Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem gondoljátok, hogy a...

Nem gondoljátok, hogy a katolikus prédikációk egyre közhelyesebbek?

Figyelt kérdés

Nem mond semmi újat, legalábbis nekem ez az ünnepi szentmise


Ha más felekezetnél ugyanezt tapasztaljátok akkor is írjátok le



dec. 24. 17:26
1 2
 1/12 Lucifer-666 ***** válasza:
24%
A szeretet is unalmas, nem? Egy közhely, klisé, amit innoválni kell...
dec. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
Mi honnan tudjuk, hogy az a pap, ahova te rendszeresen jársz templomba, éppen karácsonykor milyen prédikációt mond? Így elég nehéz megítélni, nem?
dec. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Prókátor ***** válasza:
100%
Papja válogatja. Van, amelyik jól tud prédikálni, fel tudja kelteni a hívei lelkiismeretét, el tud gondolkoztatni a szavaival, újabb megközelítéseket tud találni a leg elcsépeltebb történetekben is;és van, aki nrm tud többet, mint közhelyeket puffogtatni. De ez nem kifelyezetten katolikus vonás! A település, ahol élek, bár közigazgatásilag egy község, de két korábbi település összeolvadásából alakult ki. A két településnek egy katolikus temploma van, viszont mindkét községnek vsn saját református temploma és közössége, mindkettőben külön lelkésszel. És a két lelkész között hatalmas a különbség! Én főleg a temetési szokásaikat ismerem legjobban, és míg az egyik 3x,4x elmondja egy temetésen ugyan azt minimalis különbséggel, addig a másik valóban vigaszt és hitet próbál adni a koporsó feletti beszédében. Ugyan ez érvényes más, "polgári" alkalmakkor is. És gondolom, a prédikációikban is kijön ugyan ez a különbség.
dec. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Akárhány templomba megyek itt el "Székelyföld"ön, 10ből 1 pap ha elfogadható
dec. 24. 18:03
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a pap elég jó prédikációkat szokott mondani, amikor éppen nem a híveket ostorozza, szóval nem gondolom, hogy közhelyesek lennének.
dec. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is mindig új és új szövegkörnyezetet ad a papunk a Szentmisének. Nem unalmas, sőt így értelmet kapnak azok a sorok is a könyvből, amiken eddig átsiklottam.
dec. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%
Én unitárius lelkészt hallgatok, szinte mindig nagyon szépen, felemelően, elgondolkodtatóan, széles látókörűen és aktuális dolgokról beszél. Épp ma egy kicsit csalódott voltam, mert éppen csak hogy megemlítette az udvarhelyi omlás áldozatait, és ennél szerintem ez nagyobb hangsúlyt érdemelt volna, akkor is, ha advent 4. vasárnapja és Szenteste délelőttje volt.
dec. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%

Ez paptol fugg, de karacsonykor mindig ugyanaz az evangeliumi resz van kituzve a Bibliabol (nalunk legalabbis, anglikan vagyok), es azert 2000 eve, minden egyes katolikus templomban a vilagon, nehez eredetit kitalalni. Masreszt a papok tudjak, hogy ilyenkor rengeteg olyan ember jon el, aki egyebkent nem, tehat ez az egy alkalom van, hogy a kereszteny uzenetet meghallja. Tehat ha te minden evben, minden vasarnap elmesz, akkor valoszinuleg nem fogsz ujdonsagot hallani.

Plane ha a pap a nyomas hatasara valami biztonsagos mondanivalot valaszt.

En egyebkent pont azokat a predikaciokat nem szeretem, ahol latszik, hogy a pap "ma most aztan JOL odateszem magam" jelszoval kitalalt valamit nagyon jot, beleszeretett a szovegbe es most jol kipredikalja magat. Nem szeretem, ha 10 percnel tovabb beszelnek. De ez en vagyok, mindenki mas. Nehez is ennyi embernek megfelelni.

dec. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
30%

Nyilván egyénfüggő, hogy ki milyen jól prédikál, vagy hogy neked az mennyire tetszik. Hallottam én "sztárpapot" is prédikálni, akiért sokan rajongtak. Hát, nem fogott meg...

Rengeteg lelki olvasmány van, nyugodtan keress magadnak, ha úgy érzed, neked már nem lehet újat mondani... 🙂

dec. 25. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig jobb ha a szeretetről "papol" mintha a fideszre szavazásra buzdítana nem? :D
dec. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!