Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért baj, hogy érdekel engem...

Miért baj, hogy érdekel engem a héber nyelv, zsidó kultúra és vallás? Keresztény vagyok.

Figyelt kérdés
2023. okt. 15. 13:31
1 2
 11/12 IstenGyermeke1 ***** válasza:
Nem rossz, csak az a baj, hogy hülyeségeket írsz
2023. okt. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Az a bajuk, hogy fordítva írnak a héberek, és körülmetélik magukat...


Az arabok is a másik irányból írnak-olvasnak, mint mi, magyarul, a kínaiak meg fentről lefelé. Ez mit számít?


És csak a fiúkat metélik körül, egészséges esetben 8 napos korukban, amiből a gyermek semmire nem is emlékszik, sokszor fel sem ébred. Ezzel szemben az iszlámban 13 éves korban érzéstelenítés nélkül végzik el ugyanezt a műtétet, elsőkézből tudom, egy kitért barátom mesélte, hogy vele ezt tették, Afrikában meg nőknek is kivágják a csiklóját. Megint csak: mindez mit számít neked?


"Vagy, hogy annyira fanatikusak, hogy még a piroson átmenek a héberek."


Ennek mi értelme van...? A zsidók között is vannak fanatikusok és vannak nem fanatikusok és van, aki átmegy a piroson és van, aki meg nem.


Ki szerint baj, hogy érdeklődsz? A kíváncsiság egészséges, az előítélet viszont káros. Érdeklődj, kérdezz, tanulj, ezzel talán neked is felnyílik a szemed!

dec. 6. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!