Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért érez minden ateista...

Miért érez minden ateista ellenállhatatlan késztetést arra,hogy filozófiai álláspontját NE MAGYARUL,hanem görögül mondják?

Figyelt kérdés
Az ateista szóra van egy tökéletes magyar kifejezés,amely nem csak a gondolkodásmódot,hanem annak következményét is jelenti: "istentelen".
2023. szept. 10. 00:51
1 2 3 4 5 6 7
 61/67 anonim ***** válasza:
100%

#60

De ezt már elmagyarázták neki rengeteg másik poszt alatt is, direkt ignorálja.

Nem szabd ilyen emberrel leállni beszélgetni sem.

2023. nov. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/67 A kérdező kommentje:

60. Hsz!


Aki még sohasem hallott istenekről,vagy Istenről,nincs az emberiségben,mert a legistentelenebb ember sem mondja halálfélelmében,hogy "JAJJJ TE MATÉRIA!"(Nyilván,az infantilis gyermekeket kivéve.Ők csak jajgatnak,vagy sírnak.)


Az sem ateista,aki még sosem foglalkozott a témával. Ők,csupán tudatlanok.


Visszatérve a kérdésemre:


Az istentelenek ellenállhatatlan késztetést éreznek egyrészt,hogy tagadják a nemzet által a kifejezéshez ragasztott kritikáját jellemükre, másrészt hitetlenségüket mániás módon rákényszerítsék mindenkire,akire az lehetséges.


Minden a "vallás"rovatban írogató istentelen(ateista) mániában szenved,bár-mint minden mániás-ezt tagadják.

2023. nov. 2. 19:55
 63/67 anonim ***** válasza:
61%

"Aki még sohasem hallott istenekről,vagy Istenről,nincs az emberiségben,mert a legistentelenebb ember sem mondja halálfélelmében,hogy "JAJJJ TE MATÉRIA!"(Nyilván,az infantilis gyermekeket kivéve.Ők csak jajgatnak,vagy sírnak.)"

Van jó pár civilizáció amelyek nem vallásosak vagy nem hisznek istenben.

Mit akarsz ezzel mondani?

Hogy a vallás olyan szinten része volt az életünknek, hogy bekerült a mindennapi nyelvbe?

Ez mire érv?



"Az sem ateista,aki még sosem foglalkozott a témával. Ők,csupán tudatlanok."

Vannak akik hisznek isten(ek)ben, tesiták.

Akik nem hisznek isten(ek)ben, direkt negáció, ateisták.

Aki keresztény, de nem olvasta a Bibliát, még keresztény, hiába tudatlan.



"Visszatérve a kérdésemre:"

A felesleges kitérőt te tetted.

Köszi.



"Az istentelenek ellenállhatatlan késztetést éreznek egyrészt,hogy tagadják a nemzet által a kifejezéshez ragasztott kritikáját jellemükre"

Melyik nemzet?

Azt ugye tudod hogy vannak más nemzetek más vallásokkal?

Tudod, amelyek szembe mennek a tiéddel.


"másrészt hitetlenségüket mániás módon rákényszerítsék mindenkire,akire az lehetséges."

Szóval aki csak simán nem hisz és nem kényszerít senkit semmire, az nem istentelen?



"Minden a "vallás"rovatban írogató istentelen(ateista) mániában szenved,bár-mint minden mániás-ezt tagadják."

Ha definiálod, hogy mit értesz "mánia" alatt, akkor lehet többet értenénk abból, amit mondasz.

2023. nov. 3. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/67 A kérdező kommentje:

63.Hsz!


1.Nincs olyan civilizáció,amelyik nem hisz Istenben,vagy istenekben.

Van egyetlen hindu vallás,amelyik nem hisz istenekben és valahol a brazil őserdőben egy benszülött törzs,akik civilizálatlanok.

Ez a két példa erősíti azt a szabályt,hogy minden kultúra hisz valamilyen istenségben. Természetesen ez alól kivételt képeznek a néhány százalékot kitevő istentelenek.


2.A negligálók tagadják az emberiség alapkérdését.


3.Mivel az "istentelen" szó urdu,nyilván a pakisztáni nemzetről írtam.


