Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A tizenévesek hány százaléka...

A tizenévesek hány százaléka keresztény?(úgy is próbák élni, nem csak megkeresztelték)

Figyelt kérdés

2023. szept. 2. 12:23
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Próbálnak*
2023. szept. 2. 12:24
 2/11 anonim ***** válasza:
35%

Én vmi olyasminak tartom magam

Hiszek Istenben,imádkozom,és bocsánatot is kérek a bűneimért


Bár templomba nem járok,és meg sem vagyok keresztelve

2023. szept. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
42%
0.666%
2023. szept. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
#3 annál több azért, a 33 fős osztályomban tudok rajtam kívül még egy srácot aki keresztény.
2023. szept. 2. 16:59
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
27% körül lehet, de nem tudom miből számoltam ki, nem vagyok matematikus.
2023. szept. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A "keresztény" szó alatt nagyon sok mindent lehet érteni. Van kulturális kereszténység, amely nem feltétlenül tartalmaz spiritualitást, hanem valami olyasmit jelent, hogy az értékrended hellyel-közzel vonalban van a keresztény értékrenddel, pl. nem lopsz, nem irigykedsz, nem hazudozol, hűséges vagy a párodhoz, nem szexelsz házasságon kívül, tiszteled a szüleidet, a lehető legjobban kerülöd a válást, nem vagy rosszindulatú az emberek felé, hajlandó vagy megbocsátani az embereknek, stb. Emellett van a spirituális kereszténység is, akik nem csak erkölcsileg keresztények, hanem újjászülettek, imádkoznak, böjtölnek, Bibliát olvasnak, istentiszteletre járnak, esetleg nyelveken szólnak stb., tehát gyakorló, élő hitük van.

Kérdésedre válaszolva ez utóbbi kategóriából nemcsak a fiatal korosztályban van kevés, hanem a többi korosztályban is. Ez az oka annak, hogy egyre inkább fogy el a kereszténység, egyre erőtlenebb, egyre népszerűtlenebb. Ahhoz, hogy megújuljon, vissza kellene térni a Bibliai, tisztán igei, karizmatikus hithez, és lerázni a sok-sok sarat és farizeusságot, ami a "keresztény" szóra ragadt az idők során.

2023. szept. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%

Nehéz ezt megmondani.


Van ez a "svédasztal kereszténység" mikor valaki magára tetőváltatja a szűzmáriát hogy "hát ő egyébként hisz ezekbe a dógokba" csak templomba nem jár, meg a kereszténység semmi formalitását nem nagyon követi, meg igazából csak azt a részét vindikálja magának a kereszténységből, ami neki tetszik.

2023. szept. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
61%

A legtöbb keresztény csak azért mondja magáról,hogy kerestrény mert megkeresztelték.

A templomba járó,igazi hivő fiatalok száma elenyésző.

Bár sok fiatal igyekszik divatkeresztény lenni politikai eltévelyedésből.

2023. szept. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy erre bármilyen statisztika készült volna. A népszámlálási adatok ilyet nem mutatnak.

Én sok keresztény fiatalt ismerek, de ilyen körökben mozgok. Aki meg már körökben mozog, az mást tapasztal.

2023. szept. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nagyjából 10% az, aki valóban hisz-vall, nem csak úgy meg lett keresztelve. És ezt nem én mondom, hanem mélyen vallásos, kereszténységet propagáló valaki mondta sajnálkozva.

Amit én mondok, az egy másik 10%, aki olyan határozottan nem vallásos, hogy nem tűrne meg keresztet a sírja felett. Pedig az még kereszteletleneknél is gyakran ott van...

A kettő között meg van 80%, akit ízlés szerint oda raknak a statisztikák, ahova épp akarnak.

2023. szept. 4. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!