Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mózes hány éves korában...

Mózes hány éves korában végezte a 40 napig tartó böjtöt?

Figyelt kérdés

jan. 3. 08:37
1 2
 1/11 munyamunya ***** válasza:
23%

Szerintem nem "végzett" semmilyen "böjtöt", hanem az Örökkévaló dicsőségének a jelenlétébe volt bevíve, és ott tartózkodott egymás után két alkalommal is 40 napig, ami alatt ételt sem evett és nem ivott, valószínűleg az Isten megtartó ereje éltette ezidő alatt.

Az életkora 80 körül volt a kivonuláskor (2Móz.7:7), mivel 40 évesen menekült el Egyiptomból és újabb 40 évet töltött Midián földjén pásztorkodással.

jan. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

#1. Köszönöm szépen a felvilágosítást.

Akkor így fogalmazva: Mózes mikor (hány évesen) tartózkodott az Örökkévaló dicsőségének a jelenlétében első és mikor második alkalommal?

jan. 3. 11:59
 3/11 munyamunya ***** válasza:

Kérdező,

ennél pontosabb életkori leírást nem ad a Biblia. Az idézett helyen ez áll:

""Mózes pedig nyolczvan esztendős és Áron nyolczvanhárom esztendős vala, a mikor a Faraóval beszéltek"". A Fáraóval való beszéd ugyanabban az évben zajlott, mint maga a kivonulás, és a Sinai hegyen töltött kétszer 40 napos tartózkodása Mózesnek. A második felmenetele a hegyre gyakorlatilag közvetlenül követi az elsőt, nincsenek nagy időtávok ezek között az események között.

jan. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
jan. 3. 12:46
 5/11 anonim ***** válasza:

#1

Ha nem evett és nem ivott, akkor az mi, ha nem böjt?

jan. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 munyamunya ***** válasza:

5ös,

Lehet, hogy tévedek, én eddig úgy tudtam, hogy a (testi) böjt egy szándékos tartózkodás az étkezéstől, ivástól vagy csak bizonyos táplálékoktól, aminek a célja az Isten felé való fordulás, kvázi számára bemutatott "áldozat". Mózes esetében semmi hasonlóról nincsen szó, csak technikailag nem állt rendelkezésére élelem a hegyen, a helyzetből kifolyólag nem étkezett és ivott, mégis életben maradt, ami az Örökkévaló hatalma általi egyfajta csodaként van feljegyezve.

jan. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
66%

#6

A kettő szerintem nem zárja ki egymást, Jézus is 40 napig böjtölt a pusztában étel és víz nélkül (konkrétan böjtnek nevezi a Biblia), szintén csoda volt, hogy életben maradt, s a mózesi esemény pont előképe ennek.

jan. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 munyamunya ***** válasza:

7es,

Persze, ez így van, mégis a gyakorlati szóhasználat a böjtölést másként érti, én csak erre utaltam.

jan. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
40%
5: Sajnálom, de az utánad válaszolónak van igaza. Nézz utána lexikonokban, teológiai könyvekben. A böjt nem csak annyi, hogy "nem eszek oszt jóvan". Ha nincs mögötte konkrét vallási technika, spirituális praxis, akkor az nem böjt.
jan. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9

Nem fejti ki a Biblia, hogy mi volt vagy nem volt mögötte, csak nagyon tömören fogalmazva leírta, nem evett és ivott. De ez annyira erősen előképe Jézus 40 napos böjtjének, hogy nem igazán értettem, miért kellett annyira erősen hangsúlyozni, hogy nem böjt.

jan. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!