Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem keresztények, milyen...

Nem keresztények, milyen vallásban hisztek?

Figyelt kérdés
Magyarországon milysm arányban vannak a vallási kisebbségek?

nov. 18. 17:52
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:

Olyan nagyon nem más a táltos hit, mint a judeo-keresztény vallásosság. Jelenése könyve az egy jóslat, egy mindent eldöntő háború jóslata. Jézus is gyógyít kézrátétellel.


Ami a magyar monda és mese világban eltérő az a tündérmesék dominanciája (Tündérszép Ilona és egyebek).

dec. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
Istenben hiszek, nem vallásban. Nem tudhatjuk, hogy mi van az általunk ismert világon túl, sőt igazából azt sem, hogy ez mi. A vallások csak ahatalom kiszolgálói voltak, és én mindennemű mások feletti hatalmat elítélek. Élj úgy, hogy ne árts másnak és légy szabad. Ez az én hitvallásom.
dec. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:

Fentebb a 32-es kommentelő igazul jelentette ki. De nem magától, mivel nem emberé a dicsőség! Végre valaki, aki ugyan ezt jelenti ki, hogy Isten nem vallás és sosem volt. Viszont milyen érdekes, hogy amikor Általuk magam erről teszek bizonyságot szüntelen, akkor lepontoznak, amikor más írja, az elfogadott.


Annyi hozzá az Igazság, hogy nekünk ahhoz nincsen közünk, hogy mi húzódik meg - ha egyáltalán meghúzódik - a jelen világunkon túl. Az csakis a Teremtő Atyára tartozik, nem emberre. Ez rajtunk túlmutat. Krisztus elmondja, mi is a mi fő feladatunk. Az, hogy megismerjük az Atyát, és a Fiút, akit az Atya elküldött. Hogy a Szent Lélekben fürdőzzünk, mint gyermekek, és cselekedjünk! Törjük meg a kenyeret és maradjunk állva a próbák alatt. Ez az ember egyetlen igaz dolga, mégis érdemes megnézni, mit is tesz ma az emberek zöme, főleg Istenre hivatkozva! Ha valaki azzal van elfoglalva, hogy mi van a világunkon túl, az miként cselekszik az Igazságban? És ilyenkor a kíváncsi elme elkezdi falni a tudományos fantasztikumokat, a rengeteg világi információt, és egy olyan masszát ollóz össze, hogy abból mondhatni meg nem menekül. Mert szabad akaratot kapunk és érdeklődést is, de ez a kíváncsiság majdnem mindig a test felé billen, nem pedig a Lélek felé. Ahol kutat az ember és amit, azt szolgálja, az iránt érdeklődik, a többi pedig képmutatás.


Igen, ez igaz volna, hogy élj úgy, hogy ne árts másnak és légy szabad. De ezt az emberek zöme saját akaratból keresi. De a test vágya, ami felé az vezet az nem szabadság és boldogság, hanem börtön és kárhozat! Sokan hiszik, hogy boldogok és szabadok, de valójában olyanok, mint a Mátrix filmben is: gépre kötve mély katatóniás álomban léteznek egy fiktív valóságban, amit Igazságnak hisznek. A legtöbb ember nem is tudja, hogy az a film is róla szól. Krisztus elmondta, hogy csak az lehet szabad, aki az Ő szavát megcselekszi. Elmondta, hogy ő szelíd és alázatos szívű, és ha mi is ilyenek leszünk, akkor nyugodalmat találunk. De ezt senki magától meg nem cselekszi, csakis a Szent Lélek segedelmével.


Azt írod befejezésként, hogy ez a te hitvallásod. De ha ez a tiéd, ha tiéd az érdem, akkor hol van ebben Isten akarata? Mert minden jó és igaz adomány, kincs az Atyától való, felülről, akiben nincsen a változásnak árnyéka, ahogyan meg is íratott. A hite az embernek Istenben sem magától való, hanem Tőle ajándékként. Így az emberben semmi jó és igaz nincsen, hacsak azt nem kapja meg Tőle. Az, hogy valaki Benne hihet, az nem az az ember érdeme, mivel Krisztus mondja, hogy ő választ, nem mi őt. Tehát ez nem a te hitvallásod, hanem ez Tőle eredő bizonyság, amit te elfogadsz lélekből. Ezeket Ő sugallja, ő jelenti ki valaki lelkébe. Az ember az Akaratáról csupán bizonyságot tesz. Ennyi a dolgunk. Aki Istenben él és cselekszik, ott már nincsen ÉN. Ott már Isten akarata az első.


Legyen meg a hitünk szerint!


A Szent Lélek akarata valósuljon meg!


