott van a bibliában vagy is levan írva benne!


szerintettek melyik másik vallás az akik 1 ilyen alapelvnek megfelelnek, mert szerintem Jehova Tanúin kívül egyik sem, de ez az én véleményem!

2011. jan. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
elnézést ott nem azt akartam írni, hogy őszintén szerit egymást hanem hogy őszintén szeretik egymást
2011. jan. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
húúúha... hát ezek után már nem tudom, hogy melyik vallás az igazi:(
2012. aug. 25. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!