Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha valaki fölnőtten keresztelk...

M dzsuzeppe kérdése:

Ha valaki fölnőtten keresztelkedett meg pl. a katolikus, vagy református egyházba, és később megtetszik neki a baptista közösség, és szeretne tagjává válni, akkorr újra meg kell keresztelkednie?

Figyelt kérdés
Tehet valaki fölnőtten, őszintén, és komoly előkészületek után keresztelkedik meg, de később a baptista felekezetbe érzi magát igazán otthon, akkor meg kell-e újra keresztelkednie? egy beszélgetésbe merült fel ez a kérdés, vagyis csak egy szituáción gondolkodtunk.
2023. szept. 25. 21:17
 1/7 anonim ***** válasza:
56%

Szia! Gondolom Jézust elfogadtad személyes Megváltódnak. Őt kell kérdezned, ha bölcsességre van szükséged.


Amúgy a Baptista közösségekben bemerítkezni szokás, ami Biblikus is. Jézust is bemerítette keresztelő János.

2023. szept. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
19%

Attól függ,kit akarsz követni, vallási hagyományt,vagy Krisztust.


Ha megelégedsz vallási hagyomány követésével,nem kell bemerítkezni.


Krisztus bemerítkezett példát hagyva követőinek.

2023. szept. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
25%

Kedves Kérdező!


Kérdésedben írtak alapján látom, hogy a kereszténység általi hamis tanokban részesültél.Ha valójában a Megváltónak és az Atyának, mint mindennek a teremtőjének, egyedüli Igazságnak tetsző módon szeretnél élni, akkor amilyen gyorsan csak tudod, hagyj fel a kereszténység bármelyik egyháza tanainak gyakorlásával.Ugyanis, egytől-egyig hazigságokat, féligazságokat hirdetnek és nem engedik közel Istenhez az Őt kereső embereket.Teljesen félrevezetik az embereket, akik jóhiszeműen térnek be valamelyik egyházhoz.


Nincs szükség a jelenlegi 6.korszakban fizikailag vízbemerítkezni.Ez kizárólag az 5.korszak utasítása volt azoknak az IZRAELITA vagy azon emberek számara, akik átvették az Izraelita törvényeket.Tehát olyan embereknek szólt a vízbe, de csakis a Jordánba való bemerítkezés és csakis egy meghatározott helyen(ahol a 12kő le lett rakva), akik rájöttek arra, hogy elhagyták az Isten 5.korszaknak megfelelő utasításait, és megbánták ezt.


A Megváltó, nem azért merítkezett a Jordánba, hogy utánozzuk ezt, hanek azért, hogy betöltse a róla szóló, prófétákon keresztül adott írásokat.


Ézs 53:12 Azért részt osztok neki a nagyokkal, és zsákmányt a hatalmasokkal oszt, mivelhogy életét halálra adta, és a bűnösök közé számláltatott; pedig ő sokak bűnét hordozá, és a bűnösökért imádkozott!



Márk 1:4 Előáll vala János, keresztelvén a pusztában és prédikálván a megtérésnek keresztségét a bűnöknek bocsánatára.

Márk 1:5 És kiméne hozzá Júdeának egész tartománya és a jeruzsálembeliek is, és megkeresztelkedének mindnyájan ő általa a Jordán vizében, bűneikről vallást tévén.


Tehát, vallást tettek a bűneikröl Júdea egész tartománya és a Jeruzsálembeliek is! Nem pogány nemzeteket említ.


A jelenlegi 6.korszakban, a lelki vízbe(lelki Jordánba) kell bemerítkeznünk, ami nem más, mint az írott igazság, a Biblia. Ez az a víz, ami megtisztítja az ember lelkét. Attól még nem lesz bűnbocsánata senkinek sem, hogy elmegy egy gyülekezetbe, vagy misére és akkor bemerítkezik a vízbe.Attól nyer bűnbocsánatot, hogy az Isten utasításai, igazságai szerint éli a mindennapjait.


Ján 13:9 Mire azt mondta neki Simon Péter: Uram, ne csak a lábamat, hanem a kezemet és a fejemet is!

Ján 13:10 Jézus így válaszolt: Aki megfürdött, annak csak a lábát kell megmosni, különben egészen tiszta; ti is tiszták vagytok, de nem mindnyájan.

Ján 13:11 Tudta ugyanis, hogy ki árulja el őt, azért mondta: Nem vagytok mindnyájan tiszták.

Ján 13:12 Miután megmosta a lábukat, felvette a felsőruháját, újra leült, és azt mondta nekik: Tudjátok, mit tettem veletek?

Ján 13:13 Ti engem így hívtok: „Mester” és „Uram”. És jól mondjátok, mert az vagyok.

Ján 13:14 Azért ha én, az Úr és a Mester megmostam a lábatokat, nektek is meg kell mosnotok egymás lábát.

Ján 13:15 Példát adtam nektek, hogy amint én cselekedtem veletek, ti is úgy tegyetek.



Ezzel tudtukra adta, hogy nem a testük vízzel való mosása által lesznek tiszták, hanem csak a lábukat kell lemosni. Ez is szimbolikus kép.

2023. szept. 26. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
21%

Ef 5:26 hogy a víz fürdőjével az ige által megtisztítva megszentelje,

Ef 5:27 hogy majd dicsőségben maga elé állítsa az egyházat úgy, hogy ne legyen rajta szennyfolt vagy ránc vagy valami hasonló, hanem hogy legyen szent és feddhetetlen.


