Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mikor olvasom a Zsoltárok...

Mikor olvasom a Zsoltárok könyvét óriási megnyugvást szeretet érzek, sokkal nagyobbat mintha a Biblia másik részeinek olvasásakor, ez miért lehet?

Figyelt kérdés
PL érzek ilyet az evangéliumoknál ami ugye JÉZUSRÓL szól, és más részeken is, de egy egy Zsoltár olvasása után néha szószerint bizsergés fog el és "földöntúli" érzés. Más is van igy?
dec. 17. 13:52
 1/7 A kérdező kommentje:
Hozzátenném mikor olvasok Zsoltárt kitisztul az agyam ezt is érzem. (tisztább , gondolatok stb nem is tudom hogyan irjam)
dec. 17. 14:21
 2/7 anonim ***** válasza:
13%
önszuggesztió
dec. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az mi?
dec. 17. 15:54
 4/7 anonim ***** válasza:
50%
Ez azert van, mert a Zsoltarok olvasasa gyogyitja a lelket. Erre ereztel ra.
dec. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem te vagy az egyetlen.

Valoszinuleg azert, mert a zsoltarok imak, tehat altalaban egy masik hivo beszelget Istennel, valamilyen erzelmi allapotban. Ezek kozott vannak nagy szenvedesek, ketsegek, fajdalmak kozepette irodott zsoltarok, es ha jol tudom, egy kivetelevel mindegyiknek az a vege, hogy az imadkozo megnyugszik es megpihen Isten szereteteben es igereteiben. Ehhez vegyuk hozza a koltoi nyelvezetet, az is segit, (bar attol is fugg, milyen forditasban olvasod).

dec. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

(3

az onszuggesztio azt jelenti, hogy sajat magadat szuggeralod, gyozkodod, vagyis bebeszeled magadnak, a 2-esnek ez a velemenye)

dec. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
6os, nem nem igy van de értem köszi, elfogadom az ő véleményét is , mindenkié más. 4es köszönöm. 5 ös köszönöm szépen! [link] ezt olvasom.
dec. 18. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!