Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan tudnám imitálni a hívő...

Hogyan tudnám imitálni a hívő keresztényi életet úgy, hogy az új vallásos barátaim előtt hitelesnek tűnjek, de ne a saját kényelmem rovására?

Figyelt kérdés

most ádventkor koszorút vettem - 6k-ba fájt, de egyszer belefér és gyertyát gyújtottam égette megy darabig és lőttem pár beállított fotót amin imádkozok, szerintem egész hiteles lett,

tehát ilyen ötletek kellenének nem csak ünnepekre, hanem a mindennapokra is.

egyikük felvetette valami csoportos olvasást amibe belehallgatva ilyen mantrához hasonlít, az ilyet tényleg csinálják a keresztények, vagy ez próba, hogy kiszűrjenek?



dec. 11. 02:50
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%

Ez súlyos képmutatás. Átvered a barátsidat.

Milyen barát vagy te?

dec. 11. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
92%

1) Miért pont olyan emberekkel barátkozol akiknek az életvitelével nem tudsz aonusulni mikor ez elengedhetetlen ahoz, hogy barátság müködjön?


2) Barátnak lehetne-e nevezni téged ha hazudsz? Ha megtudják barátaid ebbe hazudtál, hogy akkor utána hogy bizzanak meg benned másba nem fogsz? A barátság alappilére öszintesség és a bizalom.


3) Igai keresztényelveket élő emberek (gondolom azért tetted a kérdést ebbe kategóriába, mert ő tölük vársz tanácsot) nem fognak tanácsot adni neked abba, hogy csapd be a másikat.


4) ha jót akarsz magadnak légy velük öszinte valószínüleg elfognak fogadni ha még sem legalább tiszta lelkiismereted ami megint fontos hogy jó barát légy.

dec. 11. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
9%
Minek keresed idióták társaságát?Ha nincsenek vallásos barátaid,nem kell megjátszanod magad.
dec. 11. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
93%

Sehogy nem kell imitálni.

Nekem több nem vallásos barátom is van. Ha ők valóban keresztények, akkor a barátaid maradnak úgy is, ha te nem vagy hívő.

Egyébként lefotózni magam, miközben imádkozom: ennél visszásabb "vallásosságot" el sem tudnék képzelni.

dec. 11. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg ez egy kamu, provokatív kérdés.
dec. 11. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 IstenGyermeke1 ***** válasza:
69%
Képmutatás felsőfoka! Komolyan, barátnak nevezed magad, de a szemükbe hazudsz?
dec. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Mi a célod a megtévesztéssel?

Pszichopata vagy és ez az alaptermészeted, hogy mindenkit meg akarsz téveszteni?

Sok értelme ennek így nincs.

dec. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

jófejek és mert szeretek velük lógni de nem akarok kiesni a köreikből mert egyedül én nem vagyok vallásos. nézzétek, most nem az egész életemről hazudok nekik, csak egy kis szeletéről, ennyi hazugság minden baráti kapcsolatba belefér szerintem, nem fogok hozzámenni egyikükhöz sem.

csak arra lennék kínáncsi, mit csinálnak a keresztény 20onévesek, keresztény dolgokat egymás között. már olvasgatom a bibliát hogy tudjak hozzászólni, raktam ki keresztet az ajtó fölé és mint írtam megvan a koszorú is, hogy tudjak imádkozni.

dec. 11. 12:18
 9/22 IstenGyermeke1 ***** válasza:
100%

#8

A szeretet őszinteséget kíván. Hogy hogy' teszed tönkre a kapcsolataidat, a te dolgod.

Az adventi koszorú nem feltétlenül szükséges kelléke az imádságnak.

Az, hogy mit csinálnak felekezet- ill. gyülekezetfüggő.

dec. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
57%

Keresztény zenéket hallgatnak.

Javaslom, hogy kezdj el keresni a youtube-on keresztény énekeket és ezeket hallgasd!

dec. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!