Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy lehet hinni?

Hogy lehet hinni?

Figyelt kérdés
Én megpróbáltam de valahogy nem ment. Hogy lehet egy ilyen sztoriban hinni felnőtt emberként nem értem.

2023. nov. 12. 22:10
1 2 3 4 5 6
 51/56 anonim ***** válasza:
100%
Rólam sokan azt mondják, hogy a hit dolgában „nem vagyok nyitott mások véleményére”. De hát melyikünk szállna fel egy olyan repülőgép fedélzetére, amelynek a pilótája „nyitott mások véleményére” a célállomást illetően? Az utasok akkor érzik biztonságban magukat a gépen, ha tudják, hogy a pilóta makacsul ragaszkodik az útirányhoz. Pokol vagy menny - hova tart az életed? Járj Jézussal, és garantáltan a mennybe jutsz! REINHARD BONNKE
2023. nov. 22. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/56 IstenGyermeke1 ***** válasza:
58%

#43

Egy valamit sikerült csak bebizonyítanod ezzel. A csalhatatlan látnoki képességed, mellyel az írásomból mindent kitalálsz rólam; légből kapott. Férfi vagyok, így teremtett a Mindenható Isten. Hányszor kívánom, hogy a nememből fakadó vágyaim ne vinnének mindannyiszor magányos bűnbe, ne taszítanám el emiatt magamtól az Úr Lelkét!

Btw. sajnálat volt csak a szívemben, mikor a 41-es hozzászólást fogalmaztam. Nem lehet, hogy te akarsz gyűlöletet, haragot, félelmet kelteni bennem; esetleg a saját érzéseidet akarod ráhúzni az én alakomra? Tényleg azt hiszed, hogy így működik a Lélek?


Te gondolod magad mintakereszténynek (tudom, utálod a keresztény jelzőt, de ugye a krisztiánosz szóból ered, krisztusit jelent). Ítélkezel nem, és vallási hovatartozás alapján.


Felmagasztalod magad, mint magának az Istennek földi jelenlétét látod magadban. Mit mondott Jézus erről?


Nehogy már a te személyes műveletlenséged az én hibám legyen! Az "apriori"-nak én személy szerint nem hiszem, hogy lenne egyszavas magyar megfelelője. Itt üt vissza a világi tudással kapcsolatos utálatod. Csak a magyar nyelv meg a Vizsolyi Biblia a jó. Szerencsére van Google és ChatGPT manapság...


Jézus Egyházat alapított. Nem azt mondta tanítványainak "menjetek, higgyetek, amit akartok; de ne próbáljatok mást rávenni, mert az már közösség lesz és az az ellenség műve. A Szentlélek mindenkinek mást mond, és mindenkinek igaza van, még akkor is, ha nem." Ezt még leírnom is fáj, olyan mértékű istenkáromlás; de te ezt vallod.

2023. nov. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/56 anonim ***** válasza:
39%

Akárhányszor visszaírtok (ima a kivételekért), mindig nyilvánvalóvá válik az Igazság, és ezt nem látjátok meg, mert nem akartok vele szembesülni. Bocsássatok meg, de mivel Krisztus is egyértelműen, keményen fogalmazott, magam sem tudok másként, és bizony Isten, akit elhív, azt felruházza azzal, hogy lélekből, tűzzel és erővel megfedjen, megítéljen: a cselekedeteitekből - mert az íráskép, fogalmazás is az - az szűrődik le, az árad, hogy semmi közötök nincsen az Egy igaz Istenhez! A Hazugság Urát szolgáljátok. Mindenfajta szelídséget, alázatot mellőztök, csak harag, indulat, félelmek, gyűlölködés van a lelketekben afelé, aki nem azt mondja nektek, amit hallani akartok. Ezek nem krisztusi erények, és semmi szégyenérzet nincs bennetek! Felemelitek magatokat, cinikusak vagytok, megaláztok és álarcot hordtok, de mire fel ez a túlzó magabiztosság? Ti és az emberek zöme sem Istent szolgálja, hanem valaki mást. Mélyen vagytok ragadva a hazugságokba, a babonákba, a lelket fertőztető mesékbe, dogmákba. Álomvilágban éltek, és ami a legpusztítóbb, hogy hiszitek, hogy Kit követtek, és ezt a káros berögződést, örökíttet sémát adjátok át egymásnak, de semmi közötök az Igazsághoz! Mert langyosak vagytok és tékozoltok, képmutatók és a meséket szeretők. Ugyan azok, mint akkoriban a farizeusok is voltak. És nem vesztitek a nektek állított tükörben ezt észre. Kik vagytok ti? Miként engeditek magatoknak ezt a merszet? Ilyen lelkülettel, hamisan és képmutatóan miként veszitek ti Istent és Krisztust a szátokra? Elképedem, hogy minek hiszitek magatokat. És nem látjátok meg magatokat a cselekedeteitekben.


