Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus Krisztus miért mondta?...

Jézus Krisztus miért mondta? Hogyan lehetne Nála többet tenni? Idézet lent.

Figyelt kérdés
A ki hisz én bennem, az is cselekszi majd azokat a cselekedeteket, a melyeket én cselekeszem; és nagyobbakat is cselekszik azoknál; mert én az én Atyámhoz megyek.

2023. okt. 1. 19:18
 1/10 KZitus ***** válasza:
20%

Szia

Jézus Krisztus szolgálatát az jellemezte, hogy rendkívüli cselekedeteket hajtott végre. Csodálatos módon táplált több ezer embert, sokakat meggyógyított, és néhány személyt feltámasztott a halálból. Itt olvashatsz ezekről: Máté 8:1–17; 14:14–21; János 11:38–44. Egy egész nemzet figyelmét keltette fel a tevékenysége. A halála előtti utolsó estén mondta ezt a hűséges követőinek: „A ki hisz én bennem, az is cselekszi majd azokat a cselekedeteket, a melyeket én cselekeszem; és nagyobbakat is cselekszik azoknál” Ján 14:12. Hogyan hajthatunk végre ’nagyobb’ cselekedeteket?

Jézus tevékenysége csak Palesztinára korlátozódott, ezzel szemben korai tanítványainak megmondta, hogy tanúskodjanak „a földnek mind végső határáig”, sokkal nagyobb területen, mint amelyen maga Jézus prédikált. Cselekedetek 1:8). A prédikálómunka, melyet elkezdett, ma már az egész földre, 232 országra terjed ki a Máté 24:14 szerint.

Jézus viszonylag kevés tanítványt hagyott hátra, hogy folytassa a prédikálómunkát, de buzgó prédikálásuk nyomán mintegy háromezer lélekre tehető azoknak a száma, akik i. sz. 33 pünkösdjén elfogadták az igazságot, és megkeresztelkedtek ezen a napon a Cselekedetek 2:1–11, 37–41 leírása szerint. Azoknak a begyűjtése, akik „helyesen viszonyultak az örökké tartó élethez”, folytatódik még a mi időnkben is, amikor átlagosan több mint 1000-en keresztelkednek meg naponta: Csel 13:48.

Jézus földi szolgálata három és fél évre korlátozódott. A legtöbben ennél már hosszabb ideje prédikálunk. Függetlenül attól, meddig folytathatjuk még ezt a munkát, hálásak vagyunk, hogy segíthetünk minden egyes új tanítványnak, hogy nekivágjon az élethez vezető útnak. Máté 7:14

1Korintusz 15:58

"Tehát, szeretett testvéreim, legyetek rendíthetetlenek, tántoríthatatlanok, és mindig bőven legyen tennivalótok az Úr munkájában, tudva azt, hogy fáradozásotok az Úr szolgálatában nem hiábavaló."

2023. okt. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes lenne elolvasni az utána lévő igeverset is. Abból kiderül.
2023. okt. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
32%

Van erre újkori példa.

Reinhard Bonnke német evangélista afrikai összejöveteleiről teherautó számra vitték el a mankókat és a kerekes székeket. Video felvételek is vannak róla. Egy-egy összejövetelén egymilliós hallgatósága is volt.

De ez csak jutalom Jézustól amiért hüséges volt a kevesen.

2023. okt. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%

Neki 3 év jutott a cselekvésre. Példát adott, hogy hogyan is tud a 3 évből évezredeket csinálni. Képzeld el azt , akinek ugyanilyen lelkülettel és elhivatottsággal évtizedek adatnak meg.


Aki hisz Krisztusban, az példaképet is lát benne. Tőle próbál tanulni, minden információt igyekszik róla fellelni és mindeközben olyanná válik, mint ő. Krisztusivá válik az ember lelke és arra áhítozik, hogy ugyanazokat a remek dolgokat cselekedje meg, mint a mester.


Jézus a menybemenetele után a benne hívők közösségében fejezi ki magát. A közösség válik Krisztusivá és ilyen módon a közösség képes csodákat véghez vinni. De ha valakiről az emberek elhiszik, hogy képes vízből bort csinálni és ezt az ember is elhiszi önmagáról, akkor csakugyan képessé válhat ezt megcselekedni. Csak mindek fáradozna Isten azzal, hogy lerészegítse a hívőket? Főleg, hogy magunk is tudunk vízből bort csinálni egy év alatt. Isten pedig nyilván nem a csicskánk, hogy a parancsunkra ugorjon és vízből bort készítsen nulla perc alatt. Előbb küldi el egyik embertársunkat egy üveg borral, mert csak az ökör iszik magában.


