Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi lenne az igazságosabb. Ha...

Mi lenne az igazságosabb. Ha egy Ateista aki szidta Isten és egész életében megvetette ugyan olyan helyett töltene be a mennyországba, mint aki hívő vagy az ateisták icipici kis morzsák lennének a mennyországba?

Figyelt kérdés

2023. aug. 13. 14:32
A kérdező szavazást indított:
Legyenek ici-pici morzsák
Egyenrangúak legyenek a hívőkkel
21 szavazat
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
85%

Aki egész életében szidja Istent, az eleve hogy kerülne a mennyországba?


Másrészt mégis mit akar jelenteni hogy valaki morzsaként létezik?

2023. aug. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
"Mennyországban. Elírtam
2023. aug. 13. 14:40
 3/25 anonim ***** válasza:
91%
Na, ezért nem szabad gyógyszerre inni
2023. aug. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 Mojjo ***** válasza:
88%
Csak nehogy panírt csináljanak belőlük a mennyországi rántotthús fesztiválra.
2023. aug. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
85%
Amúgy az ateista nem hisz istenben, ezért nem is veti meg.
2023. aug. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
A mennyben mindenki egyenlő, a keresztény hit szerint pedig az nem üdvözül, aki egész életében, halála pillanatáig szidja és megveti Istent. Kérdésed értelmetlen.
2023. aug. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
0%

"Az ateista nem hisz istenben, ezért nem is veti meg." Az ateista megvetésének a lényege nem a hitetlenség, hanem az Isten univerzális törvényeinek való engedetlenség, ami alapjaiban szétzilálja a társadalmat. Mint az autópályán randarílozók teszik a közlekedésben. A hitetlenség az csak a ráadás, viszont abból indul ki.


A mennyországba jutás általános reménysége pedig egy téveszme, ami csak pár ezer arra kiválasztottra vonatkozik. A Biblia földi örök életről beszél.

Zsidókhoz írt levél 2:5 "Mert nem angyaloknak vetette alá az eljövendő lakott földkerekséget, amelyről szólunk," (Vida Sándor Újszövetség fordítása 1971)

Az itt található görög szó jelentése: ἡ οἰκουμένη, -ης (hé oikumené, -ész) 1) lakott föld, földkerekség, világ.


Hogyan írja le ezt a Biblia?

Ézsaiás könyve 11. rész.

A MESSIÁS ÉS AZ Ő BÉKEORSZÁGA

- És származik egy vesszőszál Isai törzsökéből /Jézus Krisztus/, s gyökereiből egy virágszál nevekedik. Akin az Úrnak lelke /a mennyei Atya szelleme/ megnyugoszik: bölcsességnek és értelemnek lelke, tanácsnak és hatalomnak lelke, az Úr ismeretének és félelmének lelke. És gyönyörködik az Úrnak félelmében, és nem szemeinek látása szerint ítél, és nem füleinek hallása szerint bíráskodik: Igazságban ítéli a gyöngéket, és tökéletességben bíráskodik a föld szegényei felett; megveri a földet szájának vesszejével, és ajkai lehével megöli a hitetlent. Derekának övedzője az igazság lészen, és veséinek övedzője a hűség. És lakozik a farkas a báránnyal, és a párduc a kecskefiúval fekszik, a borjú és az oroszlán-kölyök és a kövér barom együtt lesznek, és egy kis gyermek őrzi azokat; A tehén és medve legelnek, [és] együtt feküsznek fiaik, az oroszlán, mint az ökör, szalmát eszik; És gyönyörködik a csecsszopó a viperák lyukánál, és a csecstől elválasztott a baziliszkusz lyuka felett terjengeti kezét: Nem ártanak és nem pusztítnak sehol szentségemnek hegyén, mert teljes lészen a föld az Úr ismeretével, mint a vizek a tengert beborítják. -


Mit mond? Hogy Jézus Krisztus Isten szellemével rendelkezik, gyönyörködik abban, hogy féli Istent, /lásd istenfélelem, amivel Krisztus rendelkezett -


Zsidókhoz írt levél 5:7-9 Ki az ő testének napjaiban könyörgésekkel és esedezésekkel, erős kiáltás és könyhullatás közben járult ahhoz, aki képes megszabadítani őt a halálból, és meghallgattatott az ő istenfélelméért, Ámbár Fiú, megtanulta azokból, amiket szenvedett, az engedelmességet; És tökéletességre jutván, örök idvesség szerzője lett mindazokra nézve, akik neki engedelmeskednek. -

Ő nem az ember külsejét nézi, hanem a szívállapotát, hogy belül milyen ember, hogyan gondolkodik, milyenek az indítékai. Nem hallomásból ítél, hanem igazságosan és tökéletes mértékkel. Különösen a megvetetteket karolja föl, akiket gyöngeségüg és szegénységük miatt lenéztek, kihasználtak a történelem során. Mint a gazdag nyugati országok, akik gyarmatosítottak népeket és azokat kizsigerelték, megsarcolták, azoknak a javaiból éltek fényűzően.

Krisztus, mint a föld új királya igazságos lesz és hű Isten minden törvényéhez.

