Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek egy dohányos...

Szerintetek egy dohányos követheti tiszta szívvel az Urat és at Atyát?

Figyelt kérdés

2023. nov. 22. 16:13
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
58%

Sosem értettem mi ez a boszorkányüldözés a bagósokkal kapcsolatban. 50 évvel ezelőtt mindenki rágyújtott mikor kisétált a templomból / gyülekezetből / imaházból.


Most meg már hirtelen ez a hitetlenség csimborasszója.


Inkább az a kérdés, hogy a TE bűnöddel követheti-e valaki tiszta szívvel Jézust.

2023. nov. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
73%

Tiszta szivvel nem mivel ha kipróbálod, nem tudod egykönnyen eldobni.

Vagyis ez egy kötelék ami rabságra rendel, hogy füstölj állandóan.

Viszont ha szorosan köbeted az igazságot az szabaddá tesz.

Egyébként nem nagyobb bün a cigi mint a falánkság vagy az alkohol.

Talán egydormán káros mindegyik és megröviditi az életet.

2023. nov. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
27%
11-dik Ne dohányozz!
2023. nov. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Két zsidó tanítvány azon vitatkozik, hogy a Tóra olvasása közben szabad e dohányozni. Nem tudnak megegyezni, ezért úgy döntenek, hogy elmennek a rabbihoz, hogy őt is megkérdezzék erről. Elindulnak hát a rabbihoz, és az egyik tanítvány fel is teszi neki a kérdést: „Rabbi! Kérlek mondd meg nekem, szabad-e a Tóra olvasása közben dohányozni?”

A rabbi erre ezt felelte: „Fiam, tudhatnád, hogy a Tóra olvasása közben tilos dohányozni!”

Ezzel útnak is eresztette a rabbi a két tanítványt, de út közben egyszer csak megszólal a másik, és ezt mondja: „Te figyelj már! Nem jól kérdezted meg a rabbit. Menjünk ismét vissza hozzá, de most én kérdezek!” Visszament hát a két tanítvány, de most a másik tette fel neki a kérdést: „Rabbi! Kérlek mondd meg nekem, szabad dohányzás közben a Tórát olvasni?”

„Persze fiam. A Tórát mindig szabad olvasni, még dohányzás közben is.”

2023. nov. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%
14 Ez remek poen! Es mutatja, hogy a zsidok mennyivel intellektualisabbak a goyimnal.
2023. nov. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
46%

Én is óránként meggyújtom a szent füstölőt és bemutatom az Úrnak a füst áldozatot.


Remélem egy nap megszabadít a dohányzás börtönéből is.

2023. nov. 23. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
27%
Igen, de nem sokáig. Egy idő után túl nagy lesz benne a tisztaság és eltaszítja magától az önmérgezés szokását. Jómagam még nem láttam ilyen embert. Mindenki lerakja mielőtt tiszta szívű követőnek lehetne nevezni, mert nem bírja elviselni a terhet, amit az ad, hogy a bolygóját, társait mérgezi.
2023. nov. 23. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
53%

#13 nem dohányzom. Aki más hitét kétségbevonja azért mert annak van egy látható rossz szokása (vagy bűn, ahogy tetszik) az biztos olyan ember, akinek amúgy nincsen bűne.


Vagy farizeus.

2023. nov. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!