Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Jehova Tanúja szeretnék...

Ha Jehova Tanúja szeretnék lenni, előbb meg kell szüntetnem a keresztségemet a katolikus egyháznál? Kérnek indoklást a plébánián, miért szeretném megszüntetni?

Figyelt kérdés
2023. szept. 23. 15:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
Nem. Eleve nincs olyan, hogy megszüntetés. Ha nem vallod egy adott vallás tanait, akkor nem tartozol az adott vallás hívei közé, ilyen egyszerű
2023. szept. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%
ne akarj a Jehova tanúi közé tartozni mert😈😈
2023. szept. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
28%

Keresztséget megszüntetni nem lehet és nem is szükséges.


Az,amit szüleid,családtagjaid akaratára tettek veled,az NEM a te döntésed s így érvénytelen.


(Ha egy házassági szerződést kötöttek volna helyetted az érvényes lenne? Az Istennel kötött szövetség ennél sokkal magasabb rendű,melyet CSAK te tehetsz!)

2023. szept. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Meg érdemes a józan eszed is megszüntetned...

De miért nem a helyileg illetékes plébánián kérdezed meg, hogy mi a teendő?

2023. szept. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Mert szeretnék oda tartozni Szerintem nagyobb hangsúlyt fektetnek az egyén vallásosságra és a hitben való tartására, mint az egyéb másodlagos-harmadlagos keresztény ágazatok. Segítőkész és igaz emberek, nem úgy mint azok akik a vezető keresztényi ágazatok, akik vizet prédikálnak de bort isznak. Olvastam valahol lehet olyat hogy, kikérjem a keresztlevelemet megsemmisítésre. Ez alapvetően indokolná a katolikusoktól való kiszakadás lehetőségét?


Aztért itt kérdezem meg, mert. hátha itt tudja valaki és nem kell bemásznom a plébániára, ahova nem szivesen járok és messze is van.


Miért ne akarjak Jehova Tanúja lenni?


űA keresztséget felnőttként kaptam meg, saját akaratomból néhány éve, de most szeretném levetetni, mert úgy érzem átverteknek érzem magam. Nem volt korrekt részükről a felkészítés és nem tudtam, vallással együtt politikai oldalfoglalásra is kötelezett vagyok. Ezért szeretném levetetni.

2023. szept. 24. 19:35
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem csak simán sík hülye vagy, esetleg trollkodsz iménti kommented után, elég egyértelmű.
2023. szept. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Tedd azt,amire hited indít,de ne feledd:


Üdvösséget egyetlen vallás sem adhat,csak Jézus, hit által,kegyelemből. Ha bárki mást tanít,ne higgy neki!


Az eredeti meghintéses keresztséged tekintetében ne aggódj! Nem olyan volt,amilyet Megváltónk mintaként bemutatott.

2023. szept. 25. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Bomber09 ***** válasza:
35%

Kedves kérdező!


Nem tudom hogy esetleg tanulmányoztál-e már, vagy csak ezután szeretnél-e tanulmányozni a tanukkal, viszont valóban így van ahogyan írtad.

Ha szeretnél Jehova tanúja lenni, akkor valóban meg kell szüntetni.

El kell mondani hogy Jehova tanúja szeretnél lenni, és szeretnéd ha kijelentenének.



Ha bármi kérdésed van, írj nyugodtan!

Legyen szép napod!

2023. szept. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Ha szeretnél Jehova tanúja lenni, akkor valóban meg kell szüntetni."

Továbbra se lehet megszüntetni, ahogy egy állami anyakönyvet se lehet például :)

2023. szept. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
40%
Amikor én anno bejelentettem a kilépési szándékomat a budafoki plébánián, vágni lehetett a füstöt! Máskor néhányszor bementem egy plébániára, pl. a Lehel piacnál, és feltettem néhány kellemetlen kérdést a papnak. Azt mondta, ha nem távozok, kihívja rám a rendőrséget! Véglegesen és visszavonhatatlanul távoztam!!! Mondhatni kifüstöltek, de ennek mind a mai napig nagyon örülök!
2023. szept. 30. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!