Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha én református vagyok, de...

Ha én református vagyok, de át szeretnék keresztelkedni római katolikusnak, azt hogyan tegyem meg?

Figyelt kérdés

Nem értek ehhez, de nagyon szeretnék "áttérni". Nem akartam református lenni, csak az egyik nagyszülőmnek akartam "megfelelni" azzal, hogy református leszek..

De az a baj, hogy azt érzem, hogyha áttérnék "másik vallásra", akkor az Istennel szemben egy bűn, vagy nem?!



2021. szept. 11. 10:28
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
55%
Az Istenhez térj meg, ne a vallásokhoz.
2021. szept. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
33%

Egyes nagyon jól válaszolt neked.

Ne azon gondolkodj, melyik egyházhoz csatlakozz, hanem a valódi megtérésen. A kettő egész más dolog.

Az egyházak csak elvezetnek a Jézus által hirdetett vallástól, ehelyett a szertartásosságot részesítik előnyben.

Nagyon jó könyv ehhez:

Szvámi Sivánanda: Utak a boldogsághoz (2014)

Mélyen ajánlom.

2021. szept. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
93%
Az a jó hírem, hogy nem kell átkeresztelkedni, a katolikus Egyház elfogadja a református keresztelőt teljes mértékben. Beszélj a helyi plébánossal, hogy katolizálni szeretnél, a többiben ő tud majd segíteni.
2021. szept. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
88%
Nem lehet hogy át se kell keresztelkedni csak elsőaldoztat és lebérmál? A Credo imádságban az van hogy Vallom az egy keresztseéget, tehát az már megvan, 2 nem lehet.
2021. szept. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
77%

#4

Ez így van, istentelen dolog újrakeresztelni, ha már egyszer megtörtént az érvényes formában. Egyedül akkor helyes, ha nem az érvényes formában történt vagy ez nem bizonyítható és kétséges. A református keresztelő is pont olyan, mint a katolikus, vagy akár evangélikus, anglikán, ortodox, metodista, stb...

2021. szept. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%

A papunk mesélte egyszer, hogy ünnepelték egy pap felszentelését, a család nagy ünnepséget szervezett, mindenkit meghívtak.

A keresztelést bárki megejtheti indokolt esetben, csak víz kell hozzá, meg elmondani, hogy én megkeresztellek téged (nem emlékszem a pontos szövegre).

A buliba hivatalos volt egy idős néni is, aki ott volt, amikor született.

Elkezdte mesélni, hogy olyan kicsi és gyenge volt, megijedt, hogy nem marad meg hát gyorsan megkeresztelte, biztos az mentette meg. Még jó, hogy ott volt kéznél az a pohár tej...

Állítólag megfagyott a levegő, mert minden érvénytelenné vált (első áldozás, bérmálkozás, szentelés).

Jobb híjján megkérték az egyik jelenlévő papot, hogy ezúttal ő keresztelje meg, de azonnal...

2021. szept. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
75%
Gondolom csak a Szentháromság nevében keresztelnek a reformátusok. Református keresztelőkön 9 éve voltam utoljára ( voltunk a templomba és keresztelő volt istentisztelet végén,nem úgy mentünk oda hogy előre tudtuk)az unokanővéremnel de mivel vegigdumáltuk meg röhögtük meg nem tudnám mondani hogy keresztel, kinek a nevével a református pap. Annyira emlékszem hogy többször fel kellett állni, kérdezett valamiket a szülőktől meg valami befogadást a gyulekezettől és valami imádság is volt.
2021. szept. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 Prókátor ***** válasza:
100%
Mind a Református, mind a Ktolikus egyház a Szentháromság nevében keresztel, és mindkettőnél a keresztelés egy szentség, így elismerik egymás kersztelőjét. Valóban a helyi plébánossal kellene megbeszélni a pontos részleteket. Valósznűleg fel fogja vetni a bérmálkozás lehetőségét/szükségességét, az azzal járó felkészítéssel és egyebekkel. De hogy a bérmálkozásodkor vehetnéd-e magadhoz először az eucharisztiát, vagy egy külön alkalommal, korábban gyónhatnál és áldozhatnál-e azt nem tudom. Az gyónás viszont ún. életgyónás kellene legyen (tehát minden, amit eddig elkövettél, gyerekkorodtól kezdve), mivel a kersztelés lemos minden bűnt, de a bérmálás magában nem.
2021. szept. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 Prókátor ***** válasza:
100%

Bocsi hamarabb nyontam az elküld gombra mint akartam, így lemaradt:

A kérdésed másik fele, hogy bűn-e az áttérés, a válasz egy szóban: NEM.

Mindkét egyház ugyan onnan ered, mindkettő szerint a keresztelő szentség, mindketten Jézus tanítása szerint az Atya, a Fiú és a Szentlélek nevében keresztelnek. A keresztelésről alkotott véleményük nagyjából egyforma. Vannak hittételi eltérések, de azok nem végletesek (pl mennyország vs. reinkarnáció). A két felfogás sok téren megegyezik.

Gyakorlatilag azért vannak különbségek. A katolikis egyház sokkal kevésbé szabados, sokkal több részletben pontosított módszerekkel dolgozik, ami szigorúbbnak tűnhet (pl előírásos idejű imák, böjtök, stb). Az egyetlen amire szerintem nagyon vigyázz, az az, hogy jól fontold meg, hogy mi az amivel nem tudsz egyet érteni, és az milyen sújjal jelentkezik esetleg az életedben. Ha lényeges egyetnemértés lenne a részedről, talán jobb lenne kihagyni a dolgot, mint hogy aztán úgy váltogasd a felekezeteidet, mint más a zokniját!

2021. szept. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat! Nem hittem, hogy ebben ennyire segítenek, tényleg hálás vagyok érte!


Hát akkor csak az lesz, hogy beszélni kell/kéne a helyi plébánossal, hogy ezt megoldjuk. Meglesz.


Utolsónak pedig: Rendben, jól megfontoltam mindent, köszönöm.

2021. szept. 12. 03:33
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!