Rengeteget írhatnék még (írod, hogy férfi vagy, 52-es, de nem, nem vagy az), de belefáradtam már ebbe. Az embernek a lelke fáj tőletek. Az a végtelen konokság, felemelkedettség, önbizalom, a magabiztosság, amit ti képviseltek az Istenben való hit címszavával, az több, mint sértő az Igazságra nézve! Semmi közötök Istenhez, mert hogy Őt nem szolgáljátok, ima a kivételekért, az biztos, mert bizonyítjátok szüntelen!


Nagyon vigyázzatok, mit tesztek, mert ennek komoly következmény lesz az Atya előtt. A saját lelketekre vontok ítéletet, és amit átadtok hazugságot a másikéra is, ezért nagyobb lesz a ti büntetésetek. Gyertek ki, imádkozom érte a hazugságból, a Babilonból, mert abba vagytok beletapadva. Ne haragudjatok, bocsássatok meg a kemény szavakért, de ez már tűrhetetlen! Velem tegyetek, amit akartok, de az Istent ne káromoljátok! Nincsen bennetek szégyenérzet?! A szúnyogot kiszűritek, a tevét meg lenyelitek, amint Krisztus is mondta. Imádkozom érte, hogy amíg még élhettek az Atya kegyelméből, rálássatok arra, amiben bele vagytok ragadva, és hogy kit szolgáltok. Pokoli lesz a szembesülésetek, de ha kisdedi lelkülettel kéritek a Segedelmüket, akkor megbírjátok majd.


Ne írjatok nekem többet, mert semmi közös utunk nincsen. Igyekeztem veletek emberi hangnemben beszélni, mindig, kettőtökkel privát módon is felvettem a kapcsolatot, hogy ne gyűlölködjetek, de a fületek csukva van és a szívetek megkövült. Magam amit tudtam Általuk átadtam. Azt kezdtek vele, amit akartok, de jelenleg menthetetlenek vagytok, mert csak a hazugságot halljátok és azt hiszitek igaznak. Ébredjetek fel a Kegyelmükkel, mert az idő nagyon fogy, és hamarosan lesznek meglepetések, mert olyan világ érkezik, amit elképzelni sem tudtok a legtöbben. Magam ezt megkaptam bizonyságként, és teljesen mindegy, hisztek-e vagy sem. Ne nekem higgyetek, hanem imádkozzatok szüntelen!


Kérlek titeket, hagyjatok békében. Nem írok nektek többet, mert ebben a helyzetben értelmetlen, és nem vonom el más elől a betevő falatot miattatok, aki hálásabban áll hozzá a mennyei megtört kenyérhez, mint ti. Imádkozom, hogy ti is szembesüljetek.


Legyen meg a hitetek szerint nektek is!


A Szent Lélek szembesítsen titeket is!


Üdv.

2023. nov. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/56 anonim ***** válasza:

HONNAN SZÁRMAZIK A HIT?

A Biblia olyan emberek számára íródott, akiknek nincs hitük. Ezen a téren mindnyájan mínuszból indulunk. Ha nincs hitünk, a Bibliát olvasva szert tehetünk rá, és ha van valamennyi hitünk, ugyanígy tudunk többet szerezni. Nem úgy van, hogy először szert teszünk a hitre valahonnét, és aztán ezzel a hittel olvassuk a Szentírást. A SZENTÍRÁS AZ A HELY, AHONNÉT A HIT SZÁRMAZIK. „Azért a hit hallásból van, a hallás pedig az Isten beszéde által” (Róma 10:17). Sokan, akik nem hisznek, nem olvassák a Bibliát. Ez olyan, mintha valaki beteg lenne, de a gyógyszert jól elzárná a gyógyszeres fiókban. Valójában a hitetlen embereket figyelmeztetni kellene, hogy ha elkezdik olvasni a Bibliát, komoly esélyük van arra, hogy a végén még hívő lesz belőlük! A Biblia visz el minket a kereszthez. Senki sem tesz szert hegyeket mozgató hitre, amíg a Golgota hegyénél nem volt. Addig egy vakondtúrást se tudnának elmozdítani, de talán még egy vakondot se! A hit nem a teológiai főiskolán kezdődik. Sok esetben kevesebb hite lesz az embernek, mire onnét kikerül. Ha nem jutunk el arra a helyre, ahol Jézus Krisztus megvált, akkor még egy teológiai diploma sem segít rajtunk. Legyetek áldottak, és legyen hitetek Istenben! REINHARD BONNKE

