Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az üdvösség jó hírének megoszt...

Az üdvösség jó hírének megosztása kiknek a feladata? Nehéz teher,vagy inkább boldogság,az azzal együttjáró áldások révén.

Figyelt kérdés
Mit gondolsz,vagy tapasztalsz erről?

#fáradtság #teher #áldás #örömhír #Szentlélek(Szentszellem)
2023. aug. 20. 03:11
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Csodás gyógyulások az én pici(28 tagú)református közösségemben is voltak.
2023. aug. 21. 03:10
 12/15 anonim ***** válasza:

#10

És jól is tette Pál, de szavait akkor se lehet úgy értelmezni, hogy azok ellentétben álljanak Krisztus tanításával. Ha Jézus azt mondja, hogy kellenek a cselekedetek, akkor Pál szavait is csak úgy értelmezhetjük, hogy a hit mellett kellenek a cselekedetek is. Hiába ragadnak ki sokan Páltól egy mondatot, arra felépítve egy egész, téves teológiát, az akkor is zsákutca marad.


Azt pedig még nem láttam, hogy halottat támasztott volna fel bárki, kivéve azt az afrikai pünkösdi pásztort, aki minden második faluban ugyanazt az embert támasztotta fel. Végül, amikor valóban meghalt 1-2 éve, akkor úgy is maradt.

2023. aug. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Talán nem véletlen,hogy kevesen tudnak nyilatkozni arról a megfogalmazhatatlan örömről,melyet akkor tapasztalhatunk,amikor Isten Szentlelkével együttműködve hirdetjük a Krisztus jóhírét.


Ha valaki nem érzi magát boldognak,feltétlen ki kell ezt próbálnia!

2023. aug. 21. 18:49
 14/15 anonim ***** válasza:

#13

Nem tudom, én már jó pár tanúságtevést hallottam lelkigyakorlatokon, vannak ilyen egyházi közösségek is. Lehet te vagy rossz közegben?

2023. aug. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Olvasd el figyelmesen azt,amit írtam s akkor nem kell annak tartalmával ellentétes bugyuta kérdést feltenned!
2023. aug. 21. 23:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!