Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Muszlimokat kérdezem, ezzel...

Muszlimokat kérdezem, ezzel mi a céljuk?

Figyelt kérdés
nemrég az utcán megállított egy Muszlim,és megkérdezte min gondolkodom épp,valami vicces dolgon? meginvitált egy Muszlim közösségbe,merthogy ők ott kíváncsiak más emberek gondolataira.
2010. okt. 16. 17:45
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
most át akart téríteni a Muszlim hitre,vagy ez csak puszta kíváncsiság lehet? nem mentem el hozzájuk mert nem tudtam mit akarhat,és nem szeretem az ilyen utcán megállítós vallásosokat.bár Muszlim idáig még sohasem állított meg,csak jehova tanúi,meg hitgyülisek.
2010. okt. 16. 17:48
 2/11 anonim ***** válasza:
És mondta hogy ő muszlim? Mert nekem nehezen hihető, hogy egy hívő muzulmán az utcán toborozna, meg meghívna egy közösségbe, beszélgetni.
2010. okt. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ja és még azért is furcsa, mert itt voltak 150 évig és nem térítették át az országot, sőt nem is hiszem, hogy említésre méltó számú muzulmán lenne Magyarországon- tehát nekik a térítés nem igazán céljuk. A keresztények meg már akkoriban is térítettek.
2010. okt. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

pedig mondta,hogy ahol van a székhelyük ott sok muszlim van,mint ő.nagy szakálla volt,meg valami sapka a fején,először azt hittem,hogy zsidó.

vallási dolgokról egyáltalán nem beszélt,az enyémet se kérdezte,csak meginvitált,hogy ott majd jókat beszélgetünk.

2010. okt. 16. 18:18
 5/11 anonim ***** válasza:

"Ja és még azért is furcsa, mert itt voltak 150 évig és nem térítették át az országot, sőt nem is hiszem, hogy említésre méltó számú muzulmán lenne Magyarországon- tehát nekik a térítés nem igazán céljuk. A keresztények meg már akkoriban is térítettek.

"


Ezt ne vedd alapul. Igenis a térítés a céljuk, mivel a Balkánon is berendezkedtek, és ott még ma is jelentős számú muszlim él. Itt azért nem tudtak berendezkedni, mert másfajta elleneállásba ütköztek, itt voltak a Habsburgok és egész Nyugat-Európa. Ahol tényleg meg tudták vetni a lábukat, ott térítettek is. Itt ezt nem tudták megtenni, de így is bevezették az adóikat és a közigazgatási rendszerüket.

2010. okt. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ez miért furcsa? Csak nem azért, mert a nem-muszlimok között már teljesen megszűntek az emberi kapcsolatok?!


Keleten egyáltalán nem furcsa, hogy az emberek odafigyelnek egymásra és egymás gondolataira.

2010. okt. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
É sok muszlimmal dolgozom együtt, eddig még egyik sem akart megtéríteni.
2010. okt. 17. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ugyanmár, a reformáció idején a katolikus ország pikk-pakk 98 %-ban református lett, úgyhogy ha téríteni akartak volna, áttérítették volna az országot vagy egy részét vagy pár embert, de soha nem hallottunk ilyenről, hogy ők akár egyetlen embert is megtérítettek volna.

Az adók, közigazgatás meg nem kapcsolódik szorosan a valláshoz. Például nincsenek mecsetek minden városban, sőt én hirtelen nem is tudnék mondani. És te tudsz mondani olyan falu, ahol nincs legalább egy templom? És a német hittérítők intéztek ezt.

Ez tipikus keresztény szokás, térítsük meg a hitetleneket, mert mi nem bírjuk elviselni ha valaki más.

Én is ismerek muzulmánokat nem is szoktak a vallásukról beszélni.

És most hivatkozhatsz bármire én biztos vagyok benne, ha ők át akarták volna téríteni az országot, lett volna rá lehetőségük, Habsburgok Nyugat Európától függetlenül.

De valójában még az sem érdekelte őket, hogy a magyarok disznóhúst esznek és disznókat tartanak. El tudod te képzelni bármely keresztény közösségről, hogy hitének alapgondolatáról ne próbálna meggyőzni? Hiszen a Jehovák mást sem csinálnak: minek ünneplünk, minek van zászló, minek van karácsony? A muzulmánoktól meg nyugodtan csinálhatsz bármit, nem érdekelte őket ez.

2010. okt. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem Abdullahhal találoztál, az Imámmal. Ő ilyen, nekem különben szinpatikus.
2010. okt. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
mi az az Imám?
2010. okt. 24. 10:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!