Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztényeknek be kell...

A keresztényeknek be kell tartaniuk a mózesi törvényeket (az összeset), vagy Isten meggondolta magát?

Figyelt kérdés
2023. nov. 21. 12:21
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Sejtetések???


Az Igéből irtam a válasz nyiltan nem homályosan rejtvényeket feladva......Valami fogalmam azért csak van mivel tanulmányozom a Bibliában leírtakat köszönöm a válaszod.

2023. nov. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 munyamunya ***** válasza:

21es,

Igeverseket sokféle módon lehet értelmezni, ezért egy beszélgetésben célszerű kifejteni ezeket. Azt gondoltam, neked is van arról saját gondolatod/tapasztalatod, hogyan lehetséges szeretni a Teremtőt, mit takar az a bizonyos "engedelmesség", de ha nincs, az se baj.

2023. nov. 24. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 Jégszív ***** válasza:

Gyertek hozzám mindnyájan, akik elfáradtatok, s akik terhet hordoztok – én megkönnyítlek titeket. Vegyétek magatokra igámat, és tanuljatok tőlem, mert szelíd vagyok és alázatos szívű, s megtaláljátok lelketek nyugalmát. Az én igám édes, és az én terhem könnyű.”

/Mt. 11. 28-30./


Állítólag ezt mondta az ismert klasszikus...

2023. nov. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 szp72 ***** válasza:
100%

Jézus nem megszüntetni akarta a törvényt, hanem tökéletesíteni. Vagyis a törvény minden egyes betűjét be kell tartani, amennyiben az szükséges.


Természetesen senkinek sem kell olyanokat betartania, ami nem rá vonatkoznak. Például a férfiaknak a nőkre vonatkozót.


A mózesi törvények jelentős része már Jézus idejében is elavult, vagyis azért nem kell betartani, mert már mások a körülmények. Például Jézus aligha hordott magával ásócskát, hanem bizonyára árnyékszékre járt. Mindazonáltal a törvény szelleme a higiénia kötelez.


A magasabb rendű parancsok szükséghelyzetben felülírják a kevésbé fontosakat. Például a gyógyítás, a segítés fontosabb, mint a szombati pihenés.


Valójában egyetlen parancs van: Szeresd Istent és embertársadat! Ez a törvény és a próféták. Minden más csak ennek a kibontása.


A keresztények azért nem tartják meg a mózesi törvények jelentős részét, mert betűjük szerint már elavultak illetve nem rájuk vonatkoznak. Például nincs értelme már bárányokat áldozni, mert Jézus megváltása megtörtént. Nincs értelme körülmetélkedni, mert az a zsidóság elkülönülését és összetartását szolgálta. Stb.

tegnapelőtt 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!