Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miben tér el Énók könyve a...

Miben tér el Énók könyve a keresztény teológiától?

Figyelt kérdés
dec. 15. 10:19
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

#8

Az angyaloknak a Szentírás alapján nincs testük, hanem Istennek szolgáló lelkek. Bizonyos esetekben, Isten parancsát teljesítve megjelentek testben, de még csak azt se tudjuk biztosan, hogy ez Isten által alkotott hús-vér test volt vagy csak egy vízió szerűség. Gyanítom, hogy inkább utóbbi a Biblia egyéb részei alapján.


Ezen még az se változtat, hogy ha nehezen érthető, erősen archaizáló fordítást hozol rá példaként.

dec. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

"De önnön erejükből nem tudnak testet ölteni."


Ez is valószinű a nagy gondolkodóid fejéből pattant ki de nem a Szentirásból.

dec. 17. 17:45
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

#12

Hol írja a Biblia (kanonizált könyvek csak), hogy tudnak?

dec. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
1Móz 6:2 És láták az Istennek fiai az emberek leányait, hogy szépek azok, és vevének maguknak feleségeket mind azok közül, kiket megkedvelnek vala.
dec. 17. 23:00
 15/20 anonim ***** válasza:
47%

Lehet a szemem romlik, de sehol se látok a szövegben angyalt. Istennek fiai a Bibliában általában Isten népét jelentik, az Ószövetségben a zsidók, illetve korábban lehettek Séth utódai is.

Persze tudom, hogy az apokrifek itt angyalokkal azonosítják őket, de én elvetem az apokrif iratokat, így azok értelmezést is.

dec. 17. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Angyalok véletlenül se lehettek főleg miután óriásokat nemzettek ugye?

Mindig is úgy láttam, hogy többet kellett a szkeptikusoknak szétmagyarázni ezeket a részeket, mint az egyszerű értelem melletti kiállás.

dec. 18. 06:21
 17/20 IstenGyermeke1 ***** válasza:

#16

Akiket még Énok könyve szerint is kinyírtak. Hogy élhettek akkor Jerikóban?

dec. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
38%

#16

Milyen óriásokat? :)

Én Mózes könyvében azt látom, hogy itt híres neves emberekről van szó. Aláhúznám, ha lehetne, hogy emberek. Nem pedig valami hibrid faj.


Egyszerű értelem vagy apokrif mitológia, amin a környező politeista vallások hatása érződik?

dec. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 IstenGyermeke1 ***** válasza:

#18

Magyarázza el nekem valaki, ha meghaltak, hogyan élhettek volna Jerikóban? Szerintem meghalni és élni egyszerre nem lehet.

dec. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
47%

#19

Nekem meg azt, hogy állítólag keresztények miért ragaszkodnak ennyire pogány mitológiákhoz, amik csak apokrifekben szerepelnek, s e szerint próbálják értelmezni a kanonikus könyveket is.

dec. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!