Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztényeknek be kell...

A keresztényeknek be kell tartaniuk a mózesi törvényeket (az összeset), vagy Isten meggondolta magát?

Figyelt kérdés
nov. 21. 12:21
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
90%
Nem meggondolta magát, hanem az emberiséggel az Új szövetséget kötötte. Az Ószövetség azzal a zsidó népcsoporttal köttetett, akiktől később a Messiás származott.
nov. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
78%

Máté 5:17

Jézus és a Törvény

„Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy érvénytelenné tegyem a Mózesi Törvényt, vagy a próféták tanítását! Ellenkezőleg, azért jöttem, hogy beteljesítsem!

nov. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Na, most akkor melyik?
nov. 21. 14:12
 4/23 anonim ***** válasza:
70%

Kedves kérdező ha magyar állampolgár vagy akkor rád nem vonatkoznak Ausztria törvényei.

A törvény nem az igazért van...

Ha hiszel Krisztusban és nem test szerint hanem Lélek szerint jársz akkor teljesül benned a törvény igazsága. Ami a szeretet.


Senki nem üdvözül a törvény megtartása által hanem csak Krisztusba és az ő megváltásába vetett hit által. Amely által részesülünk Istennek erejéből és természetéből, hogy új életben járjunk.

nov. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
76%
A mózesi törvény a zsidókra vonatkozik, a újszövetségi törvények pedig a keresztényekre.
nov. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Kerdező, be tudod tartani a Mózesi törvényt? vagy csak be akarod tartani?

Ne próbáld saját erőből mert nem fog menni.



Azt gondolom ezt más megközelítéssel szükséges értelmezni:


Róm 7:12 Így tehát a Törvény szent, és a parancs is szent, igazságos és jó.


1Tim 1:8 Tudjuk, hogy a Törvény jó – ha valaki törvényesen használja,

1Tim 1:9 annak tudatában, hogy nem az igaz számára szabnak törvényt, hanem a törvénytelenek és engedetlenek számára, az istentelenek és bűnösök, a szentségtelenek és közönségesek, az apa-, anya- és embergyilkosok,

1Tim 1:10 a paráznák, homoszexuálisok, emberkereskedők, hazugok, hamisan esküvők számára, és ha valami más még szemben áll az egészséges tanítással



Az alábbi Igeversekben olvasható a törvényt Isten ideiglenesen felfüggesztette, és az általad említett szavai Jézusnak is igazak mert azt mondja nem eltörölni hanem betölteni jött.


Ef 2:15 a parancsolatoknak rendeletekben adott törvényét hatályon kívül helyezte, hogy magában a kettőt egy új emberré teremtse azzal, hogy békességet csinál,

Ef 2:16 s mindkettőt egy testbe foglalva a kereszten át kiengeszteli Istennel, miután önmagában az ellenségeskedést megölte.


Az Újszövetségben Isten Szelleme felirja a törvényt a belső emberbe az ember szellemébe ez az Újszövetség egyik jellemzője:


Jer 31:31 Íme, eljőnek a napok, azt mondja az Úr; és új szövetséget kötök az Izrael házával és a Júda házával.

Jer 31:32 Nem ama szövetség szerint, amelyet az ő atyáikkal kötöttem az napon, amelyen kézen fogtam őket, hogy kihozzam őket Egyiptom földéből, de akik megrontották az én szövetségemet, noha én férjük maradtam, azt mondja az Úr.

Jer 31:33 Hanem ez lesz a szövetség, amelyet e napok után az Izrael házával kötök, azt mondja az Úr: Törvényemet az ő belsejükbe helyezem, és az ő szívükbe írom be, és Istenükké leszek, ők pedig népemmé lesznek.

Jer 31:34 És nem tanítja többé senki az ő felebarátját, és senki az ő atyjafiát, mondván: Ismerjétek meg az Urat, mert ők mindnyájan megismernek engem, kicsinytől fogva nagyig, azt mondja az Úr, mert megbocsátom az ő bűneiket, és vétkeikről többé meg nem emlékezem.



Luk 10:25 Íme, felállt egy törvénytudó, s hogy próbára tegye őt, megkérdezte: - Mester, mit tegyek, hogy örököljem az örök életet?

Luk 10:26 Ő így szólt: - A Törvényben mi áll? Hogyan értelmezed?

Luk 10:27 Az ezt válaszolta: - „ Szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből, teljes erődből és teljes értelmedből”, és „embertársadat, mint saját magadat!”

Luk 10:28 Jézus erre azt mondta neki: - Helyesen feleltél! Tedd ezt, és élni fogsz!



Róm 13:10 A szeretet nem tesz rosszat az embertársnak: a Törvény teljesítése tehát a szeretet.

nov. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
57%
Ezt a kérdést már én is feltettem. A keresztények saját kedvük szerint válaszolnak erre. Van olyan keresztény aki azt mondja be kell tartani, más keresztény meg hogy egyáltalán nem. Van aki szerint csak a Tízparancsolatot és megint más keresztények szerint valamilyen elképzelés szerint bizonyos törvényeket.
nov. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 munyamunya ***** válasza:

6os,

Nyilván az embertárssal való emberséges bánásmód megfelel a törvény egyik felének: szeresd felebarátod mint magadat. Azonban mi a helyzet a másik felével, az Isten teljes erőből való szeretetével, ez vajon mit takar? És melyik törvényről beszél Jeremiásnál, amit a szívbe fog beírni? Szerintem nem állítja, hogy új törvényt ad, hanem hogy a módszer fog változni, ami által az Isten megcselekedteti a már meglevő parancsolatokat az emberrel (habár kizárólag Izrael és Júda házáról beszél, de vegyük úgy, hogy ez a tanítás mindenkinek szól).

nov. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

7

Ehhez nyugodtan hozzaveheted, hogy vannak olyan kereszteny egyhazak, (filozofusok, teologusok) amely szerint a Biblia nem Isten szava.

Es nem teljesen "kedvuk szerint valaszolnak erre", hanem aszerint, amit az o egyhazuk tanit.

nov. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

"Es nem teljesen "kedvuk szerint valaszolnak erre", hanem aszerint, amit az o egyhazuk tanit."


Akkor úgy mondom hogy az egyes keresztény egyházak saját kedvük szerint válaszolnak erre és nagyon eltérőek a válaszok. Mondjuk ha belegondolunk vicc kategória hogy a keresztények azt sem tudják eldönteni mi vonatkozik rájuk a saját szent könyvükből.

nov. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!