Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hinni szeretnék! (Római...

Hinni szeretnék! (Római katolikus vagyok, de sajnos nem gyakorlom rég óta.) Hogyan lehetne ezen - akárcsak kicsit is - segíteni? Egyáltalán hogyan mehetnék keresztény emberek/szervezetek közelébe így, hogy süt rólam, hogy nem kaptam meg az Ajándékot?

Figyelt kérdés

Volt már így valaki a világtörténelemben?


Vagy én vagyok az egyetlen - szó szerint - szerencsétlen pojáca, aki úgy érzi magát, hogy két szép szék között (egyik a sikeres világi élet, másik a hit áldása és óvó oltalma) keményen a földre esett?


Valami olyasmi ez az érzés mintha sehova se tartoznál igazán.


DE! Hazudni SOHA SENKINEK nem akarok! Véletlenül sem úgy akarok elmenni sem ifjúsági, sem felnőtt katolikus szervezetekbe, vagy hitoktatók közé (és a többi), hogy csak azt hazudom, hogy vallásos vagyok. Nem! Számomra ez elképzelhetetlen opció! Így biztosan nem megy nekem, és nem is fogom csinálni.


A kérdés az, hogy volt már valaki a történelemben, aki hozzám hasonló módon nem gyakorló, nem mélyen hívő volt, de szeretett volna hinni? Tehát nem megjátszani magát, valóban Őt szolgálni!



#megtérés #hittan #római katolikus #hitoktatás #Hitoktató Képzés #Szellemi Átlényegülés
dec. 28. 23:05
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
25%

#10

Ez így van, szóval érdemes lenne átgondolnod hamis, gyalázkodó, ördögi, egyházellenes kommentjeidet.

dec. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
15%
11 A magad problémáját, nem rám próbáld testálni. Az a tiéd, hisz tudod kit szolgálsz. Egy biztos: a Mindenható Istent nem:)
dec. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
51%
Miért? Nem tetszett a videó, ami bemutatja a hitgyülit?
dec. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
15%
13 Aki Isten Szellemének a munkáját gúnyolja, a Szent Lelket káromolja, annak sem itt sem a máshol-nincs kegyelem. Amit tudsz is. Minek ismételgessem.
dec. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
48%

Ez így van, márpedig a hitgyüliben Isten Lelkét gúnyolják ezekkel a felháborító hacacáré showműsorokkal, mint valami rossz cirkusz. A hitgyüli ezt adja a keresztény világnak, a katolikusok pedig milliónyi vértanút, akik Krisztusért adták életük. Na ez az igazi hit, nem a fetrengés. Szerinted a hitgyüliben hányan adták életüket Krisztusért? Elárulom, kereken nulla ilyen személy volt.


De én itt be is fejeztem, mert nem erről szól a kérdés, inkább csak undorító kommentjeidre adtam egy kis leleplező választ, hogy pontosan mi áll mögötted.

dec. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
0%
15 Hazugság szelleméből veszel, annak a gyümölcsét aratod. Ahogy a rágalmazásod is.
dec. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 IstenGyermeke1 ***** válasza:
52%

A hitgyülis vonaglásnak köze nincsen a Szentlélekhez.

Van olyan, hogy Katolikus Karizmatikus Megújulás; sokkal másabbak a dicsőítéseink, mint a neoprotestánsoké. Istenre helyezzük a fókuszt, nem a színjátékra. Az eucharisztikus jelenlétére; nem a vélt kegyelmi adományokra. Nem keverjük össze a nyelveken imádkozást a halandzsával és a földön vonaglással.

dec. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!