Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten talán az ördög?

Isten talán az ördög?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyon sokat gondolkoztam mióta több kereszténységről szóló filmeket nézek.


A gondolatom a következő;


Egy filmben elhangzott az a mondat, hogy; "A szenvedéseiden keresztül jutsz közelebb Jézushoz."

Most amit láttam filmet, abban egy apáca látni szeretné férjét, Jézust, ezért bántotta magát korbáccsal.

És nagyon sok ilyen film van amiben az van, hogy azért bántsák magukat az apácák, hogy lássák Jézust.


Az ördöggel annyira nem vagyok tisztában, de ha jól emlékszem egyszer láttam egy videót amiben az van, hogy; "Ha engem látni akarsz, nem kell magad bántanod, csak szólíts!"


Ha Isten és Jézus olyan jó és Szent ugye... miért akarják, hogy bántsd magad? Miért akarják, hogy fájdalmat okozz magadnak?



Nem is tudom, hogy fogalmazzak de ha Isten és az Ördög külön-külön személy lenne, az az civil emberek mint mi. Az ördög nekem közvetlenebb lenne. Vagy ahogy az előbb írtam, hogy fájdalmat kell okozni magadnak. Olyan mintha Jézus egy perverz lenne, aki szereti ha bantod magad és ha végeztél, csak utána kapod meg a jutalmat.


Én nem vagyok egyáltalán hívő, se sátánista. Én hiszem, hogy a Jó és a Rossz létezik. De mostanában a Rossz dominál. (háború stb.)


Vagy mi van ha Isten és az Ördög egy?



nov. 28. 16:24
 1/9 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
80%

Ne filmek alapján fejleszd a teologiai tudásod...


Nézd, azzal ha ostorozza magát valaki nem látja Jézust. Max ha annyira meg veri magát hogy hallucinál.

A keresztény vallás nem várja el senkitől hogy magát szenvedtesse, hanem hogy kibirja a szenvedéseket amik a vallással járnak. Mondjuk ókori Rómában az üldözést, vagy a mostani üldözést, vagy azt hogy az ateisták hülyének nézik őket. Nem pedig azt hogy egy ostorral csapkod magad.

nov. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
28%

"Vagy mi van ha Isten és az Ördög egy?"

Ez bizonyos értelemben igaz.


Isten nem kívül van a dolgokon, hanem minden Ő.

Semmi sincs Rajta kívül.

Mind a részei vagyunk.

Mintha a tengerben lenne egy gonosz csepp és lenne egy csomó jó csepp, mind különböznek, de mind a tenger.

Mindannyian részei vagyunk a Teremtőnek.

nov. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
0%

Szerintem Isten teremtette a rosszat is, de ő attól még szent mert akkor nem lenne mindenható, és az ördög csak kitaláció mert az emberek a gonoszak.

Isten örök, és a sok szenvedés amin keresztül ment, mindig emlékeztette erre, ebből lett a gonosz rossz.

nov. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%
Azon gondolkodj el inkább, hogy unalmadban miért ilyen dolgok jutnak eszedbe!
nov. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően az ember nem szereti a szenvedést, különösen azt, aminek nem látja értelmét. Erre a vallásnak is válaszolnia kellett, hogy miért van ez így, így jöttek az olyan szövegek, hogy minden szenvedésből Isten valami jót hoz ki. Erre egy válasz az aszkézis, hogy azért élnek emberek lemondó életet, adják fel magukat, kínozzák magukat, hogy közelebb kerüljenek Istenhez. Pedig Jézus nem volt aszkéta, nem kínozta magát, a kereszthalált is csak a megváltás miatt vállalta.
nov. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem. Hanem az ördög egy hajléktalan egy Isten. Az Isten pedig egy hajlékkal rendelkező egy Isten.

Na most az van, hogy két Isten nem lehet egy Isten. Ezért az ördög be lett engedve a világba és a világ fejedelme lett. Csak kicsit túlzásokba esett. Ezért, hogy csak egy Isten legyen, jött a Jézus krisztus és így lett védve a föld lakója az ördög csínytevéseitől.

Magyarán az ördög nem Isten. Hasonló hozzá, inkább anti-isten. De míg Istennek van teste a jézus Krisztusban, addig az ördögnek nincs konkrét teste, ám minden testbe be tudja fészkelni magát az agytekervényekbe, hogy őrületbe kergesse az embert, aki képtelen Krisztusban megnyugvást találni.

nov. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Komputer
nov. 29. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A katolikus hitrendszernek vannak sarokkövei. Az apáca fontosabbnak tartotta az alázatot Krisztis követésében vállalta a szenvedést hogy mégmagyobb alázattal tudja szemlélni az életet.


A test kivánalmai visszaszoritásával a lélek veszi át a test felett az irányotást. A test kivánalmai visszaszuritja a lelket.


A szenvedés kulcsszó abban hogy az emberek elfordulnak a kereszténységtől.


Isten viszont az eredményekre teszi a hangsúlyt. Ami éppen történik annak a jóságos eredménye a fontos. A szenvedés egy próbakő, mennyire tartasz ki Isten mellett?


Fordítsuk meg a példát hívő ember lesz az, akinek mindene meg van hatalma gazdagsaga? Nem. Épphogy azok robbantanak ki háborúkat mert még több gazdagsag kell. /ez volt a gyarmatosítás és ez a mai USA törekvése/


Szumma, inkább ostoroztassa meg magát mindenki hogy alázatot tanuljon, mint hogy rálépjen a még több kell dölyfös magamutogató, hivalkodó, háboruzó életmódra.


Inkább mindenki ostorozza meg magát hogy érezze életében egyszer az alázatot, mint dölyfösen végig vitatkozza az életét, haboruzzon.

nov. 29. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 IstenGyermeke1 ***** válasza:
A filmekben olyan mértékű teológiai hülyeségek vannak... Miért veszed az ilyeneket komolyan. Egyébként meg kismillió értelmesebb elfoglaltságot el tudok képzelni, mint hülye kérdéseket kiírni a gyakorira. Válassz egyet azok közül.
dec. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!