Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi az, ami Jézussal kapcsolatb...

Mi az, ami Jézussal kapcsolatban igaznak fogadható el? Mi az ami nem?

Figyelt kérdés
Nyilván az egy dolog, amit a Biblia mond, más a valóság. Történelemből azt tanultuk, hogy valós személy volt Jézus, de cselekedetei, születésének ideje, csomó minden bizonytalan. Elvileg azt is visszavezették geológusok, hogy Jézus állítólagos halálakor valami órási földrengés is történt arra felé, meg esőzés.

jan. 3. 14:23
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
76%
Mivel Jézus életéről egyetlen forrás a Biblia, így attól függ, hogy ki mennyit hisz el.
jan. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Plusz ugye ott vannak a körítések: Heródes, Pilatus,Augustus. Augustusrol sokat tudunk,de a többiek?
jan. 3. 14:36
 3/33 anonim ***** válasza:
85%

Pilátusról se tudunk túl sokat, róla sokáig csak a Bibliából tudtunk, sok ateista őt is kitalált szereplőnek tartotta Jézussal együtt. Később találtak néhány leletet, ami bizonyította létezését.

Az apostolokra Biblián kívüli források is vannak, bár nem mindre. Például Pál apostol halálának pontos napja is ismert.

jan. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
33%
Minden, és nem csak a Biblia igazolja, hanem a Szent Lélek is, a csodák is, a jelek is amik tőle vannak-és minden.
jan. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
Jézussal kapcsolatban rengeteg a homály. A biblia ugyebár említi a születését, a templomos jelenetet 12 éves korából,utána 18 éven keresztül kb semmit. Azt miért fedi ekkora homály? Meg hogy pontosan mikor élt. Ugye a halálának ideje biztosabb, mint a születése: pészah ünnepe, nálunk húsvét. De a karácsony abszolút nem biztos. Igazából naptár sem volt akkor még, szóval hogyan isnlehet biztos. Ok, ott van Betlehem. De abból is van több is a mai Izrael-Palesztina területén. Itt anno kijelöltek egy helyet, majd rávagták, hogy itt született Jézus és ez azóta elfogadott? Voltam Jeruzsálemben is, de itt se lehet pontosan megnondani, hova feszítették meg Jézust.
jan. 3. 14:59
 6/33 anonim ***** válasza:
76%

Az evangéliumok egy adott céllal íródtak, amihez nem volt szükség beszámolni Jézus fiatalkori eseményeiről, bár biztos valamilyen szinten ismerték ezeket Máriától.

Butaságokat ne írjunk, hogyne lett volna naptár, sőt már jóval Ceasar naptárreformja után vagyunk, ami sokat segít a mai történészeknek is, ha ez alapján datáltak akkoriban valamit.


Jézus egy adott Betlehemben született, amit pontosan tudunk, hogy melyik. A Biblia azt is pontosan leírja, hogy hol feszítették keresztre, ez a hely most is létezik.

jan. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
Tehát, ha voltam a palesztiniai Betlehemben, Jeruzsalentol nehany kilometerre akkor voltam Jezus szuletesi hekyen tutira? Illetve, a Szuletes temploma csak ugy epult oda vagy az is konkret helyen all? Ezt amugy is honnan a jo eletbol tudtak, mikor tobb szaz evvel kesobb epult oda egy templom. Mariaek meg elvileg par nappal Jezus szuletese utan elmenekultek. Van aki azt mondja egy barlang lakasaban szuletett, mas szerint istaloban
jan. 3. 15:18
 8/33 anonim ***** válasza:
43%

"A biblia ugyebár említi a születését, a templomos jelenetet 12 éves korából,utána 18 éven keresztül kb semmit. Azt miért fedi ekkora homály?"


Mert abban az időszakban nem történt semmi érdemleges.

Vagy le kellett volna jegyezni Jézus minden egyes napját? Ahogyan felkel megreggelizik, végzi a mindennapi rutinját? Mi értelme lett volna......


Valamint ajánlom figyelmedbe ezt a 3 részes videósorozatot, nem hosszú:


https://www.youtube.com/watch?v=k_IlNSz_HJw

jan. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
Itt én is jártam a születés templomában. Számomra akkor sem tűnik teljesen biztosnak, hogy pont oda született ahova.
jan. 3. 15:44
 10/33 anonim ***** válasza:
84%

"Itt én is jártam a születés templomában. Számomra akkor sem tűnik teljesen biztosnak, hogy pont oda született ahova."


És? Nem mindegy hogy pontosan hová született? Akkor 2 dombbal arrébb született, még mintha az olyan szignifikáns tényező lenne.

jan. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!