4.Talán a különböző nemzetek különböző vallásairól több fogalmam van,mint neked, de a feltett kérdés nem a vallásokról szólt,hanem csupán az istentelenek vallásos igyekezetéről,hogy átmossák az Istenben,istenekben hívők agyát.


5.A kérdésem azokról az "istentelenekről"szólt,akik a vallás rovatban trollkodnak.


6.A mánia jelentése: [link]

2023. nov. 3. 06:46
 65/67 anonim ***** válasza:
61%

"Van egyetlen hindu vallás..."

"valahol a brazil őserdőben egy benszülött törzs,akik civilizálatlanok."

Szóval szerinted a hinduk meg a benszülöttek nem hisznek csak?


"Ez a két példa erősíti azt a szabályt"

Legértelmetlenebb szólás.

Szabálynak az a lényege, hogy valami úgy működik, inkább csak gyengíti a nézeted.


"A negligálók tagadják az emberiség alapkérdését."

Nahát, én nem is hallottam hogy az emberiségnek van alapkérdése.

Mi az, megosztod velünk?


"Mivel az "istentelen" szó urdu,nyilván a pakisztáni nemzetről írtam."

Oké, engem meg nem érdekel a pakisztáni nemzet.


"Talán a különböző nemzetek különböző vallásairól több fogalmam van,mint neked"

Nem és köze sincs a kérdéshez.


"de a feltett kérdés nem a vallásokról szólt"

hanem a vallás hiányáról

én is eddig erről beszéltem, de látom szeretsz terelni


"hanem csupán az istentelenek vallásos igyekezetéről,hogy átmossák az Istenben,istenekben hívők agyát"

Még mindig nem sikerült leírnod, hogy milyen agymosásról vagy a fentebb említett mániáról beszélsz.

Leírnád hogy ez alatt mit értesz?

Már nem először kérdezem.


"A kérdésem azokról az "istentelenekről"szólt,akik a vallás rovatban trollkodnak."

Az előbb feltettem egy kérdést, de még egyszer felteszem.

[Szóval aki csak simán nem hisz és nem kényszerít senkit semmire, az nem istentelen?]


"A mánia jelentése"

Nem egy szótárat kértem, hanem azt hogy te ezt hogyan látod megtörténni és példát is adhatnál rá.

Mert én nem nevezném mániának amit szervízmérnök csinál, csak egyszerűen egy szánalmas ember.

2023. nov. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/67 A kérdező kommentje:

65.Hsz!


1.Nyilvánvalóan nincs fogalmad a hindu vallásosságról,hisz egyesszámban beszélsz róluk.

Elárulom neked,hogy a különböző hindu vallások mennyisége hasonló a különböző keresztény vallásokéval. Így hindu vallásról nem beszélhetünk,mint istenek nélküliekrőlcsak az egyik ilyen a sok ezerből.


2.Az emberiség egyik alapkérdése,hogy milyen az Isten,vagy isten.


3.Az "istentelen" szó NEM urdu,hanem magyar....Én naiv,nem gondoltam,hogy csupán ennyire vagy művelt és ennyire nem ismered a magyar szavakat!


4.Erre a kérdésedre válaszoltam,s csodálkozom,hogy ilyen hamar elveszetted saját kérdésedben megfogalmazott érdeklődésedet!

(A te kérdésed:"Azt ugye tudod hogy vannak más nemzetek más vallásokkal?")


5.Istentelenekként folyamatosan trollkodtok és ránk igyekeztek erőltetni istentelen gondolkozásotokat egy "vallás"rovatban....Többedszer válaszoltam.


6.Ha értenél magyarul,nem tennéd fel ezt az értelmetlen kérdést!


7.Az "istentelenség mánia" megtestesítője pl. te vagy,aki beteges görcsösséggel jelen vagy a "vallás"rovatban és mániásan próbálod hitetlenné tenni az Istenben,istenekben hívő olvasókat.

2023. nov. 3. 22:49
 67/67 anonim ***** válasza:

#66

Példát kérek arra a mániáról amiről beszélsz.

PÉLDÁT.

2023. nov. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!