Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A buddhizmust hitelesen,...

A buddhizmust hitelesen, önazonos módon csak szerzetesként, kolostorban lehet gyakorolni?

Figyelt kérdés

Én úgy gondolom, hogy igen. Az alaptézéseiből kiindulva nekem egyáltalán nem összeegyeztethető a világi élettel.


Tézise szerint A vágyak megszüntetésével lehet eljutni a nirvanába, ami itt ugye a cél. (itt is vélek egy kis ellentmondást felfedezni, hiszen a célhoz vágy kell, de most ezt vegyük szakrális vágynak )


Nekem egyszerűen hiteltelen amikor sztárok, cégvezetők, de akár középosztálybeli emberek, sőt akár maguk a buddhista online tanítók is azt mondják, hogy ők buddhisták.


Hogy lehetnek ők hitelesek? Egy vállalkozó egyfolytában a vagyok után hajt , jobb akár lenni, több ügyfél, több termék. Ezek mind vágyak. Egy buddhista tanító vágyja a figyelmet, és tanítja, amit megélni kéne, hogy hiteles legyen. Egy sima gyári munkás is, szeretne többet keresni, nagyobb autót akar, stb... Ezek nekem teljesen összeegyeztethetetlen a buddhizmus alapelveivel.


(Az evést , ivást és alvást én természetes szükségletnek tekintem, ilyen szempontból nem "vágy". És ez szerzetesi körülmények között folytatható is. )


Nekem a hiteles buddhista az aki a világ elől él és kb. nem is tudnám róluk.


Szimpatikus a buddhizmus;mondd jó dolgokat, de úgy érzem, hogy az alaptézise miatt egyszerűen nem tudnám önazonosan folytatni.


Nekem fontosak a vágyaim, q céljaimat elérjem , mert úgy gondolom ez is a fejlődés része.


Ti ezt hogy látjátok?



dec. 9. 23:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
17%

"„Én vagyok az út, az igazság és az élet – válaszolta Jézus. – Senki sem juthat el az Atyához, csak általam."

(János 14:6)

dec. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

Nem ástam még eddig bele magam a buddhizmus tanaiba, de nagyon elgondolkodtató, amit levezettél.

Sőt, a logikád kikezdhetetlen (nagyon szívesen beszélgetnéd veled egyszer) 😀

A volt férjem révén van buddhista ismerősöm, sajnos a válás óta nem találkoztunk (nem is élnek Magyarországon), pedig őket is megkérdezném erről.

dec. 10. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 feketepeter ***** válasza:
87%

Ez nem ilyen egyszeru. Buddha

a vilagi kovetoknek ot eloirast hagyott, melyeket betartva biztos, hogy jobb ujraszuletesben lesz reszuk. Es mint azt bizonyara tudod, a megvilagosodas nemcsak ebben, hanem a kovetkezo eletben is elerheto, de csak akkor, ha emberi testben szuletik ujra valaki.


Arra is szamtalan pelda van, hogy valaki vilagi eletet elve elerte a megvilagosodast.


Buddhista az, aki Buddha tanait koveti. Ez egy nagyon egyszeru belso dolog, nem kell tulmisztifikalni.

dec. 10. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
38%
Gratulálok, eljutottál odáig a gondolkodásban, ameddig sok buddhista nem. Ha buddhista lennél, akkor már innen kezdve a szerzetesi élet lenne a célod.
dec. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%
Buddhizmus az amiről a buddhisták azt mondják, hogy buddhizmus. Az a buddhista, aki magát annak tartja. Szerzetesi vallásként kezdődött, de ha nem tűnt volna fel, Kelet- és Délkelet-Ázsiában domináns népi vallás. Ne mondjuk már meg több tíz meg százmillió embernek megmondani, hogy ők nem buddhisták. Világi hívek és támogatók nélkül rég eltűnt volna a francba. Arról ne is beszéljünk, hogy a legnépszerűbb formái nagyon is a világi embereket kezeli célközönségként. Tessék tájékozódni.
dec. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
edit: -megmondani
dec. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Az iszlám is iszlám a terroristák szerint
dec. 11. 17:40
 8/11 feketepeter ***** válasza:
100%
nemcsak a terroristak szerint iszlam az iszlam, hanem korulbelul mindenki szerint.
dec. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
48%
Nem ilyen egyszerű a világ. Nincs semmiféle különleges esszenciája semmilyen vallásnak. Persze szeretnek menőzni félművelt semmirekellők online, hogy ők tudják mi az "igazi buddhizmus" meg mi nem. Nem tudják. Nincs olyan, hogy igazi buddhizmus. Nincs igazi kereszténység, sem iszlám. Hagyományok vannak amit sima emberek hoztak létre, sima emberek tettek hozzá, vettek el belőle teljesen önkényesen és ez mindig is így volt. Kereshetsz végső igaz vallást, de az minden esetben szubjektív lesz.
dec. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
miben különböznek, alárendeltebb az ő "félművelt semmirekellők" véleményük azoktól akik, "amit sima emberek hoztak létre, sima emberek tettek hozzá, vettek el belőle teljesen önkényesen" . ugyanúgy egy interpretáció. a hagyományok szerint "igaz", a saját, egyén szinten értelmezett világkép szerint pedig az adott ember szerint "igaz".
dec. 12. 14:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!