Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A különböző keresztény felekez...

A különböző keresztény felekezetek között miért nincs béke? Mind ugyanahhoz az egy igaz Istenhez szól, nem? Akik a Biblia alapján közelednek a mennyei Atyához.

Figyelt kérdés

Legalábbis úgy vélem, hogy lehetne béke köztük és épp a Jóisten ellensége, aki azt akarja, hogy ellentétek legyenek köztük.

Pedig valójában a keresztényeknek, mindnek - aki szívből az - a mennyei Atya és Jézus Krisztus a legfontosabb.


Miért hagyják, hogy a Jóisten ellensége elkülönülést szítson a különböző felekezetek között?


Mennyivel jobb lenne, ha összefognának, hisz mindegyikük a Jóistent hiszi és Jézus Krisztust tartja Isten Fiának, Megváltónak, Felkentnek.


Naivnak tartasz emiatt, hogy így állok hozzá ehhez a témához?



jan. 4. 13:42
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
12%
A többi vallással miért nincs béke? Nem mindegy, h kinek a képzeletbeli barátja erősebb?
jan. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
82%
Mindegyik másként értelmezi a Bibliát, és igyekeznek megmenteni egymást a kárhozattól, testvéri szeretetből.
jan. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
27%

A protestantizmus a katolikusok ellen jött létre, mai napig 500 évig ellentétben beszélnek prédikációjukban a katolicizmusról. Még mindig megy az a rossz református beidegzödés, hogy a reformáció meghatározása elképzelhetetlen a katolikusok elleni beszéd nélkül.


Míg a katolikusok csak ha kérdezik.

jan. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 Prókátor ***** válasza:
15%

Mert az egység az egy elavult fogalom és eszme, és sokkal jobb minden, ha modernebb.

De viccet félre téve: ha 500 éve nem lett volna olyan pap, aki a dugás kedvéért kiszolgálja a német bankárokat, akkor okafogyott lenne most a kérdésed. De mivel volt ilyen, így a pénz létre hozta a szakadást, amit mai napig azzal próbálnak széppé tenni, hogy mindez csak visszatérés a Bibliai elvekhez.

jan. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
0%

Mi köze van az Igazságnak a hamissághoz?


Semmi


Ki az aki (mivel személy, és nem csak egy fogalom) leleplezi az Igaztól a hamist?


Szent Lélek


Honnan lehet tudni, hogy jelen van-e egy egyházban?


Gyümölcseiről.

A gyümölcs nem pénz, nem szobor,nem kegytárgy amit bőszen bálványimádásra használnak

jan. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
52%

5+


A fő-fő kérdés:


1./Melyik magyar Egyházban tartják be az Ige alapján lévő, a keresztséghez szükséges alapot, ami után egy embert kereszténynek lehet mondani?


1./Melyik magyar egyház az ahol jelen van a Szent Lélek és annak gyümölcsei megnyilvánulnak a hívőkön jelek-csodák kíséretében?


Na erre válaszolj magadnak, és ha válaszoltál, akkor tedd fel a kérdésed ismét:


"A különböző keresztény felekezetek között miért nincs béke?"


Erre viszont én fogok neked válaszolni, mert az igaz sosem fog keveredni a hamissal. Ahogy Jézus se azt mondta, hogy széles és tág út vezet hozzá, hane, azt, hogy keskeny, és rögös.

jan. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

"Melyik magyar egyház az ahol jelen van a Szent Lélek és annak gyümölcsei megnyilvánulnak a hívőkön jelek-csodák kíséretében?"


Nem tudom. Nem ismerem az egyházakat. Lehet, hogy van több is olyan.

Te tudsz olyan egyházról?

jan. 4. 18:02
 8/25 anonim ***** válasza:
76%
Igazából más mindegyik és ilyen kis ellentmondások vannak közöttük
jan. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
52%

*hanem


A Szent Lélek az aki bizonyságot tesz. A Szent Lélek sosem fog megnyilvánulni olyan helyen ahol bálványimádás folyik.


A Jelenések könyvében szól Jézus, hogy tegyék rendbe magukat-tételesen felsorolja, és rá is lehet ismerni-mindegyik mai egyházra. És hogy mi a panasza ellenük.


Ebből a 2 db áll a mai Katolikus Egyház, a végén a Katolikus ébredésben lévőeket említí meg az utolsó mondatban. Olvasgassátok, és "emésszétek"

Szerintetek itt van Szent Lélek?


Jel.2-


12. A Pergámumbeli gyülekezet angyalának írd meg: Ezt mondja az, a kinél a kétélű éles kard van:

13. Tudom a te dolgaidat, és hogy hol lakol, a hol a Sátán királyiszéke van; és az én nevemet megtartod, és az én hitemet nem tagadtad meg Antipásnak, az én hű bizonyságomnak napjaiban sem, a ki megöleték nálatok, a hol a Sátán lakik.

14. De van valami kevés panaszom ellened, mert vannak ott nálad, a kik a Bálám tanítását tartják, a ki Bálákot tanította, hogy vessen botránykövet az Izráel fiai elé, hogy egyenek a bálványáldozatokból, és paráználkodjanak.

15. Így vannak nálad is, a kik a Nikolaiták tanítását tartják, a mit gyűlölök.

16. Térj meg: ha pedig nem, ellened megyek hamar, és vívok azok ellen számnak kardjával.

17. A kinek van füle hallja, mit mond a Lélek a gyülekezeteknek. A győzedelmesnek enni adok az elrejtett mannából, és adok annak fehér kövecskét, és a kövecskén új írott nevet, a melyet senki nem tud, csak az, a ki kapja.

18. A Thiatirabeli gyülekezet angyalának pedig írd meg: Ezt mondja az Isten Fia, a kinek szemei olyanok, mint a tűzláng, és a kinek lábai hasonlók az ízzó fényű érczhez:

19. Tudom a te dolgaidat, és szeretetedet, szolgálatodat, és hitedet és tűrésedet, és hogy a te utolsó cselekedeteid többek az elsőknél.

20. De van valami kevés panaszom ellened, mert megengeded amaz asszonynak, Jézabelnek, a ki magát prófétának mondja, hogy tanítson és elhitesse az én szolgáimat, hogy paráználkodjanak és a bálványáldozatokból egyenek.

21. Adtam néki időt is, hogy megtérjen az ő paráználkodásából; és nem tért meg.

22. Íme én ágyba vetem őt, és azokat, a kik vele paráználkodnak, nagy nyomorúságba, ha meg nem térnek az ő cselekedeteikből.

23. És az ő fiait megölöm halállal; és megtudják a gyülekezetek mind, hogy én vagyok a vesék és szívek vizsgálója; és mindeniteknek megfizetek a ti cselekedeteitek szerint.

24. Néktek pedig azt mondom és mind a többi Thiatirabelieknek is, a kiknél nincsen e tudomány, és a kik nem ismerik a Sátán mélységeit, a mint ők nevezik: nem vetek reátok más terhet,

25. Hanem a mi nálatok van, azt tartsátok meg addig, míg eljövök.

jan. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Bálák/Bálám történetét megtaláljátok a Bibliában. A napokban már több szó is esett, hogy az egyik király fel akarta bérelni a varázslót, hogy Izraelt semmisítse meg, átkozza meg, a varázsló meg rájött, hogy ki áll Izrael mögött, igy ahelyett, hogy megátkozta volna inkább áldotta.


De 100 szónak is egy a vége. Tökéletesen rá lehet ismerni a cselekedetekre. Jézabel az okkultimizáció feje-mint fő szellemiség, sátán legfőbb szellemisége.

jan. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!