Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy lehet hinni?

Hogy lehet hinni?

Figyelt kérdés
Én megpróbáltam de valahogy nem ment. Hogy lehet egy ilyen sztoriban hinni felnőtt emberként nem értem.

2023. nov. 12. 22:10
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
85%
:) Nem kell mindent egyszerre elhinni, meg megérteni. Ha a lényeg megvan, hogy Isten mindenkit szeret, nem akar bántani, nem akar büntetni, hanem egyszerűen csak szeret, mégpedig mindenkinél jobban szeret, és minden azért van, a korlátok is, a szabályok is, mert szeret és jót akar nekünk - na akkor máris jó úton haladsz. :)
2023. nov. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
10%
A tudománynak hihetsz. A többi csak egy kiválló üzleti modell meseköntösben az egyházaktól.
2023. nov. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
34%

Nem egy sztorit kell elhinni, hanem azt végiggondolni, hogy van-e egy kozmikus intelligencia, amely megteremtette a világot és működésben tartja.

Vagy a világ véletlenül létrehozta magát a semmiből.

Ez a hit vagy nem hit.

A "sztori", az már egy konkrét vallás tanítása, az egy következő lépés.

2023. nov. 13. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
78%

Nekem sem ment a hit sosem, ezért kezdtem el tanulni és gondolkodni a vallásokról. Így is lehet.


És ne felejtsd, a hit nem vakhitet jelent a vallásban sem.

2023. nov. 13. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
46%

Nekem is csak Jézussal való találkozás után nyert értelmet a Bibliában írtak.

Addig csak jót reméltem és próbáltam jó ember lenni.


Úgy születünk bele a világba, hogy a szellemünk halott, ezért is mondta Jézus, hogy szükséges újonnan születnetek..


[link]


1 Péter 1:23

Újjászülettetek, de az új életetek már nem halandó forrásból származik, mint a földi élet, hanem halhatatlanból. Ez a forrás pedig Isten beszéde, amely élő és örökké érvényes.

2023. nov. 13. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 pelgrim ***** válasza:
78%

Szándékosan hinni nem lehet, a hit nem szándék, hanem hajlam, hajlandóság dolga. Hogy elhiszel valamit vagy sem attól függ hogy a dolog, vagy annak forrása rokon- vagy ellenszenves számodra. És vannak dolgok, melyeket egyszerűen elfogadunk igaznak érzelmi háttér nélkül, csupán a tanítói tekintély alapján, mint például az iskolai tantárgyak.

A hitvallás feltétlenül érzelmi alapon működik, de vannak dolgok a vallásos tanításokban melyeket érzelmi alapok ellenére is nehezünkre esik elfogadni. Ilyen alkalmakra létezik egy megbízható ismérv amit a következőképpen lehet körülírni:

Az igaz, a helyes, a méltányos „hangja” mindig a magabiztos, győzedelmes Krisztus hangja bennünk, míg az igaz, a helyes, a méltányos „árnyékának hangja” mindig valami tévedést, veszteséget, hátrányt, vagy szenvedést tartogat a háttérben.

Más szóval érezzük a dolgok igazságát, helyességét, a méltányosságát, vagy e tulajdonságok hiányát. E kritériumnak alávetheted a vallásos, vagy akár más tanításokat, saját vagy mások véleményét, ez az ismérv egy „felhőtlen”, elfogulatlan lelkiállapotban alkalmazva nem fog félrevezetni.

2023. nov. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 IstenGyermeke1 ***** válasza:
79%

"A hit tehát hallásból fakad, a hallás pedig Krisztus tanításából." (Róm 10, 17)

Így

2023. nov. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
78%

Meg kell különböztetni hitet és hiszékenységet. A hiszékenység az, ha valakinek bemondásra elhiszel valamit, vagy elhiszel valamit, mert mondják, vagy mert le van írva.


A hithez először is el kell olvasni minimum egy Újszövetséget, hiszen ha nem ismersz valamit, nem tudsz véleményt alkotni róla. Olvasás közben felmerülnek kérdések benned, annak utána lehet járni, olvasni. Számos szempontból utána lehet járni, lehet vizsgálni, vajon hiteles e a kereszténység. Néhány jó kiinduló könyv, írás:

John Maisel: Isten e Jézus (fenn van neten)

A vak hiten túl

[link]

Peter J. Williams: Biztosak lehetünk az evangéliumokban?

Az utóbbi könyvhöz azért nem árt ismerni legalább egy Újszövetséget.


Tehát ha szeretnél véleményt alkotni a kereszténységről, hitről, először is olvass el egy Újszövetséget.

2023. nov. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
84%

Vajon létezik Isten? Mit mond erről a DNS-ünk?

[link]

2023. nov. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
66%
Az apostolok mártír halálára nincs más logikus magyarázat. Ha nem Jézus nem támadt fel, miért hittek benne annyira, hogy még a halált és vállalták érte?
2023. nov. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!