Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy lehet hinni?

Hogy lehet hinni?

Figyelt kérdés
Én megpróbáltam de valahogy nem ment. Hogy lehet egy ilyen sztoriban hinni felnőtt emberként nem értem.

2023. nov. 12. 22:10
1 2 3 4 5 6
 31/56 IstenGyermeke1 ***** válasza:
100%

#30

Mára már elég "egyedül én vagy Isten szolgája" üzenetet olvastam. Kívánom, hogy egyszer rájöjj, hogy te találtad ki a hitelveidet, nem sugalmazták.

2023. nov. 18. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:
100%

"te meg mint egy zupás őrmester szeretsz minden hívőn minden félmondatatot számonkérni"

Vagy csak próbálom megérteni, hogy vajon mire gondol, amikor valami nem egyértelműt ír - talán pont hívőként, talán pont azért, nehogy a keresők valamit félreértsenek... Pici jóindulattal így is fel lehetne fogni.

2023. nov. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:
55%

32

"talán pont hívőként, talán pont azért, nehogy a keresők valamit félreértsenek"

hogyne, persze

2023. nov. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
100%

Nem muszáj elhinni - ha már hitről beszélünk, ugye...

Engem érdekel, hogy más miben hisz, és ha nem világos, hát rákérdezek. Ez van. :)

2023. nov. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 Jégszív ***** válasza:
39%

"Hinni valamiben csak meggyőződésből lehet."

Ez hülyeség, a kettő egymást kizárja! Azt el tudom fogadni, hogy van a (tudományos) meggyőződés, és van a hitbeli fanatizmus.

2023. nov. 21. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim ***** válasza:
100%

"Hinni valamiben csak meggyőződésből lehet."

"Ez hülyeség, a kettő egymást kizárja!"

Attól függ, hogy melyik szót hogyan definiáljuk...

2023. nov. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 anonim ***** válasza:
71%
Mindnyájan mínuszból indulunk, a hit teljes hiányával. A keresztnél azonban a hit lángja beszökken a szívünkbe, és vele együtt a Szent Szellem, az üdvösség és a megbocsátás. A kereszten Krisztus bevégezte örök munkáját, és ennek áldásait hit által ragadhatjuk meg. Hiszünk és elfogadunk. A Szent Szellem munkája nyomán válik személyes átéléssé az életünkben mindazt, amelyet Jézus tett értünk. A hit gyújtja fel a villanyt, amely mutatja az utat. REINHARD BONNKE
2023. nov. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:
55%

Amint meg is íratott, hogy a hit hallásból van, és a hallás Isten által. Az ember a testi érzékszerveivel fogja fel a világot. És ezen felfogott impulzusok összessége az ember testi valósága. Ebből épül fel többek között személyisége, amit még kiegészít, fokoz a szociális együttható, a társadalmi berendezkedés, a hitbéli meggyőződés, a nevelési, oktatási modell. Így az ember elsősorban annak hisz, amit így képes érzékelni, köszönhetően a tudomány egyre nagyobb térhódításának. De ez nem igaz, mert az embernek van egy ezeket is meghaladó érzékelése: a lélek. De kivel ezen a Földön szinte minden törvényszerűség, tétel és bizonyított tan, képletek garmadája, matematika és tudomány, így az ember szüntelen bizonyságra vágyik. Ezért nem képes hinni az emberek zöme, mert bizonyságra vágyik Isten okán.


És aki Benne gyermeki lélekből hisz és cselekszi is az Akaratát Krisztuson keresztül, az kapni fog meggyőződést Róla! Noha ezt szinte senki el nem hiszi, de nem is ez a lényeges, magam is megkaptam ezt a személyes bizonyságot, így már nem csak hiszem Istent és Krisztust, hanem ami még a hitnél is erőteljesebb: meggyőződtem Róluk! De amíg az ember csak tagad, nem hajlandó a saját gyarlóságaival szembenézni, amíg a testi akaratát emeli fel és a világ oltárán adózik, felfuvalkodott, amíg fagyos a szíve, addig Istent meg nem látja, és persze, hogy nem fog Felőle meggyőződéssel bírni. Tehát igenis van a hitben is meggyőződés, ami még erősebb is, mint bármely világi képlet és bizonyítás, mert a lelki bizonyság a lélekbe lesz pecsételve, és azt onnan soha senki el nem veheti.


Amikor az ember definiálgat, maga akar érteni, tudni, az még testi erőlködés, és aki így tesz, cselekszik, az az Igazságot soha meg nem értheti. Amíg az ember még falja a tudományt, információkat és tudást hajszol, tanul és képzi magát, bele van ragadva az emberi rendszerekbe, addig Istent meg nem leli és bizonysága sem lesz Róla, mivel Ő ezeken kívül helyezkedik el. Úgy fogalmazza Pál apostol az ámítókról, hogy mindenkor csak tanulnak, de az Igazságot soha meg nem értik. Csak betűk és szavak magolása, azok bálványozása, mert tévesen azt hiszik hogy azokban van az Élet. Egyetem, főiskola, államvizsga, titulusok, de ez csak tudás, információ, leterhelő, ami elvétetik egy idő után, de mi marad? És csodálkoznak rajta, hogy a szívük messze van Istentől. Mert ami örök, az az Igazság, és az már nem információ, tudás, hanem lelki bizonyság.