Tehát VÍZ fürdőjével az IGE által MEGTISZTÍTVA..

ezek a kulcsszavak


Víz..élő víz..ezek az Isten igéjét, beszédét, magát az Istent is jelképezik:


Jer 2:13 Mert kettős gonoszságot követett el népem: elhagytak engem, az élő vizek forrását, hogy víztárolókat ássanak maguknak, és repedezett falú víztartókat ástak, amelyek nem tartják a vizet.



Ján 7:37 Az ünnep utolsó nagy napján pedig felállt Jézus, és így kiáltott: Ha valaki szomjazik, jöjjön hozzám, és igyék!

Ján 7:38 Aki hisz bennem, amint az Írás mondta, élő víz folyamai áradnak annak belsejéből.


Itt is igazságra való szomjazásról beszél, hogy jöjjenek hozzá, akik szomjaznak és IGYANAK belőle, azaz hallgassák őt, tanuljanak tőle.Aki neki szótfogad, engedelmes(ez a hit), abból az ÉLŐ VÍZNEK, mint IGAZSÁGNAK folyamai áradnak abból.


Ján 4:14 aki pedig abból a vízből iszik, amelyet én adok neki, soha többé meg nem szomjazik, mert az a víz, amelyet én adok, örök életre buzgó víz forrása lesz benne.


Tehát ezekből látszik, hogy a víz nem valódi, hanem jelképes, allegorikus jelentésű, ami az Isten igazságát jelképezi.


Ezért az újszövetségben nem olvashatunk az esetek 98%-ban arról, hogy amikor arról írnak, hogy bemerítés történt, akkor az valódi vízbe történt volna.Mert a Jordánban, a bemerítő János nevére történt a bemerítkezés, az újszövetségben pedig a Krisztus, azaz a Megváltó nevére, azaz a rajta keresztül adott igazságokba merítették be az embereket..a bemerítés a Megváltó nevére azt jelenti, hogy megismertették a Megváltón keresztül adott igazságokat, azokat átadták az embereknek, amikor erről olvashatunk. Ami még alátámasztja ezt, hogy nem valódi vízbe történtek ezek a bemerítések, hogy nem is lehetett víz a környéken, mert távol votak a Jordántól. Egy eset jutott eszembe a Szerecsen országi kincstárnok esete..de az ö esete mas, mert ő hálának jeléül merítkezett be vízbe, mert Isten kegyelmes volt hozzá, mert megértette az addig számára érthetetlen szöveget, a másik oka pedig, hogy megismerhette a Megváltó tanait Péteren keresztül. De ez nem jelenti azt, hogy minden embernek aki üdvösséget szeretne kapni, annak be kell valóságos vízbe merítkeznie. Ezzel nem nyer üdvösséget, csak ha a lelki vízbe, mint a Megváltó által és apostolai által közölt igazságokba merítkezik bele.


Ezért mondta, a Megváltó a tanítványainak, hogy nektek csak a lábaitokat kell megmosnotok, mert egészen tiszták vagytok.Ez allegórikusan azt jelenti, hovy lelkileg tiszták, elméjükben van az Isten igazsága, de a napi "szennyeződést" amit a világi emberek szórnak hamis tanokat és Istentelenségeket, azokat kell lemosni.Mert pl. mai értelemben ugyan olvassuk az Igazságot, és ha azok szerint élünk is, de napi szinten a világ szennye különböző csatornák által(TV, rádió, plakátok, zeneszövegek, videójátékok,stb.) ránk ragadnak, bejutnak az elménkbe, ezektől kell megtisztulni,azaz le kell mosni a "lábunkat" az ige, mint víz által.


Remélem segítset nyújtott a válaszom! Ha balóban az Iszen igazságat keresed, amit nem fogsz megtudni egyetlen egyházban sem a kereszténység tanai közt, akkor írj privátban és segítek szívesen.Nem tartozom egyetlen felekezethez sem, kizárólag a Bibliát tanulmányozom Isten általi módszerrel, ami szintén Biblia alapú és sehol nem tanítják ezt, mert akkor megbukna a keresztény rendszer, amit a római császárok I.Konstantinnal az élen kitaláltak.

2023. szept. 26. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én a keresztelésben ehy jelképes cselekményt látok. Ez a jelkép azonban hatékonnyan közli Isten kegyelmét, a keresztséggel a keresztény közösség tagja leszünk formállisan is, De aki őszinte szándékkal keresztelkedik lelkileg is megújul. A keresztség hasznos lelki életünk számára. Mivelhogy lelki hatása van, nem olyan fontossak a formaságok, pl. az hogy bemerítkezéssel, vagy leöntéssel történik. de ez csak az én véleményem.
2023. szept. 26. 11:09
 6/7 anonim ***** válasza:
32%

Kíváncsi lennék, mit mutat Neked Jézus. Anno nekem mondták, hogy be kell merítkezni is. Itthon a fürdőkádamban merített be a hívő kolléganőm. Azóta ez nem merült fel kérdésnek. De ezt a videót nézve öröm könnyek vannak a szemeimbe 😇


[link]

2023. szept. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem, csak a gyerekeket keresztelik újra, ami meglátásom szerint nem helyes (erről Kálvin írt egy elég jó értekezést is).


Az 5. hozzászólásban meg kicsit ellentmondásos amit írtál, most csak jelkép, vagy hatékonyan közli Isten kegyelmét? A jánosi bemerítés csak jelkép volt, a Krisztus által elrendelt Szentháromság nevében történő keresztség pedig szentség, sákramentum, így nem jelkép.


Ezért is tudatlanok, akik Jézus bemerítkezését hasonlítsák a keresztény keresztséghez, hiszen néhány formai dolgon felül nem sok köze van egymáshoz.

2023. szept. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!