Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehetséges, hogy Magyarország...

Lehetséges, hogy Magyarország lakosságának 4,5% muzulmán lenne?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tiktokon láttam ma egy képet “save Europe” felirattal, ahol az országok muzulmán lakossága volt feltűntetve. Németország 24%, Ausztria 19%, Franciaország 18%, Svédország 30%.. biztos, nem élek ott fogalmam sincs. De nekem kicsit bűzlenek ezek a számok.. aztán Magyarország 4,5%? Amíg a környező Szlovákia, Csehország, Románia, Horvátország kb 1-2%?

Azt jelentené, hogy kicsivel kevesebb mint 450.000 muzulmán itthon? Budapest lakosságának a negyede Magyarországra elosztva? Majdem kettő Győrnyi? Lehet én nem utazom eleget Magyarországon belül, de Budapesten is csak elszórva látok 1-1 Arab kinézetű embert, őket is sokszor kocsmában/szórakozóhelyen, ami nem épp muszlim vallást enged következtetni. (Az arabok sem automatikusan muzulmánok)Tudatommal az etnikai magyarok száma meg tényleg majdnem elhanyagolható, a magyarországi muszlimok nagyrésze közelkeleti/balkáni (albán, bosnyák) /török bevándorló. Szerintetek valós adat ez a 4,5%?



2023. okt. 27. 12:16
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/116 hollófernyiges ***** válasza:
96%

A tavalyi népszámlálás szerint 8 ezren vannak, ami kevesebb mint 0,1%.


[link]

2023. okt. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/116 A kérdező kommentje:
Na igen, ez már sokkal reálisabb számnak tűnik. Logikusan belegondolva, a hatalmas migránshullám nagyon apró töredéke marad csak itt, kb mindenki tovább megy nyugatra. Elvileg az itt élő muszlimok nagyrésze (mind annak a 8000-nek akit mondtál), dél-szláv háború menekültek (de nekik is a túlnyomó többsége Nyugat-Európába ment), az itt élő arab és afrikai muszlimok meg sokszor inkább konkrét céllal jöttek ide, pl egyetem, állás, üzlet, olcsó lakhatás stb. Ők nem “igazi” menekültek. Legalábbis akiket láttam Budapesten, sokszor relatív jómódúnak néznek ki, öltözködés és megjelenés alapján.
2023. okt. 27. 12:35
 3/116 anonim ***** válasza:
100%

Off

A muszlimok közül elég sokan isznak alkoholt, sőt ritkán, de van aki a disznúhúst is megeszi.

2023. okt. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/116 A kérdező kommentje:
3) ja hát kulturális muszlimok. Magyarország is kb csak kúltúrális keresztény ország, az emberek töredéke él rendes keresztény életet és jár templomba..
2023. okt. 27. 12:51
 5/116 anonim ***** válasza:
77%
A számokat nem ismerem, de Mo-n nem a bevándorlók adják a muszlim vallásúakat, hanem a nagy számú egyetemista,azon kívül a magyar lakosság egy része is "átpártolt" muszlim vallásra. Pécsen például van egy muszlim közösség, számokat ismét nem tudok, de több száz tagja van, az biztos.
2023. okt. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/116 Abdullah_ ***** válasza:
0%

Többen vagyunk, mint ahányan muszlimnak vallottuk magunkat a népszámláláson.


30 ezren biztosan vagyunk.


Én például teljesen magyar vagyok és keresztényből lettem Allah szolgája.

2023. okt. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/116 anonim ***** válasza:
96%

#6

Azok is muszlimok, akik nem vallották meg Allahot a népszámláláson? Hanem megtagadták hitüket?


Szép muszlimok vagytok :)

2023. okt. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/116 Abdullah_ ***** válasza:
20%

A 2. világháborúban népszámlálási adatok alapján szedték össze a zsidókat. Feleslegesen nem kell adatokat adni senkinek magáról.


Rengeteg keresztény sem írt be semmit. Ezért jött ki az hogy sokkal kevesebben vannak.

2023. okt. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/116 anonim ***** válasza:
86%

#8

Nem kell semmilyen abszurd elméletet gyártani és a mai viszonyokat a világháború előtti zsidó pogromhoz hasonlítani. 8000 fő vallotta magát muszlimnak, akkor annyi van.


Keresztények esetén is azért jött ki, hogy kevesebb van, mert kevesebb van, nem pedig népírtás félelme miatt. Aki nem vak, ezt tapasztalja is, a többi pedig csak gyártja az elméleteket 30000 titkon muzulmán emberről, vagy titkon keresztényről.


A népszámlálási adatokból pedig nem lehet majd pontosan megmondani, hogy Kiss Pista kereszténynek vallotta magát vagy buddhistának, csak annyit, hogy +1 fő adott felekezethez vagy valláshoz.


S még ezzel kapcsolatban ezt idézném:

"Mindazt, aki megvall engem az emberek előtt, én is megvallom Atyám előtt, aki a mennyekben van. De azt, aki megtagad engem az emberek előtt, én is megtagadom Atyám előtt, aki a mennyekben van."


A keresztények a legborzasztóbb üldözések ideje alatt se tagadták meg Krisztust, amikor a római császárok ezért kivégezhették őket.

2023. okt. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/116 Abdullah_ ***** válasza:
10%

Legalább 30 ezren vagyunk. A kérdésre ez a helyes válasz.


Pontozzátok le a jó választ, ilyen is csak a vallás rovatra jellemző.


A népszámlálási adatok vallási szempontból nem relevánsak.

2023. okt. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!