Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért érez minden ateista...

Miért érez minden ateista ellenállhatatlan késztetést arra,hogy filozófiai álláspontját NE MAGYARUL,hanem görögül mondják?

Figyelt kérdés
Az ateista szóra van egy tökéletes magyar kifejezés,amely nem csak a gondolkodásmódot,hanem annak következményét is jelenti: "istentelen".
2023. szept. 10. 00:51
1 2 3 4 5 6 7
 31/67 A kérdező kommentje:
Az "isten nélküli" kifejezés pont olyan,mint az "íz nélküli","kedv nélküli","alap nélküli",stb.helytelen használata,az ízetlen,kedvetlen,alaptalan kifejezések helyett. Valami olyasmi,mint amikor a bal fülemet a jobb karommal vakargatom.
2023. okt. 28. 20:33
 32/67 anonim ***** válasza:
58%

"Ezeknek a használata,a meggondolás hiányából származnak.(Az általános butaságból.)"


Hidd el nekem, ha butasag is, ha valami rovidebb, frappansabb vagy megfelelo szamu embernek megtetszik, el fog terjedni es kiszoritja a korabbi format. Igazodik a nyelv a nemzetkozi hasznalathoz is, pl. az ateista szo ilyen.

Akik 56-ban emigraltak, meg nem ismertek a "szia" szot (ami a szervusznak egy tobbkapcsolasu roviditese). Legtobbjuk nagyon ritkan jart vagy jar haza es megorulnek tole.

Ha tanultal pszicholingvisztikat, vagy nyelvtortenetet, esetleg szociologiat, akkor tudod, hogy ez igy van.

Ha a mai nemet nyelvet nezed, 45 eves kor alatt a nemetek minden mondatot megspekelnek egy angol szoval. Sokszor rosszul: a mobiltelefont "handy"-nek hivjak, ami amerikai angolban "cellphone", britben "mobile phone", a "handy" meg teljesen mast jelent es melleknev is.

Felesleges felhuzni magadat rajta, es mindenkit virtualisan szajbavagni, mert ez mindig is igy volt, es a mai gyorsan terjedo kommunikacioval meg inkabb igy lesz.

Aki ezt nem erti vagy nem akarja tudomasulvenni, az valamit kompenzal es egy ido utan nevetsegesse valik.

2023. okt. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/67 anonim ***** válasza:
61%

Kedves kérdező, neked tényleg ez a legnagyobb problémád?


Mond már el nekem, hogy ez a probléma miért fontos?

2023. okt. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/67 anonim ***** válasza:
58%

Mert azt hiszi, hogy húzhatja vele az ateistákat, közben pedig csak egy kis bosszúságot tud okozni.

Azért írunk csak, hogy mást ne vigyen be az erdőbe.

2023. okt. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/67 A kérdező kommentje:

32.33.34.Hsz!


Az a tény,hogy egy vallási rovatban igen aktívan próbáljátok agymosással terjeszteni az istentelenséget,egy komplexusra utal. Addig írogatjátok az eszement istentelenségeket,míg a végén még magatok is elhiszitek.


Az "istentelen" szó,tökéletesen azt jelenti hazánkban,mint az "ateista" szó görög honban, csak nálunk toleránsabb a társadalom veletek szemben,mint náluk.


Számomra Napnál világosabb,hogy a görög szó használata,csupán flancolás,mint a "tisztaság menedzser",a "takarítónő" szó helyett. Valahogy olyan "műveltségszagúbb",de a takarítónő foglalkozása sem változik meg a rájuk használt szótól.

2023. okt. 29. 16:01
 36/67 A kérdező kommentje:

33. Hsz!


Miért fontos?


Ha rápottyant egy "szerencsefoltot" a szélvédőm sarkára,attól ugyanúgy kilátok,mint korábban s mégis megállok az első benzinkútnál,hogy lemossam azt.


Így vagyok az istentelenek beböfögésével szemben is a "vallás" rovatban.

Én is írok valláskritikát itt s nekem ehhez jogom van,hisz belül vagyok, de nektek kivülről bepiszkítani csak akkor van jogotok,ha elismeritek,hogy az"istentelenség",egy a vallási irányzatok közül.

2023. okt. 29. 16:34
 37/67 anonim ***** válasza:
75%

A 32-es vagyok, es hivo kereszteny.


en csak szeretnelek megnyugtatni afelol, hogy az ateistakat ateistaknak nevezzuk. Hivatalosan, magyarul. Rajtad kivul mind. Neked ez egy rogeszmed, es sajnalom.

Az ateizmus vilagnezet, es a teizmus is.


"Én is írok valláskritikát itt s nekem ehhez jogom van,hisz belül vagyok, de nektek kivülről bepiszkítani csak akkor van jogotok,ha elismeritek,hogy az"istentelenség",egy a vallási irányzatok közül."


latom, elegge meg vagy zavarodva, ugyhogy magadra hagylak

2023. okt. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/67 anonim ***** válasza:
61%

"Az a tény,hogy egy vallási rovatban igen aktívan próbáljátok agymosással terjeszteni az istentelenséget,egy komplexusra utal."

Úgy érzem, hogy ez egy kategóriai tévedés. Az ateizmus is a vallások közé van sorolva, hiszen az a vallás hiánya.

Tehát én attól még oszthatom itt a nézeteim, akár egy mormon vagy Jehova tanúja vagy egy katolikus.



"Addig írogatjátok az eszement istentelenségeket,míg a végén még magatok is elhiszitek."

Ez alatt nem értem, hogy mire gondolsz. Én csakis olyan dolgokat írok, amelyeket tudok vagy logika útján elérek.


"Az "istentelen" szó,tökéletesen azt jelenti hazánkban,mint az "ateista" szó görög honban, csak nálunk toleránsabb a társadalom veletek szemben,mint náluk."

Szerintem ez nincs így.

Van kedved megvitatni?

Vagy csak kijelenteni jöttél?


"Számomra Napnál világosabb,hogy a görög szó használata,csupán flancolás"

Számomra a napnál világosabb, hogy ezt nem is gondolod komolyan.

Az hogy neked mi egyértelmű vagy világos, nem azt jelenti hogy mindenki más így gondolkodik.

Szeretnél okot adni a kijelentésedre vagy átugorjuk megint ezt a részt?


"Ha rápottyant egy "szerencsefoltot" a szélvédőm sarkára"

Tehát próbálod a veled ellentétes nézetet lealacsonyítani.

Értem.


"de nektek kivülről bepiszkítani csak akkor van jogotok,ha elismeritek,hogy az"istentelenség",egy a vallási irányzatok közül."

Köszönöm, de az benzinkút nem magyar szó és nem tudtam emiatt értelmezni az előző bekezdést.

Szerintem ez ilyen hívő flancoskodás.


Beszélnél érthetően?

2023. okt. 30. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/67 A kérdező kommentje:

38.Hsz!


Mit nem értettél?


Leírjam angolul,vagy oroszul,esetleg beás nyelven?

2023. nov. 1. 05:46
 40/67 anonim ***** válasza:

Magyarul kellene leírni.

A benzin nem magyar szó.

2023. nov. 1. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!