Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Felnőttkori keresztelkedés...

Felnőttkori keresztelkedés (Református) hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés

Tudom sokan azt teszik fel első kérdésnek hogy miért. menyasszonyom nagyon szeretne templomi esküvőt és ennek vannak feltételei.Igen tudom hogy ezért nem szép dolog!

A helyzet a következő külföldön dolgozunk,olvasgattam hogy felnőtt korban keresztelkedés előtt kellene Hittan órákra járni.Ez mennyire kötelező illetve mik azok a dolgok amik esetleg szükségesek lehetnek?A nehézséget a Külföldi tartózkodás adja innen hogyan lehetne elintézni?Nem akarok ingázni havonta haza se pénz se idő rá.

(Nem lettem kereszténynek nevelve de nem mondanám magam rossz embernek, Istent tisztelő vagyok így is élek.)

?


2018. jan. 17. 15:55
 1/9 anonim ***** válasza:

Külföldön is keresztelkedhetsz, járhatsz ott felkészítőre.

A hit megismerését nem úszod meg.


Egyébként a templomi esküvőhöz elég, ha az egyik fél meg van keresztelve. Legalább is a katolikus Egyházban, nem gondolom, hogy a reformátusok szigorúbbak lennének ebben.

2018. jan. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Elegendő lenne csak hogy az egyik fél legyen megkeresztelve erről még nem hallottam. Ezt biztosra tudod vagy te is hallatod valahonnan?
2018. jan. 17. 16:19
 3/9 anonim ***** válasza:
64%
Mint írtam, a katolikusoknál így van. A reformátusokat nem tudom, de ők közel se veszik annyira komolyan a házasságot, mint a katolikusok, ezért gondoltam, hogy náluk sincs másként,
2018. jan. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Azt javaslom akkor hogy külföldön keresztelkedj meg!

Az a jó a keresztségben hogy szinte minden egyház elfogadja minden egyházét, akármilyen nyelven is történjen az!

2018. jan. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hat igy elso korben azt irnam hogy lelkesze valogatja van ahol meg konfirmalni is kell van ahol eleg ha csak az egyik fel van megkeresztelve mert a szentiras engedelyezi a poganyokkal valo hazasagot.(Nem serteskent irom de erre hivatkoznak akik csak az agyik feltol kerik hogy legyen megkeresztelkedve).Jo volna tudni mely orszagban elsz ugy talan meginkabb tudnank segiteni
2018. jan. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%

Bocsi,de értetlen vagyok!


Ha annyira sem vagy kíváncsi menyasszonyod hitére,hogy egy konfirmációs oktatás sem érdekel,mi érdekel téged a menyasszonyodból? Miből gondolod,hogyha feleségednek hitében nem leszel társa,más dolgokban társa lehetsz?

2018. jan. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Németországban lakunk.
2018. jan. 17. 19:21
 8/9 A kérdező kommentje:

Bocsi,de értetlen vagyok!


Ha annyira sem vagy kíváncsi menyasszonyod hitére........

Kettőn áll a vásár!!! Kezdetektől tudta a családja és ő is h nem vagyok megkeresztelve és nem is a vallás tanítása alatt nőttem fel.Maga a lényét a lelkét szerettem meg és nem a vallását,mert ha nem lenne meg keresztelve akkor is ilyen ember lenne.

2018. jan. 17. 19:28
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy elég, hogy ha csak egy egyik fél van megkeresztelve, de sajnos erről írásos bizonyítékot nem találtam.
2018. jan. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!