Jézusnak pedig védjegyeivé váltak ezek a csodajelek. Így azokat ember nem igazán tudja csalás nélkül megismételni, hogy felismerhessük, ha megérkezik. Szépen elspojlerezte, hogy a szavára eperfák fognak tövestől kiszakadni és a tengerben meggyökerezni sőt hegyek fognak el mozdulni a szavára.


Amit mi tehetünk, az az, hogy követjük a példáját. Szeretjük embertársainkat, ahogy ő szerette az embereket. De legalább annyira próbáljuk meg szeretni embertársainkat, mint saját magunkat. Meg mi keresztények jó testvérek módjára viseltessünk egymás iránt és legyünk keresztény testvérünk szolgálatára. Ezt a parancsot adta. Ezzel kellene dolgoznunk:


"Fiaim, már csak rövid ideig vagyok veletek. Keresni fogtok, de amint a zsidóknak mondtam, most nektek is mondom: Ahova megyek, oda ti nem jöhettek. Új parancsot adok nektek: Szeressétek egymást! Amint én szerettelek benneteket, úgy szeressétek ti is egymást. Arról tudják majd meg rólatok, hogy a tanítványaim vagytok, hogy szeretettel vagytok egymás iránt.”" (János 13: 33-35)


Szerintem ennyi a sztory. Dícsértessék!

2023. okt. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
39%
Mivel csak három év volt kb a működése. Ezzel adott példát. Manapság is előfordul hogy emberek Jézus nevében pl ördögöt űznek.
2023. okt. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#3

De azokat a mankókat nem Jézus hozta, hanem pénzért vették 😂

2023. okt. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Jégszív ***** válasza:
23%

NO ITT ÁLL FEJRE A VALLÁS teljes lényege!


Ha Isten valóban abszolút BÖLCS lenne, a "ráció", a TUDOMÁNY eszközével nyilatkoztatta volna ki magát!

Ráadásul az EGÉSZ EMBERISÉG számára egyformán. Akkor mennyi (vallás)háború, kín, gyűlölködés feleslegessé vált volna...

2023. okt. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Jn.14,12. Bizony, bizony mondom néktek: A ki hisz én bennem, az is cselekszi majd azokat a cselekedeteket, a melyeket én cselekeszem; és nagyobbakat is cselekszik azoknál; mert én az én Atyámhoz megyek.


Nagyon érdekes, hogy az emberek első reakciója és gondolata mindjárt a csodákra fókuszál és apellál. Pedig ha figyelmesen átolvassuk az igét és logikusan következtetünk és értelmezünk akkor láthatjuk, hogy korán sem erről van szó.


Nos Jézus olyan hatalmas csodákat tett, amiket ember sohasem fog tudni felülmúlni. Továbbá Jézus nem azt mondta, hogy nála nagyobb csodákat fogtok művelni, hanem azt, hogy nagyobbakat cselekedni azaz tenni, munkálkodni, romolhatatlan kincseket gyűjteni. És ebben nagyon igazat mondott Jézus, hiszen 3,5 évig munkálkodott, prédikált és olykor csodákat tett, de ha jól átgondoljuk Jézus óta hány ember segített másokon éveken keresztül. Prédikáltak, ápoltak, gyámolítottak tömegeket téritettek meg, rászorulókat segítettek, betegeket látogattak stb. Már ez önmagában több cselekedet, ráadásul sok éveken át. Nos ilyen egyszerű a magyarázat. Nem kell ezt túl kombinálni. Nos ezek az emberek valóban nagyobbakat cselekedtek Jézusnál.

2023. okt. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8

Biblia idézgetések nem mentetek meg a Biblia ellenmondásaitól.


Ennyi erővel az összes többi isten létezik akiről le van írva, hogy létezett.

2023. okt. 15. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Jégszív ***** válasza:

#8.

"Bizony, bizony mondom néktek: Aki hisz bennem, ugyanazokat a tetteket viszi végbe, amelyeket én végbevittem, sőt még nagyobbakat is végbevisz, mert az Atyához megyek "

Már megint az a nyavalyás HIT... 😕


Erre én azt mondom - Fra Lorum után:

"Tegyétek akár a legkisebb jót felebarátaitokkal, akkor Istennél is jobbak lesztek! Mert Istennek semmi erőfeszítésbe nem tellene, nektek pedig sokszor áldozatos cselekedet. Mennyivel különbek vagytok tehát ég és Föld Uránál, aki mindezért hódolatot vár!"

2023. okt. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!