Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen testhelyzetben imádkozt...

Milyen testhelyzetben imádkoztok a kegszívesebben, nektek melyik a legkényelmesebb?

Figyelt kérdés

2023. okt. 1. 09:12
1 2
 11/16 Jégszív ***** válasza:

#10.

"Ego sum via, veritas et vita".

Lehet, hogy egyre gondolunk, csakhogy ez kamu. Hatalmas KAMU.

2023. dec. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

11# Forrest szerint, aki mondja....itt, aki írja. ✌️

A sötétség = hazugság

világosság = igazság.


A sztori szerint a világosság, az Igazság győz.

Most melyik csapatban szeretnél játszani?

2023. dec. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.


Még olyan szokott lenni, hogy esténként lefekvéskor lehunyom a szemem és elképzelem, hogy ott vagyok a keresztnél és felnézek az Úrra!

Látom a szemeimmel a sebeit. Ahogy a szegek átfúrják a kezét, lábát. Látom jobbról is és balról is a bűnösöket. Látom a tömeget, ahogy egyesek örömittasan nézik a keresztet, mások pedig sírnak. Látom a katonákat, akik teljesítik a parancsot és nem érdekli őket, ki mit gondól. látom, ahogyan átfúrja a kard az oldalát és látom a komlókába fúródó töviseket.

Szinte látom az arcát, hogy egy könnycsepp csordul le rajta. Szinte látom, ahogy felnéz utolsó pillanatában, amikor minden beteljesedett. látom a szemében az egész létezést, a világot, az Ő életét, az enyémet, a tiéteket, mindenkiét és egy egész univerzumot látok benne. Látom a szemében a teremtést és a prófétákat, amint ők is látják ugyanazt, amit én látok. Látom, ahogy feltámad testben és feltámad az emberiségben is és minden benne hívőt látok, aki valaha élt ezen a földön és köztük látom magamat is, ahogy mi alkotjuk meg az Urat. Bennünk testesül meg szent lelke.

Nem mondanám, hogy ekkor imádkozom. Inkább csak olyan, mintha látnám azt a pillanatot, melyben beteljesedik a megváltás. egy pillanat, melyben benne van az egész létezés.

Ettől pedig jobban érzem magam és békésen elalszom, tudtán, hogy Jézus rám is gondolt abban a pillanatban és mindenkire, aki a létén vagy a nemlétén elmélkedik. Aztán eszembe jutnak Jézus szavai Tamásnak:

"Jézus csak ennyit mondott: „Hittél, mert láttál. Boldogok, akik nem látnak, mégis hisznek.”" (János 20:29)

2023. dec. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Jégszív ***** válasza:

#12.

"világosság = igazság."


Már elnézést! Tisztában vagy vele, mi LUCIFER nevének jelentése...?

Ne örülj: Nem vagyok sátánista - de ha így jó neked, nyugodtan rám foghatod.


"Most melyik csapatban szeretnél játszani?" EGYIKBEN SEM!

De igyekeztem mindig a józan ész pártján állni...

2023. dec. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Jégszív ***** válasza:

#13.

„Hittél, mert láttál. Boldogok, akik nem látnak, mégis hisznek.”


No ettől a szent szövegtől föláll a szőr a hátamon:

1. Tamás látta(?). Innentől viszont nem HITT, hanem TUDOTT! Kis különbség...

2. Egy valóban bölcs (jó és igazságos) teremtő a saját kinyilatkoztatását nem holmi "hitre", hanem TUDOMÁNYOS ALAPOKRA helyezte volna! Szerintem...

3. Ja igen, így az emberiség számára nem ezerféle változatban, hanem abszolút EGYÉRTELMŰEN!

2023. dec. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

14#. Hm rossz döntés. Nem igazán tudsz Jézus nélkül bölcsen és jól dönteni.

Egyszer belekerülsz a döntés völgyébe remélem, akkor jól döntesz.

2023. dec. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!