Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » HÍVŐK, mi a véleményetek Lady...

HÍVŐK, mi a véleményetek Lady Gaga Judas című daláról/klippjéről? Csak erről a dalról, nem a személyről. Csak hívőktől kérdezem Egy hívő lány

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=wagn8Wrmzuc


Tényleg csak hívők válaszát szeretném, mert a kérdésem célja, a hívő álláspont megismerése.

Köszi


2011. máj. 29. 14:02
1 2
 1/11 krameri ***** válasza:
46%

A zenét sohasem szabad összeállítani a vallással. Két külön dolog, a zene szövege általában költői megnyilvánulás, tilos szó szerint venni, hisz általában a szövegíró sem gondolja komolyan.

Gaga is ezzel a számmal csak sokkolni akarta a közönséget, folyamatosan szítja a feszültséget, hisz ő ebből él. Ne vedd komolyan, nyugodtan hallgathatsz szinte bármit bűntudat nélkül. (természetesen vannak sátánista, meg ördögiműdó zenék, egyedül az ellen van kifogása az egyháznak)

/egy hívő

2011. máj. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
44%

Szia!


:D Hát érdekes lett! :) De egyetértek az előttem szólóval. És abszolút ellene vagyok az olyannak, hogy: ez a zene meg az a zene a sátán műve csak azért, mert az xy-nak nem a stílusa. Hát nekem Lady Gaga nem tartozik a kedvenceim közé, mégis azt gondolom, hogy egy hívő is nyugodtan hallgathatja.

Amíg nincs benne istenkáromlás, addig lehet. Ez még nem az volt. L.G. ilyen... Na Mansont pl. már nem hallgatnék... :)

2011. máj. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
49%

Kedveseim,


Ezeket az érveket mind halottam, engem nem győztek meg.


Az meg eléggé kávéházi, aki ezt a perverz szajhaságot (amely jure et merito megérdemelné a vallatást) csakúgy elhessegeti. Kiállok meztelenül az útra, és majd a törvény csak úgy hagyni fogja szemérmetlenségemet, netalántán? Ha már Áriuszt a homoouszion tagadásáért a Mikulás (Szent Miklós) felpofozta, akkor ez mit érdemelne?

Sapienti sat.

2011. máj. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Lady Gagát alapjáraton nem bírom elviselni, már csak a stílus miatt se. Ha valami normális zenét csinálta, elviselhető stílusban - metálban nyomná legalább -, még bírnám is, de ezt az elektronikus förtelmet nem :S Tény, hogy betartotta a sikeres dal szabályait: egyszerű szöveg, fülbemászó dallam (na, nem a zene), és önmagát sem hazudtolta meg provokativitás terén, vagyis jól össze van rakva a dal. Ha azt próbálod kiszedni a válaszokból, hogy a dal sátánista lenne, csak nagyon elvakult fanatikusoknál fogsz sikerrel járni.

Egyébként létezik valamilyen csoport még, amit nem próbált maga ellen hangolni? :P

2011. máj. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
29%

Lady Gaga ugyanugy mint Madonna , Micahel Jackson is eladták a lekuket a Sátánnak - Ö tette olyan híressé, és gazdaggá. Ö (Sátán) a világ Ura / fejedelme , és mindent az Ö befolyása alatt tart ( a zenét is beleértve).

Lady Gaga az Alehandro cimu videójában egy piros fordított keresztet ábrázoló öltözetben van jelen. -mikor ezt láttam egyértelmű lett számomra hogy a Sátán használja Öt arra hogy Isten ellen ( fordított kereszet a Sátánisták hordanak) lázítsa az embereket akár a tudatalattban is.


Én mindenesetre ha meghallom valahol is az Ö zenéjét arról ne is beszélve ha látom a videóját egy kimondhatatlan utálat fog el , mindeggyik zene számának a fő célja ha jól megnézed a lázadás és főleg a bűn ( főleg a házasságon kivuli sex )dícsőítése ..


Az hogy keresztet hord az csak megtévesztésképp hogy a keresztényeket is ha lehet arra vezesse hogy hallgassák a Lady Gaga undorító zenéit, és lassan lassan a bűnt megkedveljék, és ne vegyék figyelembe Isten beszédét. -Szomorú de sokszor sikerűl is neki.. :(

2011. máj. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
37%
Osztom az utolsó véleményét teljes mértékben, sőőt egy olyan embernek aki igazán szereti Istent akkor nem ilyen zenéket kéne hallgasson hanem olyanokat amivel Istent dicsőíthetí, nem fordítva - ami a Sátáni befolyás alatt van..
2011. máj. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%

"Ha azt próbálod kiszedni a válaszokból, hogy a dal sátánista lenne, csak nagyon elvakult fanatikusoknál fogsz sikerrel járni."


Persze, aki komolyan akarja venni a hitét, az nem fogja szótlanul hagyni, hogy Jézust drogdílerként, Mária Magdolnát pedig egy kéjnőként ábrázolják.

2011. máj. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
46%
A vallásosok miért néznek ilyen "világias" videóklippeket, mint Lady Gaga klippjei? Miért nem hallgatnak keresztény rock-ot, vagy egyházi zenét? Mi, ateisták se nézünk egyfolytában keresztény rock videóklippeket, hogy aztán jól lebénázzuk, szentfazekazzuk őket.
2011. máj. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 krameri ***** válasza:
91%

Mária Magdolna tényleg kéjnő volt, ez tény, és a középkorban is a képeken akként ábrázolták, ez nem 21. századi kitaláció. Jézust meg senki se ábrázolja drogdílerként.

˝Ha azt próbálod kiszedni a válaszokból, hogy a dal sátánista lenne, csak nagyon elvakult fanatikusoknál fogsz sikerrel járni.˝ Milyen igaz, és lám itt is vannak a fanatikusok... Ostobaság összekeverni a reklámfogást valamiféle rejtett üzenettel, fordított keresztet nem csak a sátánisták hordanak.(a tisztelt válaszoló valószínűleg még nem látott sátánistát) Gaga ugyanazt csinálja mint Madonna 20 évvel ezelőtt mikor égő keresztek előtt táncolt, csupán provokál, de ma már szemébe röhögnek bárkinek aki azt hiszi, hogy sátánista. Michael Jacksont meg végképp nem értem hogy hozta fel.

A 18:37es válasza pedig roppant nagy intelligenciaszintről árulkodik, ha azt hiszi, hogy minden hívő kizárólag keresztény zenét hallgat, és szentfazékként éli mindennapjait.

2011. máj. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
91%

"A vallásosok miért néznek ilyen "világias" videóklippeket, mint Lady Gaga klippjei? Miért nem hallgatnak keresztény rock-ot, vagy egyházi zenét? Mi, ateisták se nézünk egyfolytában keresztény rock videóklippeket, hogy aztán jól lebénázzuk, szentfazekazzuk őket."


Igazat adok ebben, de ne gondold hogy én nézem ezeket a szennyeket, csak azért néztem meg hogy véleményt mondhassak. Ez még nem jelenti azt hogy hallgatom máskor is.. Jó lenne elolvasni a fenti válaszokat is, mert ott láthatod hogy vannak néhányak akik nem ilyen zenéket hallgatnak, sőőt..

2011. máj. 31. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!