Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha nem vagyok zsidó származású...

Ha nem vagyok zsidó származású, de felveszem a zsidó vallást, akkor zsidónak fogok számítani vagy nem?

Figyelt kérdés

2023. szept. 7. 09:29
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
16 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%

Ezt már más összefüggésben is írtam: ha gazdag vagy, annak számítasz, ami előnyösebb, ha szegény, ami hátrányosabb.

Úgy tudom (rom. kat. vagyok, tudhatom rosszul), hogy bizonyos tisztségeket betértek nem tölthetnek be, csak született zsidók.

2023. szept. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Létezik több zsidó irányzat. Így ha nem született zsidó vagy és egy "kevésbé szigorúan vallásos" irányzatba térsz be, akkor nem biztos, hogy a "szigorúbban vallásos" irányzatot követő zsidó is el fog ismerni zsidónak.
2023. szept. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
68%
Nem, mert származásod nem zsidó, csak a vallásod. Ez nem olyan, hogy izraelita vagy de felveszed a magyar állampolgárságot. A vallásod lesz zsidó. Szeretnél az lenni?
2023. szept. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha a megfelelõ rabbinikus bíróság (három elismert tekintélyû rabbi) kimondta, hogy betértél, akkor zsidónak fogsz számítani. #2 nek igaza van, ezért érdemes ortodoxoknál betérni, mert azt mindenki elfogadja.

E tekintetben a hagymány Ruth könyvének egy versén alapul: amikor Naomi visszatért Moábból, menyei kísérték, de õ visszaküldte menyeit Moábba. Ruth azoban azt mondta: "ahová te mész, megyek én s ahol meghálsz, hálok meg én, NÉPED AZ ÉN NÉPEM, istened az én istenem" - Ruth könyve, 1. fejezet, 16. vers - [link]

Tehát a betért RÉSZE nem csak a zsidó vallásnak (Ábrahám szövetségének), hanem a zsidó NÉPNEK is.

2023. szept. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Zsidó vallásúnak fogsz számítani, de nem leszel zsidó származású.
2023. szept. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

#5

DE. Pontosab ban lehet, hogy Te még nem, de agyereked mindenképp.

Mégegyszer, Ruth: "... NÉPED AZ ÉN NÉPEM, istened az én istenem".

2023. szept. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

6#


Nem a gyerekeit kérdezte. Off!

2023. szept. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
2%
Hitler szerint az zsidó, aki a judaizmust követi vagy legalább három nagyszülője a judaizmust követte.
2023. szept. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
85%
Nem Hitlerrõl szólt a kérdés, nanem a zsidó vallási jogról.
2023. szept. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
57%

2-nek igaza van.


De felmerul a kerdes, ha reszben zsido szarmazasu vagy, es igy tersz be a zsido vallasba, akkor az ortodoxok szerint is zsidonak szamitasz?

Azaz, van e kulonbseg memzsido szarmazasu beterok es reszben zsido gyokeru beterok kozott?


Meg melyik szarmazasi mod es milyen felmenoi fokon szamit meg zsido szarmazasnak?


Es aki zsido szarmazasu, de nem zsido vallasu, elvileg az pedig szuletesileg is zsido nepi tag, azaz nem kell(ene) beternie, ha ujra vallasos zsidova szeretne valni..

Ez eleg komplex kerdes tehat.


Igazi csavaros zsido agy kell hozza. :)

2023. szept. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!