Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy lehet hinni?

Hogy lehet hinni?

Figyelt kérdés
Én megpróbáltam de valahogy nem ment. Hogy lehet egy ilyen sztoriban hinni felnőtt emberként nem értem.

2023. nov. 12. 22:10
1 2 3 4 5 6
 41/56 IstenGyermeke1 ***** válasza:
58%

#40

Mélységesen elszomorít, amit írsz. A legrosszabb, hogy ezt az egyetlen Úr nevében írod.

A válaszaid szerint minden tudás hiábavaló. Hatalmas tévedés, hisz meg kell ismernünk a teremtett világot. A Szentlélek nem a sötétséget, hanem a fényt jelenti.

Sajnálom, hogy számodra a saját tévedhetetlenséged az apriori. A legprimitívebb emberi magatartás.

Mi köze a hozzászóló nemének a gondolataihoz. Lehet, mégsem mi ítélkezünk alaptalanul.

Te száddal is tagadod az Urat, nyelved káromló módon hirdeti a hazugságot az Élet Uráról. Sajnálom a kemény szavakat. Remélem egyszer rájössz, hogy az egész, amit vallasz nem Istenen, hanem saját gondolataidon, amit ostoba módon tévedhetetlennek hiszel; nyugszik.

Isten tegye teljessé a jót benned, amit hazugságaiddal elfedsz.

2023. nov. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 anonim ***** válasza:
100%
#40 Csak nem kérdezted meg még?
2023. nov. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 anonim ***** válasza:
55%

41. Vártam már a kommentedet. Engem inkább az szomorít el a leginkább, hogy írtam neked személyes keretek között, főleg azok után, ahogyan beszéltél velem. Megszólítottalak emberként, alázatosan, és kértelek téged, hogy ha nem is egyezik a hitbéli meglátásunk, alázatos lélekkel viszonyuljunk egymáshoz. Ezért említettem neked is annyiszor a félelemet, haragot, a tüskét, mert ebből fakad az egész. Mindig írsz nekem, reagálsz, és nem veszed észre a lelkületet, amivel teszed. Ezek után, hogy írtam neked, utána írsz nekem egy ilyen levelet. Szerinted micsoda lelkületet takar ez?


Igyekszem nem magamtól szólni. Magam már azt élem meg Általuk, hogy nem az a cél, hogy valaki a világot megismerje, hanem az, hogy Istent megismerje! Az íratott meg, hogy aki a világot szereti, abban nincsen meg az Atya szeretete. Kemény szavak. A világ az ember valósága. De Isten Igazsága más. Ezen felül áll. Ha az ember meglátja, hogy mi honol benne, a lelkében, akkor megismeri egyszer s mint a világot is. Mert ami belül, az kívül! Megláttam ezt és látom is, így ismerem már a világot, és amit látok, az elszomorít. Ezért nem erre vágyom, a világra, hanem Istenre.


Fényről írsz te is, mint a vallásosak legtöbbje. Nincsen fény, világosság van. A fény a világosság része. Nem hiába a Fényhozó kifejezés. A fényt nem Isten hozza, hanem valaki más. Óvakodni szükséges a babonától, a mesétől. A Szentlélek világosságot jelent!


Ez az idegen kifejezés is miként kapcsolódik ide? Erre nincsen megfelelő magyar elnevezés? Mindenki, aki másokat ítél, másokra testből indulattal szól, az magából beszél, a primitív kapcsán is.


Ez nem ítélkezés. És ezzel a reagálással te magad is elismerted a nemedet, amit kezdettől fogva éreztem. Azért kérdeztem erre rá, mivel amilyen csodálatos a női nem, olyan megalázó és lelkileg manipuláló is. Nem a sértés okán említettem ezt meg, hanem azért, mert az ilyen megnyilvánulások, amit ő is mondott nekem, többek között a drága megszólítással, pontosan ezt megerősítik, és egy tükröt is állít ilyenkor a nő magának, amelyben megláthatja az évai valóját. Csak ezt sokan nem látják meg, mert nem tudják és nem akarják. Nem alázatot látok az emberek zömében, szelídséget, főleg egy nő részéről, aki az Igét hirdeti, hanem beképzeltséget és sértést. Istenről szólnak, de a lelkületükkel megalázzák őt. És általában mindig a nő az, aki a leghangosabb ilyenkor, és egyben a legmegalázóbb is, pedig ellentétesen neki volna szükséges a leghalkabbnak, legalázatosabbnak lennie, főleg az édeni vétség okán. De ezt nem tapasztalom, ezért említettem meg. Nem a nővel vagy férfival van bajom, sem rasszal, bőrszínnel, hanem az istentelenséggel, az önámítással, a hazugsággal.


Mindenki szembesülni fog az Igazsággal, hogy milyen káromló, istentelen módon szólt a szája, és milyen álnok módon érzett az ő szíve. És az lesz a pokol, de a véget nem érő. Higgy, amiben akarsz te is, de kérlek téged, ne szólíts engem meg többet, ha ezt nem tudod megcselekedni krisztusi erényekkel. Mert minden ilyen alkalommal, nyilvánvalóvá válik, ki milyen urat is szolgál, mert amilyen az Úr, olyan a szolga! Mélyen van az ember süllyedve a hazugságaiba, már az Isten hangjára sem figyelmez, süketté vált az ő füle. Lesz majd kínzó felismerés, hogy mit hitt igaznak, és kire mondogatta, hogy istentelen. Magam csak imádkozni tudok azért, hogy te is lásd ezt meg, amíg még tart számodra a kegyelem, és ahogyan az Úr is mondja, hogy fussatok ki belőle én népem, úgy te is fuss ki a hazugságokból.