És ez a megannyi téves, életellenes séma, ami az emberek szívében meggyökeredzett, ez okozott és okoz is óriási károkat, törést. Egyrészt semmiféle kereszt nem létezik. A kereszt egy pogány szimbólum, amim okkal lett beemelve a keresztény vallásba, de Isten nem vallás. Úgy írja az Apostolok cselekedeti, hogy Krisztust fára! szegezték. Fára. Akkoriban a vétkeseket úgynevezett kíncölöpre szegezték fel, ami még fájdalmasabb is volt, mint a kereszt. Mint egy óriási karó, így a légzés itt még nehézkesebb volt a szerencsétlen szenvedőnek, mint a kereszten. Érdemes kipróbálni, mikor könnyebb levegőt venni. Amikor széttárjuk a kezeinket, vagy amikor mindkettőt a fejünk felé emeljük. Kíncölöp volt, nem kereszt.


Szent Szellem sem létezik; ez nem egy transzcendentális entitás. És az sem igaz, hogy ez a magyar nyelvben a lélek szinonimája lenne. Ez is okkal lett beemelve a vallásba, köszönhetően a külföldről egyre inkább beszivárgó spirituális felekezeteknek. Krisztus maga mondja, hogy az Isten lélek és aki Őt imádja, lélekben szükséges azt tennie. Nincsen semmiféle Szellem. Idelent lélek van és test. "Odafent" már csak lélek.


Az az érdekes az emberek zömében, hogy iszonyú tekintélyelvűek. Mindig idézgetnek másoktól, felemelik és bálványozzák a tudást, a tekintélyt. Noha szájukkal vallják Istent, mégsem attól idéznek, aki az Élet Ura, nem a Legdicsőbb Fiútól, aki az örökös, hanem emberektől, akik benne vannak még a vallásban, spiritualizmusban, gnoszticizmusban, okkultizmusban, tudományokban, mű-vészetekben. Soha sem hallottam még arról a személyről, akitől az utolsó kommentelő idézett, hála Nekik! De rákerestem, és nem csodálkozom: "német-amerikai pünkösdi evangélista volt". Ez a probléma. Még mindig a vallás, még mindig a hierarchikus gondolkozás. Nem Istent kérdezzük személyesen, hanem inkább idézgetünk másoktól, halmozzuk a tudást saját akarat szerint, amit a fülünk hallani akar. Olyan szintű ma főleg az elhitetés, a hazugság, hogy azt a legtöbben, ha szembesülnének vele, tragédiák lennének. De ha valaki kéri az Ő kegyelmüket személyesen, akkor lesz neki ereje a Szent Lélektől, hogy ezt megbírja. Az Isten legyen irgalmas hozzánk!


Mindenkinek legyen meg a hite szerint!


Üdv.

2023. nov. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:
71%

Drágám még jó, hogy Jézust kell követnünk....😉

Talán, amin megütközöl pont ott van a Te hiányosságod.


Amit 37# ben osztottam azt én élem 2002 óta. Jézus azért hívott el, hogy segítsem az Ő népét. Szóval én szóltam Neked is.



Jézus azt mondta, aki Őt követi világosságban jár.


Kérdezd már meg Jézust ezügyben, ha egyáltalán követed már.... vagy csak a betü embere vagy?

2023. nov. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:
39%

Azt mondja a Mester, hogy gyümölcseiről ismerszik meg a fa. És azt is, hogy boldog, aki benne meg nem ütközik. De ezzel pontosan ellentétesen megbotránkozol ami további sértést, cinizmust idéz elő, holott te írod azt, hogy magam ütköztem meg. De ha állítólagosan neked igazad van, akkor miért leszel ennyire indulatos? Ez Krisztushoz méltó lelkületet takar? Amikor az ember szembesül az Igazsággal, akkor botránkozik és támad, és ilyenkor mutatkozik meg valaki igaz valója. Krisztus azt mondja, hogy ő szelíd és alázatos. De ezek a reakciók távol állnak tőle. Amilyen az Úr, olyan a szolga!


Ha szabad kérdeznem, lány vagy? Gondolok itt a drága jelzőre, ami pejoratív módon lett használva. Az Igazságba hangulatjelek sincsenek, mivel az emberek zöme az érzelmi töltöttségét ezen smiley-k mögé rejti, de attól még, hogy mosolyog, a lelki minőség, indíttatás nem lesz rejtve.


Isten hív el szelíden Krisztuson keresztül, nem ember a haragjával. Bocsásd meg, de nem tudom, ki hívott el téged, ha állítólagosan az a J betűs valaki. Sosem kérdezted meg erről őt személyesen, kit is szolgálsz?


Igen, aki Krisztust követi, nem a hazugságot, az valóban benne jár.


Ha felismerted volna azt, Kik által írtam, amit, akkor ezt nem írtam volna nekem címezve ilyen stílusban. Nem hiába mondja Krisztus, hogy ha megismertetek volna, akkor az Atyát is ismernétek. Az, hogy állítólagosan hisszük, hogy Benne hiszünk és a szánk szól róla, az semmi. De hol van a szívünk, kit szolgálunk valójában? Megíratott, hogy a sátán is kiadja magát a világosság angyalának. Óvakodni szükséges a hazugságtól, főleg ami az emberben van! A betű mögött a lelkületet is lásd meg kérlek.


Legyen meg a te hited szerint is!


A Szent Lélek akarata valósuljon meg!


Üdv.

2023. nov. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!