Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ezt a Jehova tanúi ,hogy...

Ezt a Jehova tanúi ,hogy gondolják?

Figyelt kérdés
Ugye amikor Jézus született ,neki is vittek ajándékot ,tehát megünnepelték a születésnapját . Ha a tanúk a Biblia szerint élnek,akkor azt ,hogy magyarázzák ,hogy a szuletesnapot pogány ünnepnek tartják és nem ünneplik?
nov. 11. 14:39
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
A hiten alapuló kulturális jelenségek mögött sokszor felesleges logikát keresni.
nov. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 qkker1 ***** válasza:
70%

#1


Ez a JT-kre többszörösen is igaz!

nov. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
A 40 feletti nők többsége sem ünneplik a szülinapjukat. Ők mind Jehovák lettek?
nov. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Prókátor ***** válasza:
93%
Egyszerűen: azt hirdetik, hogy számukra mindenek felett áll a Biblia (akárcsak a többi protestáns egyház), de a gyakorlatban a Biblia számukra semmit sem jelent (akárcsak a többi protestáns egyházban), hanem fölül írja azt az Ördödgtorony magazin.
nov. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%
Milyen furcsa, hogy most 15 percen belül nem került ki válasznak egy 500 oldalnyi Bibliából kimásolt idézettömkeleg. Mi van tanúk, alszotok? Sok volt a Krisztus vére a tegnapi szülinapi villanylekapcsolós bulin?
nov. 12. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
37%
Akik Jézusnak ajándékot vittek, pogányok voltak.
nov. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 KZitus ***** válasza:
42%

Szia

Úgy gondoljuk, ahogyan Krisztus tanított és rajta keresztül ahogyan Jehova tanít minket. Krisztus ezt minden tanítványára mondta: „„Én vagyok az út, az igazság és az élet. Senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam” JÁNOS 14:6 és ezt is: „Hogy ki az Atya, azt senki sem tudja, csak a Fiú, és akinek a Fiú ki akarja őt nyilatkoztatni” Lukács 10:22

és,

"Mindenki, akit nekem ad az Atya, hozzám fog jönni, és aki hozzám jön, azt semmiképpen nem űzöm el. Mert én nem azért jöttem le az égből, hogy a saját akaratomat cselekedjem, hanem annak az akaratát, aki küldött engem. Aki engem küldött, azt akarja, hogy senkit se veszítsek el azokból, akiket nekem adott," János 6:37-39

Ez az az iga, amelyről Krisztus azt mondta "könnyű és gyönyörűséges. nem válogathatunk a tanításai között, melyik az, amelyik belefér az életembe! Ha Krisztus azt tanította volna, hogy tartsuk meg(emlékezzünk meg) a születésnapját, nagy nagy szeretettel megtennénk ezt. De számos bibliai oka van annak, amiért nem tesszük ezt.

Azt írod: "...amikor Jézus született ,neki is vittek ajándékot ..." Nincs ilyen írva a Bibliában. Ezt írja Jézus születéséről:

"Azon a vidéken pásztorok is voltak, akik a szabad ég alatt tartózkodtak, és őrködtek éjjel a nyájaik mellett. Hirtelen ott állt előttük Jehova angyala, és Jehova dicsősége körös-körül beragyogta őket, és nagy félelem lett úrrá rajtuk. Az angyal azonban így szólt hozzájuk: „Ne féljetek, mert jó hírt hirdetek nektek arról, ami az egész népnek nagy örömet szerez. A mai napon Dávid városában megmentő született nektek, aki Krisztus, az Úr. És ez számotokra a jel: találtok egy bepólyált csecsemőt, aki egy jászolban fekszik.” Ekkor hirtelen az égi seregből egy sokaság termett ott az angyallal, és dicsérték Istent, ezt mondva: „Dicsőség fenn a magasságban Istennek, és béke a földön a jóakarat emberei között!”

Mikor aztán az angyalok eltávoztak tőlük az égbe, a pásztorok így szóltak egymáshoz: „Menjünk el Betlehembe, hadd lássuk, ami történt, amit tudtunkra adott Jehova.” Sietve elmentek, és megtalálták Máriát, Józsefet meg a jászolban fekvő csecsemőt. Amikor meglátták, elmondták az üzenetet, amelyet a kisgyermekről hallottak. És mindnyájan, akik hallgatták őket, elcsodálkoztak azon, amit a pásztorok mondtak nekik, Mária pedig emlékezetébe véste ezeket a szavakat, és elgondolkodott azon, hogy mit jelentenek. A pásztorok azután visszamentek, dicsőítve és dicsérve Istent mindazért, amit pontosan úgy hallottak és láttak, ahogy megmondták nekik." Lukács 2:8-20

Itt sem ajándékról, sem ünneplést nem olvashatunk. János apostol a további versekben leírja azokat az eseményeket amelyek az elkövetkező napokról írnak, majd így fejezi be: (ami nagyom lényeges a kérdéseddel kapcsolatosan) "Ezután elment velük, visszatért Názáretbe, és továbbra is alárendelte magát nekik. Anyja pedig gondosan szívébe véste mindezeket a szavakat. És Jézus tovább növekedett bölcsességben, termetben, és egyre kedvesebb lett Isten és az emberek előtt." János 2:50,51

Lehet az ajándékozással kapcsolatosan arra gondoltál, amiről Máté ír? Ez a beszámoló így hangzik....: a 16.versig arról olvashatsz, mi vezetett idáig: "Amikor Heródes rájött, hogy az asztrológusok túljártak az eszén, nagyon dühös lett. Embereket küldött ki, és Betlehemben, valamint annak egész környékén megöletett minden fiút, aki kétéves vagy annál fiatalabb volt, ugyanis az asztrológusok elmondása szerint ennyi idős lehetett a gyermek." Máté 2:16,17

Tehát a gyermek akit Heródes keresett az asztrológusok elmondása szerint 2 éves korig lehetett! Hol van itt születésnap? Mivel a keleti bölcsek CSAK Isten figyelmeztetése miatt nem mentek vissza Heródeshez, ez arra mutat, őket nem Isten küldte a Jézushoz, hiszen ha nem akadályozza meg Isten őket, akkor a halálát okozhatták volna.

Könnyű kiszámítani azt is, hogy Jézus október táján született, nem decemberben, vagy januárban.

Azután ott van a karácsony pogány eredete. A The New Encyclopædia Britannica szerint „Mithrásznak, a fény iráni istenének december 25-én volt a születésnapja, és . . . azt a napot a legyőzhetetlen Napnak szentelték, ugyanúgy, mint a szaturnáliát követő napot, melyet az egyház átvett mint karácsonyt, azaz Krisztus születését, hogy ellensúlyozza ezeknek az ünnepeknek a hatását”. Így a pogány születésnapi ünnepség egy kis változtatással — Mithrász nevéről Krisztusra — tovább folytatódott!

A korai keresztények nem ünnepelték Krisztus születését. Maguk a születésnapok pogány szokásokkal voltak kapcsolatban; az evangéliumok semmit sem mondanak Krisztus tényleges születésének dátumáról.

nov. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
62%
Na itt van amit hiányoltam.
nov. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
56%
Megszokhattad volna már, hogy a Tanúk a Bibliából válaszolnak. Most miért csodálkozol?
nov. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem a születésnapjára vittek neki ajándékot. A messiás megszületésének az eseményére, amit már régen vártak, nem pedig a személy születés napjára. Az Izraeliták bálványimádásnak tartották a születésnap megünneplését, ezért ilyen ünnep nem is létezett ott, és napjainkban sem minden Izraelita tartja meg.
dec. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!