Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ehhez vajon mit szol Isten?

Ehhez vajon mit szol Isten?

Figyelt kérdés
Minden hétvégén szívok Kristályt (általában pénteken, de csak heti 1xer) Hétköznap hallgatom az evangéliumot hangoskönyvben, sokszor ha Jézusra gondolok kicsordul a könnyem, eljárok vasárnaponként Istentiszteletre és úgy fogom fel a kábítószert, hogy minden egyes alkalom után a fejlődésemet segíti elő az istennel való kapcsolatban . nem vagyok függő, de az elmúlt 3 hónapban minden hétvégén rosszalkodtam. Isten vajon direkt nem avatkozik közben? Vajon a pokolra kerülök?

nov. 30. 10:33
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
úgy érzem, Isten csak a legkeményebb harcosait küldi csatába a gonosz ellen
nov. 30. 10:40
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Most akkor Jézust választod és engedelmeskedsz az Igének ? Vagy még beengeded a farkas egyik lábát?


Galatákhoz 5:24

A kik pedig Krisztuséi, a testet megfeszítették indulataival és kívánságaival együtt.


Törekszel arra, hogy szent legyél... semmi ne legyen Benned, ami a gonosztól van.


Jelenések 7:14

És mondék néki: Uram, te tudod. És monda nékem: Ezek azok, a kik jöttek a nagy nyomorúságból, és megmosták az õ ruháikat, és megfehérítették ruháikat a Bárány vérében.


Légy áldott!

nov. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 ...Laci ***** válasza:
85%

Kedves Kérdező!

Sátán 4 nagy kísértése:

Dohányzás, ital, kábítószer, szexuális erkölcstelenség. Ha valóban a legkeményebb harcos akarsz lenni, akkor ezeket száműzöd.

A függőség nem azt jelenti, hogy milyen gyakran nyúlsz bármelyik után, hanem hogy nehézséget okoz-e, ha mégsem tudsz élni valamelyikkel az adott időben. Ha a válasz igen, akkor függő vagy.

nov. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%

Mit szól hozzá Isten?

Isten jó fej. mit szólna vajon hozzá? Nem szólna bele. Az ember ilyen különleges lény. Szabadon meg tehet bármit. Isten mindent megenged. De a következményeket nem fogja vállalni a tetteidért. Bűneidért pedig Jézus szenvedte el a következményeket a keresztfán.


Emlékszem, amikor 18 évvel ezelőtt elkezdtem füvezni, akkor csak ilyen havonta egyszer füveztem. Egy év múlva már hétvégi program lett belőle. Aztán, amikor kicsit több időm és pénzem volt és még unatkoztam is, már naponta tekertem a spanglikat. Akkoriban pedig elfogadtam Isten létezését. Átálltam erre a herbál, kristály cuccosra, amikor még legálisnak számított. Hát tulajdonképpen nem tudom, mi volt a cigikben, de rendesen beálltam tőle. Leszoktam a fűről és rászoktam a herbálra.

Na aztán ekkorra lettem 24 éves. Elmélyűltem a saját felfogásom szerinti egy Istenben. Isten pedig meg is adta nekem, amiről álmodtam. Sosem volt barátnőm és családot is szerettem volna idővel alapítani. Mindig azt mondtam, nekem jogom van szívni, hiszen azt csinálok a pénzemmel, amit akarok és amúgy sincs asszony, aki megtiltaná. Nem tudtam letenni a cuccot. Mivel az asszonyt nem zavarta, noha sem nem dohányzott, sem nem ivott, ezért azt mondtam, majd , ha jön a gyerek, leszokom a cuccról.

Nem sikerült, de 25 évesen arra eszméltem, hogy jön a baba és én nem készültem fel. Azért 1-2 hétig már kibírtam cucc nélkül.

Isten megadta, hogy az asszony szeressen és, hogy a baba is egészséges legyen. De egy apa, amikor cuccozik, akkor hiába van a teste a családdal, a lelke, ki tudja, hogy hol van.

26-27 éves koromban láttam be, hogy nekem komoly segítségre van szükségem.

Pszichiáter, pszichológus, korházi kezelés, semmi sem segített. Valamennyire szebb időket, ilyen 40 napokat , talán 1-2 hónapot is sikerűlt elérnem az önsegítő közösségek látogatásával.