Legyen meg a te hited szerint is!


Üdv.

2023. nov. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 anonim ***** válasza:
71%

#43 Drágám idejössz kötözködni és még Neked áll feljebb .


Máté 7:5

Képmutató! Vedd ki előbb a saját szemedből a gerendát! Akkor majd elég tisztán látsz ahhoz, hogy a szálkát is kivehesd más szeméből.


Amúgy meg ne haragudj, de sok szöveg. Túl nagy az egod még.


Jézus annyira szeret, hogy kereszt halált halt Érted. Legyen már elég a kegyelem.


Nyugodj meg ebben, Benne és dicsérd érte, hogy közösségben vagy Vele. Ő a legjobb Barátod akar lenni.

2023. nov. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 anonim ***** válasza:
39%

Legyen meg a te hited szerint is!


A Szent Lélek akarat legyen meg!


Üdv.

2023. nov. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 anonim ***** válasza:
100%

"Nem a nővel vagy férfival van bajom, sem rasszal, bőrszínnel, hanem az istentelenséggel, az önámítással, a hazugsággal.



Mindenki szembesülni fog az Igazsággal, hogy milyen káromló, istentelen módon szólt a szája, és milyen álnok módon érzett az ő szíve. És az lesz a pokol, de a véget nem érő. Higgy, amiben akarsz te is, de kérlek téged, ne szólíts engem meg többet, ha ezt nem tudod megcselekedni krisztusi erényekkel. Mert minden ilyen alkalommal, nyilvánvalóvá válik, ki milyen urat is szolgál, mert amilyen az Úr, olyan a szolga! Mélyen van az ember süllyedve a hazugságaiba, már az Isten hangjára sem figyelmez, süketté vált az ő füle. Lesz majd kínzó felismerés, hogy mit hitt igaznak, és kire mondogatta, hogy istentelen. Magam csak imádkozni tudok azért, hogy te is lásd ezt meg, amíg még tart számodra a kegyelem, és ahogyan az Úr is mondja, hogy fussatok ki belőle én népem, úgy te is fuss ki a hazugságokból."


Na, én kifutok ettől a szövegtől és ha nem gond nem is tudok Veled közösséget vállalni itt sem és privát üzenetben sem. Neked, ahogy elnézem nem lehet tanácsot, segítséget adni... Csak az a kérdés,akkor miből gondolod, hogy Te tudod a tutit és csak Te adhatsz... pl. Szent Szellemről. Mert ugye Ő miatta kötöttél belém.... nem először.


2 Kor. 3:17


mivel az Úr a Szellem, ahol pedig az Úr Szelleme, ott a szabadság!


Érdemes elolvasnod 14-től 🫶

2023. nov. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 anonim ***** válasza:
39%

Minél több emberrel beszélek, akár személyesen, akár online, úgy döbbenek rá, szemebsülök vele, hogy az emberek zöme lélekben romlott, kegyetlen. És ami fáj a lelkemnek, hogy ilyen lelkülettel Istent a szánkra vesszük. Ez az Istenkáromlás. Nem tudom, mennyi igazabb lelkületű maradt ezen a Földön, de nagyon kevesen vannak, de itt is megmutatkozik az Atya hosszútűrése, kegyelme. Ami itt írtál nekem, örültem volna, ha privát formába teszed meg, hiszen így kerestelek meg magam is téged emberi hangnemben.


Legyen meg a hited szerint neked is! Imádkozom értünk!


A Szent Lélek akarata legyen meg!


Üdv.

2023. nov. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 anonim ***** válasza:
39%

Nekem nincs ilyen bajom az emberekkel, amit Te tapasztalsz.

Jézus Krisztus a napom, csak Őt látom Mindenkiben, akikkel összekapcsolt 22 év alatt.

Sok népe van, nem támadnak rám.

Kivéve itt a gyakorin...


Hiba sajnos a Te adásodban van.

Ti.aki Istentől van csak az hallgat rám.


Tudom Kinek hittem és Kit követek, ebből a kegyelemből nem tudsz kidisputálni Te sem. Feltétel nélküli kegyelmét élvezem a Mennyei Édesapámnak.


Neked még újonnan kell születned, hogy bejuss Isten országába.

Ehhez nem mástól kell elvárnod, hogy szeressen, hanem Neked kell szeretni.


Ha adhatnék továbbiakban tanácsot keresd Jézussal a közösséget inkább és majd ha már Te is megmentett leszel, akkor gyere vissza ide menteni.


Áldjon az Úr és örizzen szüntelen Tégedet !

2023. nov. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 anonim ***** válasza:
39%

Legyen meg a hited szerint !


A Szent Lélek akarata valósuljon meg!


Üdv.

2023. nov. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 A kérdező kommentje:
Valahogy nagyon más irányba ment el a dolog mint amire számítottam. Bibliai részletekre hívatkoztatok és hitvitát folytattok. Nekem ott bukik a dolog hogy ha a világot teremtettek akkor miért pont isten? Miért nem lehet hogy valaki teljesen más ? Hirtelen elkezdett tágulni az univerzum valaminek a hatására de itt nem értem hogy miért gondoljátok hogy isten volt az. Lehet hogy csak egy olyan fizikai hatás álltal történt amit nem ismerünk. Azt szeretném hogy fejtsétek ki az érvet hogy miért gondoljátok hogy pont istennek köszönhető ez nem pedig valami másnak.
2023. nov. 22. 05:13
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!