Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért baj, hogy érdekel engem...

Miért baj, hogy érdekel engem a héber nyelv, zsidó kultúra és vallás? Keresztény vagyok.

Figyelt kérdés
2023. okt. 15. 13:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Miért lenne baj?
2023. okt. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem szeretik ezt a népet.
2023. okt. 15. 13:43
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ki nem szereti? Illetve miért befolyásol téged, hogy ki mit szeret?
2023. okt. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%

Nem baj az, ha a hívő az eredete, hitének eredete után kutat.

A zsidó vallás pedig a keresztény hit eredete. Az anyaméh, melyben Jézus megfoganhatott.

Sokan nem szeretik a zsidókat, sajnos keresztény társak közt is akad olyan, aki csak Urának gyilkosai felbujtójaként tekintenek rájuk. Pedig a valóság az, hogy egyben Isten választott népe, kultúrája is. Így tetszett az Istennek, hogy a Fiú abban a közegben tevékenykedjen és kezdje meg az immár 2000 éve tartó szakadatlan működését. Ott testben, majd mindenhol lélekben.

Jézus pedig a kereszten könyörgött az Atyához, hogy bocsátsa meg a vétküket, mert nem tudják, mit cselekszenek. Ha pedig az áldozat megbocsátott és Isten irgalmát kérte erre a népre, nekünk, akik szeretik az Urat, ugyanezt a példát kell követnünk.


A most kialakult helyzet nem egyszerű. Megosztja az embereket, a kormányokat. Én remélem, hogy eljön az Ember Fia és lesznek mind egy nép és lesz egy pásztoruk.

De ez embernek lehetetlennek tűnő küldetés, hogy megbékítse egymással a népeket. Ami pedig embernek lehetetlen, az Istennek még mindig nagyon is lehetséges.


Remélem érdeklődésed e nép kutatása iránt kincsekhez vezérel el kedves Kérdező. Szerintem nem baj az, ha valaki érdeklődik és beleássa magát ebbe.

2023. okt. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj.
2023. okt. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nem értem miért lett lepontozva a 4-es hosszú válasz.

Nekem tetszett amiket írt.

2023. okt. 15. 14:26
 7/12 anonim ***** válasza:
6#, Kérlek válaszolj a 3# válaszoló kérdéseire.
2023. okt. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Az a bajuk, hogy fordítva írnak a héberek, és körülmetélik magukat...

Vagy, hogy annyira fanatikusak, hogy még a piroson átmenek a héberek.

2023. okt. 15. 16:10
 9/12 anonim ***** válasza:
63%
Kiknek ez a bajuk? Ostobaságokat írsz kedves troll.
2023. okt. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
57%

Aki ennyire buta, az ne foglalkozzon vallásfilozófiával.

Inkább a viziló fiával.

Ha lehetne.

2023. okt. 16. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!