De mindig vissza estem és amikor vissza estem, akkor az hónapokig tartó szívogatás volt. Egy nap korházba kerűltem. Nem emlékszem, pontosan, hogy akkor magamtól mentem-e vagy pedig mentővel vittek be. Az asszony ugyanis mentőt és rendőröket hívogatott rám tehetetlenségében. A korházban egy egykori Jehova tanújával találkoztam, aki amúgy szakított a tanúkkal, de a Bibliát magával hozta a korházba. Ő az alkoholizmus rabja volt. Ő adta a kezembe a Bibliát és úgy tanulmányoztam, majd vettem sajátot. Azt az embert barátomnak mondom, mert bár rég nem beszéltem vele, de szívemben kedves ember, hiszen elsegített Jézus megismeréséhez.


Nem tudom látod-e a lényeget a történetemben? én is Isten keresése miatt próbáltam ki egy csomó tudatmódosító szert. És bár megláttam vagy felismertem Isten létezését, az oda vezető út olyan következményekkel járt, amikkel nem tudtam elszámolni. Isten pedig megadott mindent. Gyönyörű feleséget, egy okos fiút és okos kislányt, házat, lakásokat, kocsikat. de önmagamat elvesztettem.


Még hosszú út ált előttem, hogy valóban eljussak arra a pontra, 3 és fél évvel ezelőtt, a nyári napforduló napján, hogy végső elkeseredtségemben öngyilkosságra szánjam el magam. Percekre voltam a haláltól. És bár ismertem Jézust, addig a napig a térdem nem akaródzott meghajlani a nevére. Véletlennek tűnő apró tényezők vezettek el ahoz, hogy akkor, ott legyen a közelemben egy keresztény újság, amely emlékeztetett arra, hogy van megváltás még nekem is. Hát így rogytam térdre a szívemben, mert nem akartam meghalni. Pedig addigra válófélben voltam gyönyörű nejemtől és a legszánalmasabb alakként mindenemet eltékozoltam a kábítószer miatt.

Akkor, abban a pillanatban a kezdődő elvonási tünetekkor térdre rogytam és könyörögtem. jézushoz könyörögtem, akit a bibliából ismertem, de úgy könyörögtem hozzá, mint ha ő lenne az Isten, egyetlen megmaradt reményem az életben. Könyörögtem, hogy ne kelljen meghalnom, nem bírom ki még egyszer az elvonást.


És csoda történt, mert jelenlétet éreztem. Akkor ott már nem voltam egyedűl. Az elvonási tüneteim azonnal megszűntek és lepörgött előttem az egész életem. Minden elhibázott döntésemet pontosan láttam, ami oda vezetett. És tudtam, hogy mit kell tennem. Józanságot éreztem, szeretetet, megbocsátást és kegyelmet. A szívemben pedig hálát éreztem mert olyan élményt kaptam az Úrtól, amely örökre a szívembe vésődött. Krisztus él és a mai napig munkálkodik.


Ám még ez sem volt elég, mert 4 hónapra rá ismét vissza estem. De nem voltam egyedül és így el mentem másodszor is egy drogrehabra. Elváltam a nejemtől, de hála a Mester tanításainak megadatott, hogy úgy váálhassak el, ahogy azt illik. Nem küzdöttem egy ingatlanért sem, semmiért, csak a ma már negyed évszázados Toyota corollámat kértem, hogy látogathassam vele majd a gyermekeimet. Vissza kullogtam a szüleimhez és onnan mentem rehabra. A rehab után is vissza estem, igaz 7 hónapról. Ma pedig elmondhatom, hogy fél éve nem kellett már kábítószert fogyasztanom és hónapok óta alkoholt sem kellett innom.


Ma ott tartok, hogy pontosan látom , hogy az életemben a sátán hogyan üzemelt. Nem a pia vagy a drog az ördög legnagyobb játékszere, hanem a pénz. Vágyakat ültetett belém, melyek elérhetetlen vágyak voltak. Elkábított, elterelt az igazságtól, ami Jézus Krisztus. Végül pedig elérte, hogy bár már ismertem Jézust, mégis Júdás módjára elárulva a tanítást végezni akartam magammal.

De megváltást nyertem.