És akkor az állatvilágban is visszaáll a kezdeti rend, ami az Éden kertjében volt. Nem fognak húst enni, sem félni az emberektől. Még a kisgyermek is játszhat a kigyók körül, mert senkit nem fognak megmarni. És tökéletes béke lesz az egész földön, mert akik ott lesznek, mind ismerni fogják Isten törvényeit, mivel már most azon vannak, hogy a szívükbe írják azokat. De van itt két nagyon fontos dolog:

AZ ELSŐ:

Ézsaiás könyve 26:9-10 - Szívem utánad vágyott éjszaka, az én lelkem is bensőmben Téged keresett, mivel ha ítéleteid [megjelennek] a földön, igazságot tanulnak a földnek lakosai.

Ha kegyelmet nyer a gonosz, nem tanul igazságot, az igaz földön is hamisságot cselekszik, és nem nézi az Úr méltóságát. - Tehát ateisták oda be nem kerülhetnek, mert az életük arról szól, hogy NEM NÉZIK AZ ÚR MÉLTÓSÁGÁT! Ez az Isten megvetése, hogy öntörvényűen élnek a saját tetszésük szerint.

A MÁSODIK:

Jelenések könyve 7:13-17 - Akkor felele egy a Vének közül, és monda nékem: Ezek, akik a fehér ruhákba vannak öltözve, kik és honnét jöttek? És mondék néki: Uram, te tudod. És monda nékem: Ezek azok, akik jöttek a nagy nyomorúságból, és megmosták az ő ruháikat, és megfehérítették ruháikat a Bárány vérében. Ezért vannak az Isten királyiszéke előtt; és szolgálnak neki éjjel és nappal az ő templomában; és aki a királyiszékben ül, kiterjeszti sátorát felettök. Nem éheznek többé, sem nem szomjúhoznak többé; sem a nap nem tűz rájok, sem semmi hőség: Mert a Bárány, aki a királyiszéknek közepette van, legelteti őket, és a vizeknek élő forrásaira viszi őket; és eltöröl Isten az ő szemeikről minden könyet. -


Tehát akik hisznek Krisztus kiontott vérének bűneltörlő értékében és megtanulnak Isten akarata, tetszése és törvényei szerint élni, azok nyerhetnek bűnbocsánatot és juthatnak be az Isten országába, az új földre, amelynek a királya Jézus Krisztus.


Mit mondott ő amikor itt volt a földön?


János evangélium 10:26-30 - De ti nem hisztek, mert ti nem az én juhaim közül vagytok. Amint megmondtam néktek: Az én juhaim hallják az én szómat, és én ismerem őket, és követnek engem: És én örök életet adok nékik; és soha örökké el nem vesznek, és senki ki nem ragadja őket az én kezemből. Az én Atyám, aki [azokat] adta nékem, nagyobb mindeneknél; és senki sem ragadhatja ki [azokat] az én Atyámnak kezéből. Én és az Atya egy vagyunk. -


Ezt eredetileg a benne nem hívő zsidóknak mondta, de az ateistákra ugyanúgy érvényes. Meg a buddhistákra, krisnásokra, stb. mindenkire, akinek az élete nem a Krisztus követésre épül. Akik erkölcstelenül élnek /élettársi kapcsolat, ugyanazon neművel fenntartott kapcsolat, stb. a lista óriási, hogy a világi ember hogyan él a saját nézőpontjait követve./


És ha valakinek ezek a dolgok semmit nem jelentenek, semmit nem mondanak, nincs jelentősége, mert a Bibliában Isten kijelenti azt, ami ellen senki semmit nem tehet:


Apostolok cselekedetei 17:29-31 - Mivelhogy azért az Istennek nemzetsége vagyunk, nem kell azt gondolnunk, hogy aranyhoz, vagy ezüsthöz, vagy kőhöz, emberi mesterség és kitalálás faragványához hasonlatos az istenség. E tudatlanságnak idejét azért elnézvén az Isten, mostan parancsolja az embereknek, mindenkinek mindenütt, hogy megtérjenek: Mivelhogy rendelt egy napot, melyen megítéli majd a föld kerekségét igazságban egy férfiú által, kit arra rendelt; bizonyságot tévén mindenkinek, az által, hogy feltámasztá őt halottaiból.


Vízalámerítkezéssel szemléltetni az embernek az önátadását azt jelenti, hogy bekapcsolja a biztonsági övet, amely Istenhez és Jézus Krisztushoz köti. Akik nem kapcsolják be, azoknak ennyi marad:


Máté evangélium 13:12 Mert akinek van, annak adatik, és bővölködik; de akinek nincs, az is elvétetik tőle, amije van.

2023. aug. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 Lucifer-666 ***** válasza:
80%
Lehet, hogy engem egy csücsöknyivel jobban szeret nálad Isten...
2023. aug. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
27%

"Jézus így felelt: „Bizony, bizony, mondom néked, ha valaki nem születik víztől és Lélektől, nem mehet be az Isten országába." Ján 3,5.

Az Isten országába az jut be, aki újonnan születik. Nincsenek morzsák vagy ilyesmi. Valaki vagy újonnan születik, vagy nem.

2023. aug. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim válasza:
81%
2023-ban még vannak emberek, akik hisznek a vallásban?
2023. aug. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!