2023. nov. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/56 IstenGyermeke1 ***** válasza:
58%

#53

Tehát jobban tudod, hogy milyen nemű vagyok, mint én magam? Te vallod magad mindent látónak. A "csodálatos látnoki képességeidről" eddig annyit tapasztaltam, hogy telve vagyok haraggal és félelemmel (látom nem érted, amit válaszoltam privátban); továbbá nő vagyok, ami szintén hamis. Ezt mondod te ISTEN LELKÉNEK SUGALLATÁNAK!!! Ennek köze nincs a Lélekhez. Visszavonom, amit mondtam, biztos vagyok benne, hogy hazug dolgokat hirdetsz a Lélek nevét használva! Ő nem hazudik!!! Te ajkaid hazugságot és káromlást szólnak. Ez az ellenség műve.


Amit írsz szép szöveg csak kár, hogy hamis és nagyképű.


A megtört kenyeret rendszeresen eszem az Oltáriszentségben.


Az egy, igaz és élő Isten irgalmazzon lelkemnek, ha hamisan szólottam.

2023. nov. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/56 anonim ***** válasza:
71%

Ha Isten kegyelmére nézel, akkor Ő látja a hitedet.


Hiszen kegyelemből van üdvösségetek a hit által, és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez .Efezus 2,8 -


Sokan felteszik a következő kérdést: „Tudom, hogy Isten Ígéretei igazak, de hogyan lehetek biztos benne, hogy az én életemben is be fognak teljesülni?” Ha azt akarod, hogy Isten ígéretei valóra váljanak az életedben, akkor nem építhetsz magadra. Ha magadban bízol – az engedelmességedben, jóságodban, szolgálatodban, hitedben – akkor nem leszel képes magadévá tenni Isten ígéreteit.

De amikor Isten kegyelmében bízol – az Ő meg nem érdemelt és kiérdemelhetetlen jóindulatában feléd – akkor fognak ígéretei bizonyossággá válni az életedben.


Ez igaz volt a vérfolyásos asszony esetében is (Máté 9:20-22). Nem úgy járt-kelt egész nap, hogy közben mondogatta: „Kell, hogy legyen hitem…remélem, elegendő hittel rendelkezem…lesz hitem…nem veszítem el a hitem.” Nem, ő egyedül Jézus kegyelmével foglalkozott, és csak arra tekintett – tudta, hogy meggyógyítja a betegeket; tudta, hogy milyen hatalmas, mert még a holtakat is feltámasztja; és ismerte Jézus hajlandóságát, hogy hatalmával meg akarja őt gyógyítani.


Csak Jézus feléje áradó kegyelmére tekintett, olyannyira, hogy ezt mondta: „Ha csak a ruhájának a szegélyét érintem is meg, meggyógyulok.” Így is történt, amikor hátulról megérintette Jézus ruhájának a szegélyét, azonnal meggyógyult. Jézus abban a pillanatban megállt, megfordult és így szólt hozzá: „Leányom, a hited meggyógyított téged.” Amikor az asszony látta Isten kegyelmét, akkor Isten látta az asszony hitét! Így tehát kegyelemből, hit által vált Isten ígérete valósággá az életében.


Isten azt akarja, hogy lásd az Ő kegyelmét. Amikor az Ő kegyelmére nézel, akkor Ő látja a hitedet. Isten azt mondja: „Kegyelemből van megváltásotok, a hit által.” Görögül a megváltani, azaz „sozo”, nem csak azt jelenti, hogy a pokoltól megmenteni, hanem azt is, hogy meggyógyítani, megtartani és teljessé tenni. Tehát kegyelemből tesz téged teljessé, kegyelemből gyógyít meg, kegyelemből tart meg, és kegyelemből tesz áldottá. Kegyelemből, hit által válnak valósággá Isten ígéretei az életedben.


Ne aggódj, ha úgy érzed, hogy nincs elég hited. Lásd meg Isten kegyelmét a jelen helyzetedben, Ő pedig ezt a hited megnyilvánulásának fogja tulajdonítani. És mivel látja a hited, elhozza az életedbe az áttörést, amire szükséged van!

2023. nov. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!