Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hinni szeretnék! (Római...

Hinni szeretnék! (Római katolikus vagyok, de sajnos nem gyakorlom rég óta.) Hogyan lehetne ezen - akárcsak kicsit is - segíteni? Egyáltalán hogyan mehetnék keresztény emberek/szervezetek közelébe így, hogy süt rólam, hogy nem kaptam meg az Ajándékot?

Figyelt kérdés

Volt már így valaki a világtörténelemben?


Vagy én vagyok az egyetlen - szó szerint - szerencsétlen pojáca, aki úgy érzi magát, hogy két szép szék között (egyik a sikeres világi élet, másik a hit áldása és óvó oltalma) keményen a földre esett?


Valami olyasmi ez az érzés mintha sehova se tartoznál igazán.


DE! Hazudni SOHA SENKINEK nem akarok! Véletlenül sem úgy akarok elmenni sem ifjúsági, sem felnőtt katolikus szervezetekbe, vagy hitoktatók közé (és a többi), hogy csak azt hazudom, hogy vallásos vagyok. Nem! Számomra ez elképzelhetetlen opció! Így biztosan nem megy nekem, és nem is fogom csinálni.


A kérdés az, hogy volt már valaki a történelemben, aki hozzám hasonló módon nem gyakorló, nem mélyen hívő volt, de szeretett volna hinni? Tehát nem megjátszani magát, valóban Őt szolgálni!



#megtérés #hittan #római katolikus #hitoktatás #Hitoktató Képzés #Szellemi Átlényegülés
dec. 28. 23:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%

Elég sokan, de én azt tanácsolom, hogy ne akarj hinni. Ha bizonytalan vagy most, akkor később is az leszel, nem fogod jól érezni magad ebben a közegben.

Egyátalán mi az oka, hogy hinni AKARSZ?

dec. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Thunderfairy ***** válasza:
14%
Semmi bizonyiték isten létezésére.
dec. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%

Nyugodtan mehetsz keresztény emberek közelébe attól, hogy nincs hited, de szeretnél hinni. Ha szóbakerül, mondd azt, hogy kereső vagy. Esetleg hozzáteheted, hogy szeretnél hinni.

Biztos, hogy nem te vagy az egyetlen, aki a nem hívő életet nem tudja összeegyeztetni a vallás elvárásaival. Szerintem járj templomba (vagy ahová szeretnél), és idővel fogod erezni, hogy szeretnéd-e ezt csinálni.

Hitet Istentől érdemes kérni.

dec. 29. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
10%
Én csak annyit mondanék neked: Olvasd el a Károli Bibliában leírt-nem katolikus Bibliában-a 10 parancsolatot, és gondolkodj el és vizsgáld meg te magad, és keresd meg a hibát.
dec. 29. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
19%
4+ Még annyit óriási tévedésben van az az ember aki önmaga akar hinni. Mivel a Hit ajándék, Istentől származó ajándék, és nem az emberből, emberi gondolkodás alapján jön létre. Ha emberi gondolkodás alapján akarod önmagadból létre hozni, akkor már eleve kudarcra vagy ítélve. A Hit Szellem, ami nem embertől származik.
dec. 29. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
19%
A Hit a Szent Lélek egyik ajándéka, ami a megszentelt hívőn keresztül működik, és aminek van más több megnyilvánulása is. Teremtő megnyilvánulása is. Fizikai szemmel látható megnyilvánulása is.
dec. 29. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
11%
*és keresd meg a hibát. hogy a katolikusoknál miért nem működik az ami az Apostolok Cselekedeteiben megtalálható, és ami más felekezetben működik. És azt is vizsgáld meg, hogy miért szakadnak ki az ébredés alatt álló katolikusok, a régi katolikusok közül és térnek át olyan felekezetbe, ahol a Szent Lélek jelen van, működik, és karizmatikus ajándékok nyilvánulnak meg.
dec. 29. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
23%
Pontosan tisztában van vele a kérdező, hogy ajándék, még nagy betüvel is irta. Ez pedig alázatra utal. Akit Isten vonz az el van hivva. :)
dec. 29. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
52%

Biztos volt sok hozzád hasonló istenkereső a történelem folyamán, aki nem hitt, de később tért hitre. Ez ne hátráltasson téged. Illetve addig nehéz is hinned, amíg nem ismered, hogy miben kell, tehát nyugodtan járj el felnőtt hittanra és más hasonló eseményekre, de különösen a szentmisére, mely a hited egyik forrásává is válhat.


#7

A katolikusoknál valóban nincs földön való fetrengés és vonaglás, mint a hitgyülihez hasonló olyan eretnek szektákban:

https://www.youtube.com/watch?v=dVlvtKHw1qc


Itt gúnyt űznek Isten Lelkéből...

dec. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
9 Jaj annak aki az Igazat hamisnak, a hamist igaznak mondja.
dec. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!