Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek jó ötlet lenne,...

Szerintetek jó ötlet lenne, ha megneznézném, hogy Győrben milyen felekezetek találhatóak és minden héten másiknak az istentiszteletére mennék, hogy megnezzem melyik jön be a legjobban?

Figyelt kérdés
Amúgy milyen felekezetek vannak jelen Győrben?
2023. szept. 21. 21:11
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Ha máshogy nem, legalább a pipák száma alapján próbáld megkülönböztetni a hozzászólókat :) Mert én továbbra sem szektáztam, ellenben te, már jó pár alkalommal leírtad ezt...

Azt pedig erősen kétlem, hogy református lelkész vagy, mert ismerem a reformátusok, illetve sok lelkész véleményét (családunk egyik fele is református) a különböző kisegyházakról.

2023. szept. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

A 10.Hsz. kiegészítése:


Meggyőződésem szerint a hitgyüli gyakorlata,tanításával szemben,a földön,padlón való fetrengés,össze-vissza értelmetlen zagyválás NEM a Szentszellem jelenlétének következménye,hanem az extázisé, melyhez nincs Istennek köze.

Az, Sátán megtévesztési eszköze,hogy ne keressék,vágyják Isten szellemisége valódi ajándékait,melyek az örömhír terjesztését szolgálhatnák.

2023. szept. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

12.Hsz!


Ha szeretnél meggyőződni,hogy valóban lelkésze vagyok-e egy református közösségnek,írj magánban s ott küldök bizonyítékot.

2023. szept. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

8.Hsz!


Egy JT járt hozzám 1 éven keresztül.(A kis piros könyvet tanulmányoztuk.)


A srác meggyőződött,hogy Isten Fia (Jézus) épp úgy nem lehet más,mint Isten,mint a körülöttünk ugrabugráló fiacskám sem lehet KECSKE,csakis ember,mint az anyja,apja.


Szintén meggyőződött arról,hogy a "144 ezer",a "nagy sokaság"másként való kifejezése.


Végül,a JT főnöke eltiltotta tőlem,mert megingattam a dogmáikban való hitét.( A főnöknek is kellemetlen perceket szereztem a bibliaismeretem s az az általi érvelésemmel.)

2023. szept. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

#13

Ha olyan dolgokat írsz, ami szembe megy a református tanítással, akkor az emberben felmerül, hogy nem vagy lelkész. Vagy valami renitens szerű, önjelölt lelkész féle vagy csak.

Mert azért a lelkészek főiskolán, egyetemen tanulnak teológiát, komoly szellemi tudásuk van. Olyat pedig pláne nem írnak, hogy "Szentszellem", hiszen minden refi lelkész tudja, hogy helyes megnevezése Szentlélek.

2023. szept. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
47%

Talán hallottál az 5 "Sola",alapvető protestáns tanításról!

Az első mindnek az alapja: "Sola Scriptura".


Eszerint nem az egy végzett református lelkésznek a hitvallása,hogy mit tanítanak a református egyetemeken,hanem,hogy mit ír a Biblia.


"Szentszellem"


Az,egy el nem döntött kérdés,hogy "Szellemet" vagy "Lelket" használunk Isten szellemiségére,de az adott helyen a Hitgyüliről volt szó s ők szinte kizárólag a "Szentszellem"Kifejezést használják. Én igen ritkán használom,csak akkor,amikor az Ő szellemiségére és nem isteni voltára gondolok.

2023. szept. 23. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 IstenGyermeke1 ***** válasza:

#7

Mostmár én számítok fanatikusnak… Ugye, nem találkoztál még egyetlen fundamentalista katolikussal vagy radikális tradicionalista katolikussal. Nekem már volt szerencsém hozzájuk. Ha találkozol eggyel, ráébredsz, hogy Krisztus Egyházán belül vannak rosszabbak egy olyan karizmatikusnál, aki komolyan veszi a hitét.

#10

Kicsit olvasd, el, hogy kit tartunk szektának. Van ott egy felsorolás. A link végére nem tudom, hogy került egy “ (%20)


A hitgyülis tanításokkal három fő bajom van: félreértelmezik a Szentlélek szerepét, és nem azt vallják, hogy adományait a közösség épülésére kell fordítani; a hamisított extázisban vonagló “nyelveken szólás” (a Léleknek köze sincs az extázishoz); és, hogy nem üdvözülsz, ha nem fizetsz Németh Sándornak. Azzal nincs nagy bajom, hogy Isten Lelkét “Szent Szellem”-nek nevezik, de attól még fáj a fülemnek.

2023. szept. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

"Talán hallottál az 5 "Sola",alapvető protestáns tanításról!"

Hülyeség, de igen, természetesen hallottam róla, hogy hallottam legalább 2 református kátéról is.


"Eszerint nem az egy végzett református lelkésznek a hitvallása,hogy mit tanítanak a református egyetemeken,hanem,hogy mit ír a Biblia."

E szerint pedig te nem vagy végzett református teológus, így református lelkész sem lehetsz.


"Az,egy el nem döntött kérdés,hogy "Szellemet" vagy "Lelket" használunk"

Teljesen eldöntött, a reformátusok lelket, Szentlelket használnak.

2023. szept. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
0%

18.Hsz!


Mint már írtam,szívesen igazolom kilétem magánban,de te görcsösen ragaszkodsz a saját hazugságodhoz....


Már tapasztaltam ilyen értelem nélküli hozzáállást.

2023. szept. 24. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!