Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért etette meg magát Jézus...

Miért etette meg magát Jézus Krisztus az apostolokkal?

Figyelt kérdés
Miért nem átölete őket, vagy miért nem talált ki egy titkos kézfogást?

2023. szept. 7. 12:25
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
77%
Mit akarsz kérdezni?
2023. szept. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 anonim ***** válasza:
75%
Azt hittem értem a kérdést, de a titkos kézfogásnál megakadtam. Fura egy kérdés. Etette? Tehát, hogy miért vacsoráztak ölelkezés helyett? :D
2023. szept. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 munyamunya ***** válasza:
53%

A héber gondolkodásban az együtt étkezés közösségben levést, szoros kapcsolatot jelentett. Ennek kifejezésére persze elég lett volna maga a tényleges vacsora.

Azonban az Úr nem önmagát, a saját személyét hangsúlyozta itt - nem is nagyon lett volna erre szükség, hiszen nyilvánvalóan egységben volt a tanítványokkal immár évek óta - hanem azt az újfajta közösséget az Örökkévalóval, amihez az ő halálán és feltámadásán keresztül nyílik majd meg az út. Vagyis a bor jelképezte vér alapján egy új szövetségben, és a kenyér (az Úr teste, aminek sok tagja/darabja van) jelképezte egyház/gyülekezetek keretén belül fogják a tanítványok megvalósítani a "köztük levő" mennyek országát.

2023. szept. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 anonim ***** válasza:
33%

Isten szerint a vérben lakik a lélek. (ezért tilos a vérátömlesztés egyes keresztény felekezetnél)

Azért kellett meginniuk Jézus vérét és megenniük a vérrel átjárt húsát, hogy magukhoz vegyék Jézus és ő általa Isten lelkét a Szentlelket!

A katolikus liturgia minden szentmisén újra és újra ezt cselekedi Jézus emlékezetére.

2023. szept. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 anonim ***** válasza:
55%
Evéssel okozta az ember saját vesztét a Paradicsomban, evés által menekül meg.
2023. szept. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 anonim ***** válasza:
32%
Hogy ezáltal egyesüljenek vele, egy ölelés legfeljebb együttérzést fejez ki, de a Biblia szerint Krisztus a saját testét és vérét adja eledelül.
2023. szept. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 anonim ***** válasza:
26%

A Biblia s így Jézus beszédei is hemzsegnek a szimbólumoktól,költői képektől.


Természetesen Jézus 100%-ban ember volt és 100%-ban Isten,s nem szegeletkő,nem szőlőtő,nem élet kenyere,nem áldozati bárány,stb. viszont mindezek a JELKÉPEK őt szimbólizálják.

2023. szept. 8. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 anonim ***** válasza:
0%

#5

Szóval nem azért bukott meg az ember, mert jó és rossz tudása nélkül rossz döntést hoztak, hanem egy jót ettek?

2023. szept. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 anonim ***** válasza:
58%

#7

Sehol nem mondja, hogy a kenyér őt szimbolizálja, hanem azt mondja, hogy az Ő teste valóban étel. Pont ellentétes azzal, amit írsz.

2023. szept. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 anonim ***** válasza:
46%

). Hsz!


"Jézus azt mondta nekik: „Én vagyok az élet kenyere: aki énhozzám jön, nem éhezik meg, és aki énbennem hisz, nem szomjazik meg soha."(In 6:35)


Talán ebben a tanításában Ő valóban egy ropogós kenyérlepény volt?

2023. szept. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!