Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi ti miért nem...

Jehova Tanúi ti miért nem nevezitek Jézus Krisztust "Úrnak" mint ahogy azt az apostolok is tették?

Figyelt kérdés

Eddig nem figyeltem fel erre de ma ráeszméltem arra,hogy nem igen hallottam egy tanúszájából azt,hogy "Úr Jézus".

Miért van ez, talán tiltva van számotokra Jézusnak megadni ugyan azt a tiszteletet mint az Atyának?



2017. ápr. 2. 17:51
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
42%

"Mert még ha vannak is, akiket „isteneknek” neveznek, akár az égben, akár a földön, mint ahogy van sok „isten” és sok „úr”, 6 számunkra valójában e g y Isten van, az Atya, akiből van minden, és mi őérte; és e g y Úr van, Jézus Krisztus, aki által van minden, és mi őáltala."


Kedves kérdező! Ez az idézet az ÚV fordításból van. Minek is nevezi az ihletett Pál apostol Jézust? Úrnak? Persze! És a minek nevezi az Atyját? Az EGY(!!) Istennek? Akkor pedig a Tanúk is nevezik Jézust Úrnak, mivel a saját fordításuk is annak nevezi.


Szerintem te meglehetősen keveset tudsz a Tanúkról, bocsi!

2017. ápr. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
33%

Akiből van minden és aki által van minden.

Számukra ez nem érthető ige, mert az őrtorony azt mondja, hogy ez nem is így van. :(

2017. ápr. 3. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
81%

Vidiripi


A tanúk meglehetősen keveset tudnak Jézusról! "Bocsi"!

2017. ápr. 3. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
43%

csatlakozom az első válaszadóhoz.

azért mert nem hangoztatjuk úton út félen minden kifejezésben, attól még az.

Sőt nem hogy Úr, annál több.

Isten kinevezett felkent királya.

2017. ápr. 3. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
80%

"azért mert nem hangoztatjuk úton út félen minden kifejezésben, attól még az."

Ez elég fals érvelésnek tűnik, tekintve hogy a 'Jehova' műszót bezzeg mindeközben úton-útfélen hangoztatjátok...


Illetve mi van azzal az aprósággal hogy a Biblia a Fiút is Istennek és az Atyát is Úrnak nevezi?

2017. ápr. 3. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
88%

Vidiripi


Egyet értek az 5. válaszolóval!

Úton-útfélen hangoztatjátok a Jehova kifejezést amely a pontos ismeret hiánya miatt jött létre a 16. században!

Nem volt pontos ismeretük a fordítóknak a héber nyelvtanról és létrehoztak egy műszót ahogy az előttem szóló fogalmaz!

Tévedtek!

Igen csak sántít az érvelés mert hogy tényleg állandóan azzal vagytok hogy használni kell Isten nevét. Ami önmagában még nem is lenne baj ha a pontos ismereten alapulna de a hozzá nem értésen alapul. S nem kell mindig használni Isten nevét.

Erre a bizonyíték az amikor Jézus elmondja a MINTA imát a tanítványoknak. Abban nem szerepel a név. Pont Jézus hagyta volna ki? Kizárt dolog. Aki elfogadja Jézust az atyafi lesz és aki atyafi az minden további nélkül imádkozhat úgy hogy: - Mennyei Atyám!

Még az Ú.V.F.-ban is az "Atya" szerepel!

2017. ápr. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:

living vitness kedves!

A király nem lehet több mint az Úr mivel az Atya is ÚR és a Biblia azt mondja,hogy ugyan az a TISZTELET jár a Fiúnak is mint az Atyának.

Úgyhogy én nem hinném,hogy az Atya rossz néven venné ha "úton útfélen" a Fiút Úrnak neveznénk...

Mi ezzel a bajotok?

2017. ápr. 3. 18:42
 8/40 Tantételbeli ***** válasza:
44%

KEDVES KÉRDEZŐ!


"nem igen hallottam egy tanúszájából azt,hogy "Úr Jézus".


Igazad van, érdekes megfigyelés. JT-inál valóban nem szokás az Úr Jézus formulát használni, bár nem hinném, hogy ez hitbélileg bármit is jelentene. Attól még tisztelhetik Jézus Krisztust, az nem bizonyos szavak kimondásától függ, elvégre nem mondott Jézus olyan parancsot, hogy őt Úrnak kel nevezni.


Saját véleményem szerint is tiszteletteljesebb Jézust Úr Jézusnak nevezni, de erre nincsen semmilyen szentírási parancs, a tisztelet a szívből fakad, nem szavak kimondásán múlik.

2017. ápr. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
0%

"Illetve mi van azzal az aprósággal hogy a Biblia a Fiút is Istennek és az Atyát is Úrnak nevezi?"


Kedves válaszoló! Itt a GYK-n már milliószor kitárgyaltuk a témát, ez csak a szavakon való lovaglás. Ezek csupán CÍMEK, RANGOK, nem pedig tulajdonnevek, mint amit pl. a MINDENHATÓ Isten (tehát nem Jézus) egyedülálló módon nyilatkoztatott ki magának, azaz a JHVH, amit ma a legelterjedtebb kiejtés szerint Jehovának (vagy valami hasonlónak) ejtenek szerte a nagyvilágban. Így nyilvánvaló, hogy Jehova ÚR, mindenkinek és mindennek ura, még Jézusnak is! Jézus ezért nevezte Őt az "egyedüli igaz Istennek" (János 17:3) - tehát nyilvánvaló, hogy Ő nem az egyetlen igaz Isten. Vagy Pál a 1Kor 8:6 szerint azért tett éles és egyértelmű különbséget az "EGY ISTEN" (Jehova) és az "EGY ÚR" (Jézus) között.


De az is tény, hogy azzal hogy Jézust néhány helyen a Biblia Istennek nevezi, még nem teszi "egyenlővé", sem "egylényegűvé" az "egyedüli igaz Istennel", akit ebben az EGYEDÜLÁLLÓ minőségében, tisztségében, vagy állásában maga Jézus különített el magától. Az Isten kifejezés is csak címet, rangot jelölő szó a Szentírásban, nem csak és kizárólag az egyetlen igaz Istenre, a Mindenhatóra alkalmazza a Biblia, hanem emberekre, tárgyakra, vagy magára Sátánra is! Miért? Mert e kifejezés gyakran viszonylagos kiválóságot is jelent.

2017. ápr. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:

#9

Szóval azt akarod nekem bemesélni, hogy ha egy szó olyan szövegkörnyezetben van ami neked megfelel, akkor igaz amit jelent, de amint valaki másra használják UGYANAZT a szót, akkor már más jelentést kell belemagyarázni?

Tudod ezt hívják úgy hogy nem a Bibliához igazítod a hited, hanem a Bibliát a hitedhez. Így viszont garantáltan hamis, amiben hiszel...

2017. ápr. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!