Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Sátán tudja, hogy az utolsó...

A Sátán tudja, hogy az utolsó napon el lesz pusztítva? Mit szol ehhez? Ha megtérne Isten visszaengedné a mennyországban illetve ennek tudatában , hogy Isten elpusztítja nem akar megtérni? Mit szólsz ehhez Luci?

Figyelt kérdés

2023. okt. 1. 14:33
1 2 3
 1/25 Lucifer-666 ***** válasza:
2023. okt. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
52%

A sátán nem lesz elpusztítva, a Biblia szerint örök kárhozatra vetette Isten és ott fog szenvedni mindörökké:

"A sátánt, aki félrevezette őket, kénköves, tüzes tóba vetették - itt fog gyötrődni a vadállattal és a hamis prófétával éjjel-nappal, örökkön-örökké."

2023. okt. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
22%
A Sátán sokkal régebb óta része a vallástörténelemnek mint a milliószor átirt biblia,ebböl is látszik,hogy a hazugságok könyvét ellene (is) dolgozták ki.Azt,hogy a Sátán egy a "jó" ellen lázadó megszemélyesített entitás azt az óperzsa Ahriman mintájáról lopták.
2023. okt. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
0%

Nem mindegy, milyen sátánra gondolsz, mert ez a lény valóban régebbi a keresztény kultusznál.

De a kereszténységben sem ártana, ha nem csak a Bibliát olvasnád, hanem őt is meghallgatnád, vagy pedig kritikusan olvasnál.

Ugye, ő nem hülye. Igaz?

TEHÁT akkor pontosan miért is harcol, ha tuti elbukik?

Nos: azért, mert nem biztos, hogy elbukik.

Erről már sokat írtam, olvasd vissza.

2023. okt. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
A Sátán ha nem bukik el akkor az emberiség elbukik. Ezt szeretnéd? Azt hiszed majd a Sátánnál jobb helyed lesz? A Sátán utálja az embert.
2023. okt. 1. 15:55
 6/25 anonim ***** válasza:
0%
Minden, ami jó és rossz ezen a világon, az a Sátán fennhatósága alá tartozik, s Ő bőkezűen osztogatja mindkettőt, s megadja nekünk a szabad választás lehetőségét. Igen, a Sátán az ember szabad választása alapján kínál lehetőséget az utak leghelyesebbikének megválasztásához. Míg istent csakis úgy követheted, hogy föltétlen hűséget és alázatot mutatsz felé, s a földi szenvedést választod megváltásod kulcsának, addig Lucifer megmutatja neked magát az életet. Ez azt jelenti, hogy nem kell szenvedned, s álltatnod magad azzal, hogy a túlvilágon majd megkapod méltó jutalmad, hanem arra ösztönöz, hogy élvezd az életet, s bátran vállald fel önmagad, hiszen ezért születtél meg. Lucifer megmutatja az utat mindenkinek a tudásához, odaadásához és lehetőségeihez mérten.Lucifer követése, az ember szabad akaratának kiteljesítése, valamint Jehova tanainak elvetése, amely nem más, mint az emberi test és lélek halálos béklyója.
2023. okt. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
35%

"Ezt szeretnéd?"

Senkit nem érdekel, hogy én mit szeretnék. Az istent épp annyira érdekli, mint a sátánt.


"A Sátán utálja az embert."

EZÉRT kéne a Bibliát normálisan elolvasnod. De ahogy látom, neked nem megy.

2023. okt. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
#6 igen én is ezt tapasztaltam mikor őt szolgáltam, de mióta megtértem azóta nincs semmim, csak szeretetem. Azt akartam tőled kérdezni, hogy mit szólsz hozzá, hogy Jézus azt tanította, hogy gyűjtsünk kincseket a mennyországban mert azt nem eszi meg a kosz és a rozsda. Neked lesznek kincseid a mennyországban mert ez az élet hamar tova száll?
2023. okt. 1. 16:24
 9/25 Lucifer-666 ***** válasza:
2023. okt. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
24%

A szeretet olyan alapprivilégium amit egy vallás se kéne,hogy kisajátítson mint valami tant,mert nem kell tanítani.

Pont ezt mondják a hinduk is mint te,miszerint elvágva minden béklyót a Sátántól csak a szeretet marad.

De ez csak hamis boldogság amit a hiúság táplál.

2023. okt. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!