Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért érez minden ateista...

Miért érez minden ateista ellenállhatatlan késztetést arra,hogy filozófiai álláspontját NE MAGYARUL,hanem görögül mondják?

Figyelt kérdés
Az ateista szóra van egy tökéletes magyar kifejezés,amely nem csak a gondolkodásmódot,hanem annak következményét is jelenti: "istentelen".
2023. szept. 10. 00:51
1 2 3 4 5 6 7
 51/67 anonim ***** válasza:
58%
Majd, ha a hívők istenesnek hívják magukat, akkor beszélhetünk a dologról.
2023. nov. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/67 anonim ***** válasza:
61%

"Miért van itt helyetek,talán az istentelenek valamelyik vallását követitek?"

Szerintem ez úgy működik, mint amikor megkérdezik milyen vallás követője vagy. Van olyan opció, hogy nem követek semmilyen vallást és az valid opció.

Én ezt így látom.


"A kigyensúlyozót is nevezhetjük "balancírozó fólisztungnak",csak nincs értelme flancolni a német szavakkal,ha van elég jó magyar megfelelője."

Érdekes amit leírtál példát még sosem hallottam.

Viszont az atesita szót bármilyen nyelvű embernek említed, a legtöbb ember tudni fogja miről beszélsz.

2023. nov. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/67 anonim ***** válasza:

#51

Teli találat.

2023. nov. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/67 A kérdező kommentje:

51.Hsz!


A vallásos emberek "istenessége" épp olyan értelmetlen kifejezés,mint az élők "életessége",vagy a nem agyalágyultak "jóagyúsága",stb. kifejezések.


Itt nem is az a baj,hogy vannak istentelenek,akik olvassák a "vallás" oldalt,hanem kívülről belepofáznak a mi beszélgetéseinkbe trollkodással.


Képzeld azt,hogy van egy "$uzi"oldal, ahova heterók rendszeresen gúnyolódnak a beteges szexualitásról,fart..óknak,s..gnyalóknak minősítve őket.... Becsületes viselkedésnek tartanád?

2023. nov. 1. 20:57
 55/67 anonim ***** válasza:
58%

Az baj, kérdező, hogy itt TE gúnyolódsz.

De ha az istenes nem tetszik, akkor nevezd isteninek magad. Szerintem ez pont ugyanolyan jól illik a hívőkre, mint az ateistákra az istentelen.

2023. nov. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/67 A kérdező kommentje:

55.Hsz!


NEM!...Ismét tévedsz!


Tudok 2 elfogadott vallásról,amelyek önmagukat istentelennek vallják.(Az egyik,egy hindu irányzat.) Az azok követőinek van helye itt,de a vallástalanoknak nincs!


Az "isteni" kifejezés foglalt!


Azt jelenti,hogy valami Istentől eredető.mint a szeretet,kegyelem,megbocsájtás,stb.


Én inkább krisztusinak nevezem,határozom meg magamat.


Bár nem tartom magam vallásosnak,de a vallást felhasználom a krisztusi tanítás megosztására és ráadásul-ennek érdekében- vallási közösség(ek) tagja is vagyok.

2023. nov. 1. 21:16
 57/67 anonim ***** válasza:

Mellesleg hogy lehet valaki istentelen, ha mindenütt ott van isten?


Értelmetlen a kifejezés.

2023. nov. 1. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/67 anonim ***** válasza:
58%

(üzemanyag

üzemanyagtöltő állomás)

2023. nov. 2. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/67 A kérdező kommentje:

üzemanyag?


Jó,jó,de milyen? Benzin,peróleum,gázolaj,kerozin,gáz,hidrogén?


Az "istentelen"kifejezi azt,aki kitaszította a szívéből Istent és mindenféle isteneket.


Tudod,"Istent nem ismer,embert nem becsül".

2023. nov. 2. 06:46
 60/67 anonim ***** válasza:
58%

"Az "istentelen"kifejezi azt,aki kitaszította a szívéből Istent és mindenféle isteneket."

Valami hasonló.

Az ateista ezen kívül azokat is jelenti, akik sose foglalkoztak a témával, vagy csak nem hitték el, vagy pedig nem is hallottak róla.

Ezért nem szabad a kettőt keverni.

2023. nov. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!