Nem mondom, hogy szokj le és ne szívogass. Tudom, milyen ez. Csak hétvégi program. Én azt mondom, hogy sose feledd el, hogy Krisztus nem kábszerezni tanította az embereket. Nem inni és enni tanította az Úr az embereket, hanem együtt evett és ivott a bűnösökkel és így terelte őket Isten országába. Jézus pedig példát adott. Én tudom magamról, hogy számomra ez az út járhatatlan. Az én utam a józanság Krisztusban.


Ma pedig nem panaszkodom. Bő 3 éve vett az Úr alaposan kezelésbe. Nekem fájt, amikor lecsapkodta a vadhajtásokat rólam. De a gyermekeimmel jó a kapcsolatom és hálás vagyok, amiért az Úr meghallgatta az imáimat és bölcsességet adva a volt nejembe életerős gyerekeket nevel belőlük Ausztriában. 10 és 7 évesek, de már 3 nyelven beszélnek folyékonyan. Ez valami csoda. Mellesleg kitűnő tanulók.

A volt nejemmel a viszony barátinak mondható. A munkahelyem izgalmas, csodás, bővelkedőben van a bankszámlám. De ami a legjobb, hogy vannak emberek a közelemben, de ha magam vagyok sem vagyok már egyedül.

Szüleim élnek. Még mindig náluk dekkolok. Rájöttem, jobb kihasználni az időt az ősökkel.


Vedd ki a történetemből, ami neked hasznos, a többit pedig hagyd. Én nem kövezlek meg azért, mert beszívsz. És az vesse rád az első követ, aki soha semmiben sem vétkezett.

nov. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

#4 ilyen az amikor valaki imád ömlengeni magáról, hogy ő aztán már ANNYIRA követi Krisztust, hogy húde.


te farizus...

nov. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 IstenGyermeke1 ***** válasza:

Kedves Kérdező!

A tudatmódosító szerek az ellenség egyik leghatékonyabb eszközei. Azt mondod, nem vagy függő? Próbálj meglenni nélküle 90 napig, ha sikerül, jól mondod, ha nem mégiscsak függsz tőle, mi nem egy kellemes dolog. Nekem kicsit több, mint 2 évig tartott felismernem az önkielégítés-függőséget magamban.

Egy súlyos tévedést vélek felfedezni az álláspontodban. A tudatmódosító szerek AKADÁLYOZZÁK AZ ISTENNEL VALÓ KAPCSOLATOT.


Miért is rossz a függőség? "Minden szabad nekem, de nem minden hasznos. Minden szabad, csak ne váljak semminek rabjává." (1Kor 6, 12). A kábítószer (és még millióegy dolog) a rabjukká tesznek. Befolyásolják a döntéseidet. Isten szabadságot ígér Szentlelke által. Ha adhatok egy tanácsot, sürgősen tedd le a füvet, mert még nagyon meg fogja keseríteni az életedet.

Én személy szerint több, mint 3 éve függök az önkielégítéstől. Nem tudok szabadulni, mert elutasítom Isten segítő Lelkét. Testvérem, légy szabad!


"Az Úr áldjon meg, védelmezzen meg minden rossztól; és vezessen el az örök életre!" (Valahonnan a Liturgia Horarum-ból)

dec. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

6# Állj ellen az érzésnek.

Vagy mondd "neki", hogy Jézus vérén meg lettél váltva.

Vagy azt, hogy keresztre feszítem a testem !

Ahogy az 1# hozzászólás írja.


Légy szabad !

dec. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Semmit. Egy kábítószeres vallásoskodó világi ember vagy. Térj meg és hozd a megtérés gyümölcseit, addig szerintem odafentről se állnak veled szóba.
dec. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Tönkretesz az a szar és ahhoz már fog valamit szólni Isten.


Kicsinálod magad, a környezeted, rossz példát mutatsz.


Nem tesz jót.

Azt az állapotot elérheted tisztán is, amit a kristály okoz.

dec. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Egyébként a szombatot adta Isten az embernek.

Benne van a 10parancsolatban.


6 napon át munkálkodj és a hetedik nap, ami szombat, akkor pihenj és szánd az idődet az Istennel való kapcsolatra.


Isten 6 napon át teremtett és a 7-iken megpihent.


Aki nem tartja meg ezt a napot, az tönkremegy.

Úgy van megalkoztva az ember, hogy munkálkodjon és egy napot pihenéssel töltsön.


A szombat van az emberért, nem pedig fordítva.

dec. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!