Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen testhelyzetben imádkozt...

Milyen testhelyzetben imádkoztok a kegszívesebben, nektek melyik a legkényelmesebb?

Figyelt kérdés

2023. okt. 1. 09:12
1 2
 1/16 IstenGyermeke1 ***** válasza:
89%

Kitárt karral, térdelve vagy állva, ha szentségimádáson vagy egymagamban vagyok.

Egyébként amilyen testhelyzetbe voltam eddig, abban maradok, nem kell mindenkinek látni, hogy most imádkozom, az Úr Jézus nem ezt tanította. Nyilvánosság előtt max diszkréten keresztet vetek.

2023. okt. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Kutyapóz?

na jó, csak vicc volt.


Tulajdonképpen folyamatosan beszélek az Úrhoz. Jó, legtöbbször némán. Feltételezem, hogy Isten belelát a gondolataimba, szóval elvileg ki sem kell mondanom, össze sem kell tennem a kezemet és akkor is hall. Tehát ilyen módon mindig imádkozom. Munka közben, vezetés közben, séta közben, fekve az ágyon.

És az Úr így is vezeti a gondolataimat és bölcsesség felé vezérel. Pénteken példáúl éppen panaszkodtam neki, hogy azért kemény ez a munka amit végzek így a hétvége előtt. Ő pedig rávezette a gondolataimat arra, hogy adjak ezért hálát, mert 90-100 évesen bármit megadnék majd, csak hogy mégegyszer átélhessem e kemény napokat így 35 évesen. Ezután rögtön erőre kaptam és vidámabban dolgoztam, mint ezelőtt.


Amúgy meg meg van írva:

"„Amikor imádkoztok, ne legyetek olyanok, mint a képmutatók, akik szeretnek a zsinagógákban és az utcasarkokon megállva imádkozni, hogy lássák őket az emberek. Bizony, mondom néktek: megkapták jutalmukat. Te pedig amikor imádkozol, menj be a belső szobádba, és ajtódat bezárva imádkozzál Atyádhoz titokban; Atyád pedig, aki látja, amit titokban teszel, megfizet neked.”" (Máté 6: 5-6)


A belső szobád pedig nyílván a fejedben van, a gondolataidban. Hiszen Jézus a szegényekhez beszélt, olykor hajléktalanoknak. Nekik gyakran semmijük sem volt, nemhogy szobájuk. Hogy mondhatná tehát nekik, hogy menjenek a szobájukba imádkozni, ha nekik olyanjuk nem volt? Ez a szoba pedig mindenkinek meg kellett, hogy adasson, tehát az ember elméje, a gondolatai az ami az ima színhelyéűl szolgál.


A legjobb testhelyzet az imára mindig az, amelyikben éppen vagy.

2023. okt. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
30%
A kutyapóz muszlim, segíti a hívőtárs behatolását hódolat alatt.
2023. okt. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

2# Dettó.

Ha, úgymond "nagy a baj", amiért imádkozom, akkor leborulok az Úr lábaihoz.

A válasz nem szokott elmaradni és békességben vezet tovább.

2023. okt. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nyílván arra gondoltam, hogy egyedül. Mások előtt én is csak úgy szoktam, hogy ne is vegyék észre.
2023. okt. 1. 13:04
 6/16 Jégszív ***** válasza:
Angol spárgában, fél méterrel a talajszint fölött! 😊
dec. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
#6 Az kemény! Én azért nem vagyok annyira hajlékony.
dec. 9. 14:41
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Jégszív be van fagyasztva... Vicces kedvében van, ahogy elnézem.

Szerinte Ő tudja a tutit...úgy, hogy nem is ismeri az Igazságot.

dec. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Jégszív ***** válasza:
75%

#8.

"Mi az igazság?"

/Poncius Pilatus/

dec. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Inkább Ki ?
dec. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!