Üdv.

dec. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
#33: A 32-est se pontozták fel. Téged pedig azért pontoznak le, mert kinyilvánítasz olyat, ami nem bizonyított. Atyáról, fiúról, szentlélekről meg egy csomó olyanról beszélsz, ami a keresztény egyház bálványai, miközben azt mondod, hogy nem tudhatjuk mi van odaát. Ez önellentmondás. A meterialisták legalább megpróbálják konkrét bizonyítékokkal alátámasztani az állításukat, de amit te írsz, az egy fiktív hitrendszer, minden bizonyíték nélkül. Mért tételezed fel, hogy létezik a szentlékek? Nem szükséges. Isten anélkül is létezhet, már ha lézetik, mert az is lehet, hogy nem létezik. Semmire sincs bizonyíték. Még arr sem, hogy ez a világ létezik, még ha a materialisták ez állítják. Lehet, hogy ez is csak a tudat kivetülése. Bármi lehet, sem pro, sem kontra nem lehet bizonyítani semmit. Ezért van a hit, ami viszont csupán feltételezés. Emberek vagyunk, ezért nem vagyunk alkalmasak arra, hogy felfogjuk a világmindenség mibenlétét. Ez tudom, hogy fáj sokaknak, ezért kinyilvánítanak dolgokat, de azzal csak egoistává válik az illető, nem pedig böccsé.
dec. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:

34: Nem tudom, miként működik ez a pontrendszer, átláthatatlan, de nem érdekel. A soraidból még a testi felfogás árad. Érteni akarsz, és ez a gond. TE akarsz, nem hagyod, hogy Isten munkálkodjon benned. Így nem fogsz élni lélekből.


Le lett írva korábban, ha valaki veszi ahhoz a merszet, hogy pontozza az embertársát, akkor az ítél! De ember nem ítélkezhet, csakis Isten. Ezért nem járok magam már így el, mert ki vagyok, hogy magam döntöm el, a másik ember véleménye mennyit is ér?


Hogy ők engem lepontoznak az az ő cselekedetük! Innen tudom, így kapok róla bizonyságot, hogy Kit szolgálok és Kinek az akaratát cselekszem, mert a világ megutál és lepontoz! Majd pontosan ember dönti el, hogy amit szólok az igaz vagy sem. Azért, mert lepontoznak az nem azt jelenti, hogy igazuk van! Dehogy van, csak nem élik ezt meg lélekből. Naivan és tudatlanul hiszik, hogy a többségnek igaza van. Ha tudnák, hogy Kikből szólom és mit írok, mondok Általuk, akkor nem lepontoznának, hanem ezt örömmel vennék, megköszönnék Istennek. De ez a világ nem erről szól, és ezeknek szükséges meglennie. Az emberek zömének semmi köze nincsen Istenhez, ezért sem értik, amiket írok, akár magam is vagy mások. Az érdem nem a magamé, hanem Lélek mindörökké!


Nekem adatott bizonyság, hogy amiket szólok, az igaz! Állandóan csak bizonyságra vágytok, de így miként hihettek ti Istenben? Pontosan hogy ti hisztek a legtöbben a bálványokban. Amiket magam kijelentek, az azok ellentéte. De könnyedebb felületesen szemlélni, mint lélekből megítélni. Az egoista az, aki hiszi, hogy nála a tudás, de amiről szól az hazugság! Az emberek zöme magát emeli fel, nem Istennek ad méltatást. Amiket magam kijelentek Általuk, azokról nekem vannak személyes megéléseim. És hálát adok Nekik, hogy támadtok ennyien, mert így lesz teljessé, amit Krisztus mondott az üldözésről. Nem veszitek ezt észre? Minél inkább pontoztok le, annál inkább ismeritek el az Igazságot. Ima a kivételekért, a többesszám kapcsán. Nekem nem kell! senkinek sem bizonyítanom, mert Istennek felelek meg, nem embernek. De hamarosan majd meglepődtök sokan, és ott lesz ám sírás meg fogcsikorgatás, hogy sokan mit hittetek Igazságnak, de az hazugság volt és önámítás. De mutogatni már nem lehet, mert el lettek ezek mondva, de nem kellettek.


Legyen meg a hitünk szerint!


A Szent Lélek akarat legyen meg!


Üdv.

dec. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:

Szabad-e kritika alá vonni Jézus tanításait?

1. Mártíromság: Keresztbefeszítés: Krisztus visszautasította a megmenekülést a kínhaláltól. Szent Péternek megjelent és azt mondta forduljon vissza Rómába és haljon mártírhalált. A mártírok nagy része elkerülhette volna az igazságtalan kínhalált, de kvázi hagyta magát.


2. Részleges aszexualitás. Csak egyház előírta szabályos házasság után, csak gyereknemzésre irányuló nemi aktus megengedett.


3. Az önvédelemről való teljes lemondás (Gecemáni kert).


4. A politikai, nemzeti közösség ügyeivel szemben közönyös, ráhagyja azt a „császárra”, egy leigázó politikai entitásra.


5. Az utódnemzésről való teljes lemondás (ezzel gyengíti közösségét, pláne ha példaképként tekintenek rá)

dec. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
ATEIZMUS.... b..meg
dec. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
37#, tessék?
dec. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:

tessék? válasz:


köhömm:


sok lŐszer

sok gyerek

nagy magyar szív...


a többit csak megvesszük valahogy

dec. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 oldboys73 válasza:
Meg vagyok keresztelve, de sosem gyakoroltam a vallást. Az iszlám vallás viszont érdekelne.
dec. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!