Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha egyikünk sincs megkeresztel...

Ha egyikünk sincs megkeresztelve, akkor lehet templomi esküvőnk? (Elsősorban reformátusra gondolok).

Figyelt kérdés

Egyéb családi okok miatt nem lettünk megkeresztelve anno, később a szüleim meg azt gondolták, hogy majd ha felnőttem, eldönthetem milyen vallású szeretnék lenni.


Párom szülei meg kezdetektől így gondolták.


Ilyen esetben hogy működne ez az egész? Köszönöm.



2023. szept. 9. 07:29
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

Sehogy.

A templomi eskuvo a (elsosorban) a megkeresztelteknek van (ahol legalabb az egyik fel az).

2023. szept. 9. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Minek akarsz templomi esküvöt, ha egyikötök sem vallásos???
2023. szept. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Katolikus választ tudok adni, lehet, a szertartás előtt jártunk jegyesoktatásra, és engem megkeresztelt nem sokkal előtte.
2023. szept. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
80%
Ilyenkor felnőtt keresztelés van.
2023. szept. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
94%

Nem, legalább a pár egyik tagjának megkereszteltnek kell lennie. Református esküvő esetén reformátusnak.

Amennyiben szeretnétek református keresztények lenni, akkor van lehetőség felnőttként is megkeresztelkedni. Utána lehet egyházi esküvő.

2023. szept. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!